Panenka Barbie změnila proporce. Podívejte se, vypadá k světu!

Panenka Barbie je pro mnohé synonymem ne dokonalosti, ale dokonalé umělosti. A proto lichotku: „Vypadáš jak Barbie,“ mnohé ženy přijímají s rozpaky. Ve skutečnosti vypadat jako Barbie snad ani není možné.

Vždyť kdo se může pyšnit mírami 92-46-84? Prsatá anorektička je protimluvem, a tak snad jen žena s neskutečnou řádkou plastik. I takové nešťastnice, kterým slouží Barbie jako inspirace, jsou mezi námi. A výsledek je často velkým paskvilem. Pod noži plastických chirurgů vznikají ňadra dmoucí, ale směšně úzký pas a nohy až do nebe se bohužel či spíše bohudík vymodelovat nedají.

Daleko více je ale těch, kteří panenku kritizují. Pro mnohé dívky v pubertě může být Barbie falešným ideálem, vyvolávajícím mylnou představu o ženské kráse. Připomeňme, že pokud bychom brali v potaz její fyzické parametry, vážila by Barbie v lidské velikosti necelých 50 kg a měla by BMI index 16,2 – to už jsou kritéria mentální anorexie.

K početnějšímu táboru odpůrců se připojil americký vědec a umělec Nickolay Lamm. Vadilo mu, že celý svět odsuzuje vyzáblé modelky, ale nereálná Barbie zas tolik nepobuřuje. Argument, že je to přeci jenom panenka, nebere. A tak si položil celkem jednoduchou otázku: „Jak by vypadala Barbie, kdyby byla normální holkou?“

Za pomoci photoshopu vytvořil 3D model devatenáctileté reálné Barbie, s mírami, jaké mají Američanky v tomto věku, tedy: 82-78-84. A výsledek?

Vůbec není špatný. Právě naopak! Nová Barbie vypadá k světu. Zdá se, že její křivky jsou konečně šmrncovní. Dalo by se říci, že v typickém barbieovském oblečku jí to více sluší než jeho původní majitelce. Nedokonalá přirozenost tak dokonale zválcovala dokonalý bakelit!

Lamm nyní doufá, že se mu povede přesvědčit výrobce Barbie, firmu Mattel, aby začal vyrábět panenky, které mají míry jako průměrná devatenáctiletá Američanka. Tomuto úsilí je třeba zatleskat. Ačkoliv si musíme přiznat, že vyhlídky, že se tak opravdu stane, jsou spíše nereálné.

Foto zdroj: profimedia.cz, Ibtimes.com

5.7.2013 12:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist