Sex po čtyřicítce tabu? Omyl! Dokonalá souhra, něžnost a splynutí…

Nejeden náctiletý je přesvědčený, že sex neexistuje už zhruba od čtyřiceti let. Muži v tomto věku jsou pro ně staříci a ty přece sex neprovozují. Jenže opak je pravdou. Intimní život vedou i mnohem starší lidé a mnohdy velice aktivně. Jak je to tedy se sexem po čtyřicítce?

Je pravda, že čas nezastavíme a ať chceme, nebo nechceme, na naší tělesné schránce je to znát. Muži mají často problémy s impotencí a ženy po přechodu zase přechází chuť na sex. S tímto handicapem je opravdu těžké věnovat se sexu pravidelně a od toho se odvíjí problémy ve vztahu. Přesto si mnoho párů sex užívá navzdory vyššímu věku. Ohled musí brát pouze na svůj zdravotní stav. To, jak se člověk cítí, pochopitelně úzce souvisí s potřebou sexuálního uspokojení.

„I když se už po letech s manželem milujeme maximálně dvakrát do měsíce, neznamená to, že sex nepotřebujeme. Jen ho nemáme tak často, jako když jsme byli mladší. Ale vzhledem k našemu zdraví, nám to takto vyhovuje a těší nás stejně jako dříve“ svěřuje se dvaapadesátiletá Dana.

článek

Ačkoliv se lidé v této věkové skupině o svých sexuálních hrátkách zdráhají mluvit, dokážou si je užívat plnými doušky. I oni potřebují blízkost milované osoby, hlazení a něžnosti. Intimita k životu patří v každém věku. Proč se také ochuzovat o něco, co působí blahodárně na tělo i mysl a díky čemuž jsme vlastně déle mladí?

Své o tom ví i paní Zdena. „V manželství jsem si posledních pár let sexu moc neužívala a po smrti mého muže, nebyl čtyři roky vůbec žádný. Když mi v práci začal nadbíhat o osm let mladší kolega, trvalo mi hodně dlouho, než jsem si ho pustila k tělu. Připadala jsem si na to už stará, bála jsem se a byla nejistá. On ale vytrval a byl opravdu ohleduplný. Nakonec mi znovu po letech ukázal, že i ve vyšším věku je sex a milování úžasné a já tomu všemu přicházím na chuť. A víte co? Cítím se skvěle,“ uzavírá.

článek

Nemalý vliv má na sexuální aktivitu také životní styl. Máme spoustu možností, jak se udržovat v kondici. Sportujeme, věnujeme se koníčkům, cestujeme a daleko více o sebe pečujeme. Vypadáme mladší a atraktivnější a tím pádem jsme pro své partnery přitažlivější. A přitažlivost se sexem kráčí ruku v ruce bez ohledu na věk. Pokud si tedy chceme sexu užívat co nejdéle, je důležitá snaha udržet si tělesné i duševní zdraví.

A čemu dávají starší milenci v sexu přednost?

„Vzhledem k tomu, že už nám opravdu není dvacet, rozhodně náš sex není o gymnastice“ usmívá se paní Milena, která nedávno oslavila rovnou šedesátku. „Ale rádi se k sobě přitulíme a mazlíme se. Užíváme si zkrátka jeden druhého a nikam nespěcháme. Naše milování je o pocitu blízkosti a ne honbou za orgasmy. Máme velké štěstí, že nás chuť stále neopustila a vychutnáváme si každý okamžik. Vždyť co bychom jinak z toho života měli.“

S názorem paní Mileny naprosto souhlasíme, bez intimity a něžností si život nedovedeme představit. Tak proč by tomu mělo být za pár let jinak? Milujme se, dokud nám síly stačí a nad kyselé obličeje mladších ročníků se s úsměvem povznesme. Oni totiž také jednou zestárnou…

A co vy a sex? V jakém věku vám přijde nej?

Foto zdroj: profimedia.cz

10.12.2013 10:00| autor: Emma

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist