Smějí se nám! Můj chlap je o hlavu menší!

Také si říkáte, co se krásce s nohama až do nebe, může líbit na chlapíkovi, který svým vzrůstem připomíná spíše jejího nedospělého syna?

A patříte snad k těm, kteří tento fakt považují dokonce za společenské faux pas? Zkuste se na to podívat z jiného úhlu, než jak to na první pohled působí.

Je pravda, že lidé často vnímají výrazně menšího muže po boku ženy vysokého vzrůstu za submisivního, nebo dokonce za tak zvaného čistokrevného podpantofláka. Ovšem tady, stejně jako v mnoha jiných případech, může zdání klamat. Menší muži bývají dokonce mnohdy úspěšnější, než ti, jejichž výška osciluje kolem standardu a než ti, kteří sami také patří do rodu „rozhleden“.

[[related]]

Již v době, kdy chlapec dospívá, bývá zřejmé, zda jeho výška bude či nebude v dospělosti jeho devizou. Ten, jemuž je předurčena menší postava je tak oproti svým vrstevníků částečně znevýhodněn. Teenageři dokáží být totiž nemilosrdní a jejich poznámky umí být pěkně jízlivé. A tak ti, kteří musí zvedat zrak vzhůru častěji než ostatní, často žene zarputilost přímo buldočí k tomu, aby nějak vynikli. Z mužů malých postav se pak často stávají úspěšní jedinci na poli pracovním, ve sportu, při realizaci svých koníčků ale také třeba i v sexu. Jak se říká: je malej, ale šikovnej…Vlastností mnoha menších mužů je, že se nespokojí s průměrem a rádi z něho v každém ohledu vybočují. A stejně, jako pro ně představují výzvu nejrůznější cíle, také v soukromí často sahají obrazně řečeno po metě nejvyšší: po ženě, která je nepřehlédnutelná. Vysoká a krásná.

Takže pokud se smějete, když potkáte „malý pivo s rozhlednou“, zkuste se zamyslet nad tím, jaké kvality to „malý pivo“ musí mít, pokud se mu podařilo „ulovit“ ženu s výškou profesionální modelky.

Než jsem začala chodit se svým dnes už manželem, bojovala jsem s tím strašně dlouho.“ vzpomíná třiatřicetiletá Lenka. Manžel je totiž o hlavu menší než já. A tehdy mi to připadalo strašně divné, neuměla jsem si představit, že se při líbání budu k němu sklánět. Ale nakonec jsem jeho kouzlu podlehla a jsem tomu ráda. Mám toho nejlepšího chlapa na světě, i když musím podotknout, že rčení, co je malé, to je vzteklé u něj platí bez výjimky.“

Pokud se to týká i vás a trápíte se, že se po vás lidé ohlížejí, bojíte se vzít si navíc ještě vysoké podpatky, mávněte nad tím rukou a udělejte z toho prostě a jednoduše přednost. A to i v případě, že váš „minimuž“ v ničem nevyniká, ale je prostě a jen obyčejným a prima partnerem.

Foto zdroj: profimedia.cz

20.2.2013 8:00| autor: Eva Brabcová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist