Zhubla jste? Pozor, může to mít i negativa!

Euforie ze shozených kil, pevnější zdraví i atraktivnější vzhled – to vše jsou bonusy, které nám hubnutí tradičně přináší. Úbytek váhy může mít ale i záporné stránky, o kterých se příliš nemluví. My je však známe!

Něco za něco

Následující řádky se netýkají ani tak těch lidí, kteří zhubli pár kilogramů, jako těch, kterým se podařilo svoji postavu proměnit výrazněji. Začneme sice od těch nejbanálnějších problémů, ale postupně přejdeme i k vážnějším důsledkům, které s sebou nový vzhled může přinést. Asi jako v mnohé životní situaci by se dalo říct, že je to „něco za něco“. A i když klady při získání optimální hmotnosti převažují, není dobré podcenit ani ty méně příjemné jevy.

Nový šatník

Výměna oblečení je radostná záležitost, pokud se nemusíme ohlížet na finance. V opačném případě je to trochu složitější. Pokud vaše hmotnost klesla o více jak deset kilo, čeká vás nejspíše obměna všech oděvů. Je totiž škoda si plandajícím oblečením kila „přidávat“. Trička a podobné kousky nejsou takový problém, ale například kvalitní kabát, sportovní oblečení (na lyže, značkové plavky) či společenské šaty se mohou prodražit. Jediná rada je nakupovat vše postupně podle ročních období a příležitostí a získanou váhu si už hlavně udržovat!

Zestárnutí

Mnoho lidí po zhubnutí „zestárne“ v obličeji. Je to logické, kulaťoučké tváře se propadnou, zviditelní se či vytvoří nové vrásky, některé nelichotivé rysy se mohou stát výraznějšími. Kromě kvalitní péče o pleť se s tím nedá mnoho dělat, velmi však může pomoci změna účesu. Štíhlejší lidé se nemusejí bát experimentovat, nemají už potřebu od nelichotivé postavy odlákávat pozornost bujnou kšticí a mohou si dovolit i kratší a odvážnější sestřihy, které omladí.

článek

Povislá kůže

V případě zhubnutí v pokročilejším věku se často stává problémem povislá kůže a strie. Nezachrání to ani cvičení a ne každý se odváží k operačnímu zákroku či jinému radikálnějšímu řešení. Elasticita pokožky je individuální záležitost a tam, kde nejsou záhyby a povolená kůže extrémní, pomůže dobré prádlo a oděvy z vhodných materiálů. Přesto pro někoho může být pohled do zrcadla bez těchto „vylepšováků“ deprimující. Je třeba si proto uvědomit, že se s novým tělem musíme naučit žít i s jeho nedokonalostmi.

Změna psychiky

S ubývajícími kily obvykle roste sebevědomí, radost ze života a podobně. Ale pozor, nemusí tomu tak být vždy. Změny v psychice se mohou vychylovat i opačným směrem. Někdo si bez „hradby“ z kilogramů tuku může připadat zranitelnější, ženy si musejí zvykat na zvýšený zájem mužů, který jim vždy nemusí být příjemný a podobně. Zhubnutím také vyvoláte řadu otázek a pozornosti okolí. Pokud se tedy z jakýchkoli důvodů nectíte psychicky vyrovnaní, je dobré se obrátit na odborníka.

Ztráta „přátel“

Slovo „přátelé“ dáváme v tomto případě samozřejmě do uvozovek, protože ti praví vám zajisté budou shozená kila přát. Ovšem není výjimkou, že obzvláště ženy budou jiné hubnoucí ženě závidět, budou v ní spatřovat novou konkurenci a pomlouvat ji. Ztráta takových „kamarádek“ nás však nemusí mrzet. Někdy můžeme být možná překvapeny až šokovány, kdo jsou ti praví přátelé, a kdo se ukáže jako nepřejícný závistivec. Ale to už je jeho problém a ne náš, i když mnohá zjištění mohou bolet, je lepší si nechat pár opravdových přátel než houf falešných.

A co vy milé čtenářky? Napadají vás některé další nepříjemnosti, které mohou ubývající kila doprovázet? Nebo se vám dokonce některé přihodily? Napište nám do diskuse, těšíme se!

Foto zdroj: profimedia.cz

2.6.2014 8:00| autor: Lenka Šimková
Více o tématu: hubnutízdraví

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist