Vědci šokují: Mele tvůj vztah z posledního? Možná málo čteš

Připadá ti, že toho svého nechápeš, protože jeho myšlenkové pochody jsou jako z Marsu? To je možná důvod, proč se pořád hádáte! Konečně se ale našel způsob, jak sporům předcházet – vystačíš si s knížkou.

cteni-1100x618.png Zdroj: profimedia

Kouzelná moc čtení pro tvůj vztah

Máš pocit, že po pár letech relativního klidu je u vás krize na spadnutí? Ostré výměny názorů střídá dusná atmosféra a o partnerské harmonii nemůže být ani řeč. Sice je tahle situace krajně na palici, ale nepropadej panice. Vždyť řešení problému máš na dosah! Stačí přelouskat pár stránek knížky a rázem tě tvá polovička bude na rukou nosit. Jako fakt!

Duševní strava místo manželské poradny

Gregory Currie, profesor kognitivní psychologie působící na Torontské univerzitě, má na věc jasný názor. Podle tohoto lékaře jedinci, kteří investují svůj drahocenný čas do četby knih, vykazují vyšší míru empatie. Nejsi z toho moudrá? Hned ti to vysvětlíme. Zkrátka a dobře, knihomolové mají schopnost lépe se vcítit do druhých, porozumět jim a dívat se na svět jejich očima. Jak tento vzácný dar může ovlivnit vztah? Jedině v dobrém, na to můžeš vsadit.

Kouzelná moc písmenek

Možná tě napadá, že z tištěných příběhů načerpáš pořádnou dávku slovní zásoby, která ti při další hádce přijde vhod. No, několik nových frází pochytíš určitě, to ti však říct nechceme. Protože se spojíš s postavami na stránkách a budeš prožívat jejich osudy, dokážeš pak snadno „vklouznout“ i do kůže tvého miláčka.

Tím rychle odhalíš, co se mu honí v hlavě – a to je mocná zbraň. Sporům můžeš vesele předcházet a ještě „protivníka“ překvapíš tím, jak jsi neuvěřitelně chápavá a soucitná. Bude z toho paf! Že váháš… Důvodů ke čtení je ale mnohem víc.

Knížka jako zdroj všeho dobrého

Podle některých lékařů dokáže kvalitní čtivo výrazně posílit vyšší poznávací funkce a schopnost uvažovat směrem do budoucnosti. Také se díky němu budeš lépe rozhodovat v krizových okamžicích a vždy zvolíš tu správnou variantu. Jenže tím výčet pozitiv nekončí. Tahle odpočinková činnost také zlepšuje paměť a celkové vnímání. To se přece hodí! Největší perličku jsme si však nechali na konec. Jestli s tebou dosavadní výhody literatury nikterak nepohnuly, tohle tě definitivně přesvědčí, že zřídit si registraci v knihovně je prostě nutnost!

Přečti si také:

Recept na dlouhověkost, který šokuje

Výsledky studie zveřejněné v časopisu Magazín gerontologie potvrdily, že nadšení čtenáři se dožívají vyššího věku. Samozřejmě na rozdíl od těch, kteří knihu otevřeli naposledy na základní škole a od té doby se četbě vyhýbají jako upír česneku. Cože? Pár let k dobru? To zní jako plán!

Italský deník Corriere della Sera nedávno dokonce vydal článek, ve kterém zveřejnil tvrzení psychologů, že sečtělí lidé jsou šťastnější a prožívají kvalitnější život. Tak co ty na to? Dnes večer budeš louskat beletrii, román, nebo napínavou detektivku? Uvidíš, že nový koníček ti přinese jen to nejlepší. A začne to harmonickým soužitím!

Jestli tě to navnadilo k návštěvě té knihovny, budeme ti držet palce, abys tam nepotkala někoho, kdo se tam zašel nasvačit. Hlasitě! Podívej se na video…


26.6.2023 2:00| autor: Lucie Feiková | zdroj: Corriere della Sera, Gregory Currie, ideas.time.com, Magazín gerontologie, nytimes.com

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist