Poznáš, kdy s tebou muž flirtuje? Prý jsou v tom ženy pěkně mimo

Narazíš v baru na týpka. Koupí ti drink, sem tam hodí do placu lichotku a chová se k tobě přátelsky. Vidíš za tím pokus o flirt, nebo pouhé zdvořilostní gesto? Podle odborníků se skoro vždycky sekneš v úsudku a tím si zatraceně škodíš.

flirt-1100x618.png Zdroj: profimedia

Poznáš, když s tebou flirtuje?

Co si budeme povídat, letní období jsou učiněné seznamovací žně. Koncerty pod širým nebem, fesťáky, divadelní akce a různé výlety. Je tolik míst, která o prázdninách navštívíš a kde se to svobodnými muži jenom hemží. Jde vůbec spočítat, kolik z nich tě už někde oslovilo? A pořád nic z toho? Možná už je to kapku divné. Víme, kde to vázne! Holka, podle vědců máš fakt problém. A s tebou i všechny ženy.

Nevidím, neslyším, nevnímám

Ukázalo se totiž, že naše dnešní generace horko těžko rozpozná flirtovací signály, i když nám s nimi nápadník mává před nosem. Málokterá žena zaregistruje hozenou rukavici a tím zbytečně promarní příležitost, ze které by mohl kápnout slibný vztah. Ještě před pár lety slovo dalo slovo a ruka byla v rukávě, tak co se změnilo? Možná ty. Prý se neumíš v mužském chování dostatečně zorientovat. Naznačuje to jedna studie, ze které ti půjde hlava kolem!

Chytrému napověz, ale co s tím hloupým?

Na základě výzkumu univerzity v Kansasu se zjistilo, že dámy nejsou schopné ve většině případů poznat, odkud vítr vane. A probíhalo to přesně takhle…

Vědecký tým pod vedením mezinárodně uznávaného odborníka na flirtování Jeffreyho Halla zkoumal chování 52 dvojic. Jedinci se předtím nikdy neviděli a dostali za úkol konverzovat spolu 12 minut. Po vypršení času se řešily první dojmy. Jedno pohlaví vědělo až moc dobře, o co kráčí a druhé bylo zmatené jak lesní včela. Ajaj. A jsme u toho.

Kdo je vnímavější?

Z výsledků překvapivě vyplynulo, že celých 36 procent mužů správně vycítilo, že byli „loveni“. A teď se podrž, dámy na podstatu věci káply jen v 17 procentech! Všechny ostatní flirtovací náznaky jednoduše přehlédly a mylně se domnívaly, že se jedná pouze o zdvořilou konverzaci. No, tohle jsme projely na celé čáře. Vyšly jsme snad ze cviku?

„Někdy je těžké vidět náznaky flirtu. Hlavním důvodem může být fakt, že lidé dnes nedělají tak okaté činy, aby náhodou nebyli ztrapněni, kdyby to nevyšlo,“ vysvětluje Jeffrey Hall a dodává, že pokud má nějaká slečna dojem, že po ní „ani pes neštěkne“, není potíž v nedostatku ctitelů, ale možná v ní samotné. Neděláš si to vlastně trochu sama? A vůbec, je snad tahle seznamovací slepota novodobá globální potíž? Zeptali jsme se přímo u zdroje.

Přečti si také:

Mimoni v sukni

„Mně to celé přijde jako pěkný nesmysl. Holka přece vždycky pozná, když po ní někdo jde,“ říká rozhodně třiadvacetiletá Jolana. „Já osobně mám jasno tak po jenom pohledu do očí a zhruba třech větách,“ směje se.

„Dokud mi někdo neřekne, že chce mě, nebo alespoň moje číslo přímo a na rovinu, trochu tápu,“ přiznává pětadvacetiletá Petra. „Třeba nedávno mě upozornila kolegyně v práci, že náš účetní se mnou flirtuje. Jenže já si toho fakt nikdy nevšimla, a to u nás pracuje už rok,“ povídá zamyšleně.

„Flirt? Ten mě neskutečně baví. Proto jsem většinou hlavní iniciátor já. Nesedím v koutě a nečekám, jestli někdo přijde,“ popisuje šestadvacetiletá Mirka a dodává, že kvůli tomu ani neměla šanci přemýšlet, jestli nějaké flirtovací signály náhodou nepřehlédla. Jó, co si člověk neudělá sám…

A jak jsi na tom s mužskými gesty ty? Poznáš, kdy mu jde o něco víc a kdy si chce jen potlachat o počasí? Mimochodem, některé mužské chování je tááák roztomilé. A hlavně v případě, že si ti chudáčkové myslí, že z toho budeme na větvi! Viděla jsi film Hitch, lék pro moderního muže? Tahle ukázka je vážně vše říkající…OMG

14.8.2023 2:00| autor: Lucie Feiková | zdroj: news.ku.edu, researchgate.net

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist