Pravidla flirtování aneb Kam až můžete zajít, abyste se nedostala do průšvihu

Narovnáte se, vypnete prsa a pohodíte vlasy. Přidáte lehký úsměv a věnujete mu dlouhý pohled do očí… A právě v tento moment se zcela podvědomě stáváte flirtující ženou. Mnohdy to trvá jen kratičkou chvíli, ale přesto vám opětovaný úsměv rozbuší srdce a sebevědomí vystřelí někam do nebeských výšin. A je úplně jedno, že tento zvláštně elektrizující okamžik nepřeroste v něco víc. Protože právě o tom flirtování je.

Flirt je zkrátka jen nezávazná, vzrušující komunikace s příchutí erotiky, která tak krásně rozverně čeří vody našeho běžného i milostného života. Pouhé ujištění, že jsme přitažlivé a žádoucí, posiluje náš pozitivní vztah k vlastnímu tělu, k vlastní sexualitě. Tato hra založená na milostných projevech bývá velmi často i neškodná. Jakmile totiž objekt našeho zájmu zmizí z našeho dohledu, malé vzrušující dobrodružství končí…

Nezapomínejte ovšem na to, že i flirtování má svá pravidla. Pokud se odvíjí pouze na neverbální úrovni kdesi na ulici, průšvih vám nehrozí. Jiná situace ale nastává v okamžiku, kdy máte možnost s atraktivním protějškem strávit více času. Potom se bezvýznamný flirt dokáže velice rychle změnit v cílené svádění s neočekávaným koncem.

Co je tedy povoleno, a kdy už se schyluje k něčemu vážnějšímu? 

Tak za prvé, na flirt musí být vždycky dva. Protože v opačném případě vaše snaha vyzní přinejmenším trapně. To, že jste na jedné vlně, poznáte z jeho chování okamžitě. Zálibný pohled a opětovaný úsměv je jasnou známkou toho, že jste mu sympatická. A teď přichází na řadu ženská rafinovanost, které odolá jen málokterý muž.

Oční kontakt…

Pohled delší, střídán s cudným klopením zraku. Svůdný, vrhaný zpod řas. Tohle všechno muže rozechvívá. Přímý pohled do očí na ně působí velmi eroticky.

článek

Tvář hrající úsměvem…

Na upřímný a milý úsměv muži slyší odjakživa. Přidává nám na kráse, rozzáří obličej, a co si budeme povídat, prostě milují konverzaci s pozitivně naladěnou a veselou ženou.

Lichotky i hambaté povídání…

Nebylo by to flirtování, bez projevů náklonnosti a polichocení. Laškování, žertování, dobírání si toho druhého, erotické dvojsmyslné narážky, toto vše je povoleno, toto vše je žádoucí. To je na této dráždivé hře to nejkrásnější.

Tělesný kontakt…

Tak zde se musíte mít na pozoru. Pokud nemůžete, nebo nechcete pouhý flirt přejmenovat na jednorázovou milostnou aférku, či dokonce dlouhodobý vztah, nikdy nepřekročte onu pomyslnou hranici. Letmé doteky jsou ještě v pořádku. Ani lehké políbení není zakázáno, ovšem vášnivé líbání už ano.

A co když počáteční nezávaznost přeroste v opravdový zájem?

Najednou cítíte, že se vám ona hra vymyká z rukou a vy zatoužíte po něčem víc. S mužem, jehož flirtování je vlastně jakýmsi projevem úcty, zdvořilé a hravé zároveň, se vám to může stát velice snadno. Pokud je i on okouzlen vámi, je to známka toho, že jste oba vzali flirtování za správný konec. Nic totiž neprověří vaší sexuální kompatibilitu tak, jako vzájemné oťukávání na poli erotiky. Intimita mezi vámi se prohlubuje, a než se nadějete, z flirtu se zrodí milostný vztah.

A to je na flirtu nejbáječnější. Záleží jen a jen na vás, zda ho udržíte v rovině nevážného laškování, nebo ho necháte přerůst v lásku. Tak jako tak si ho užívejte, budete se cítit krásnější…

Flirtujete ráda? Vzešel z vašeho flirtu vážný vztah? Napište nám…

Foto: Profimedia.cz

12.3.2014 12:00| autor: Petra Frajová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist