Beauty tip: Jak tvarovat obočí

Možná patříte mezi ty šťastné, které mají obočí tak akorát, a trhají si ho jen proto, že jim to přijde trendy. Ale nejspíš se stejně jako já řadíte mezi většinu holek, které musí své obočí pravidelně upravovat. Ale je linka, kterou stále trháte správná?

Máme pro vás několik tipů, které byste měla před úpravou svého obočí vědět, abyste se dopracovala k tomu správnému výsledku.

  • Největší chybu uděláte, když se budete na svoje obočí zaměřovat příliš dlouho. Může se totiž stát, že se dopracujete k velmi řídké lince.
  • Pro vytvoření přesné délky obočí existuje jedno osvědčené pravidlo. Přiložte tužku paralelně k okraji nosu a tam, kde tužka nad okem končí, by mělo končit i vaše obočí.
  • Nejlepší obočí vypadá jako mírný oblouk. Jestli chcete znát ten pravý tvar obočí, který by ladil s tvarem očí, jednoduše použijte tužku stejně jako u předešlého tipu, jen tužku veďte přes duhovku oka. Tužka vás tak nasměruje na místo, kde by mělo obočí tvořit nejvyšší bod oblouku.
  • Čistěte pravidelně pokožku i pod obočím. Jednak pokožku připravíte na vytrhávání a také bude lépe snášet bolest při vytrhnutí. Ale abyste se bolesti při vytrhávání vyhnula úplně, pokožku napněte a chloupek vytrhněte po směru jeho růstu.

článek

  • Nikdy nevytrhávejte příliš mnoho chloupků najednou, Možná tím ušetříte čas, ale bolest s tím spojená za to rozhodně nestojí. A také nikdy nevíte, kam všechny uchopené chloupky sahají, takže se vám celkem jednoduše může stát, že si uděláte uprostřed linky obočí pěknou díru.
  • Při vytrhávání se vždy po několika vytrhnutých chloupkách podívejte na celkový výsledek, jedině tak dosáhnete přesného cíle. Na rozdíl od většiny jiných chloupků na těle, obočí nemusí po vytrhnutí už vyrůst!
  • I na vybavení záleží! Se špatnou pinzetou vytvoříte jen nepovedenou linku a ještě vás to může pěkně bolet. Raději investujte do pořádné pinzety, kterou budete mít vždy připravenou u sebe k použití.
  • Takovým mýtem je, že obočí by se nemělo vytrhávat ze shora. Jenomže kdo by se pak chtěl dívat na pár chloupků uprostřed čela!? Raději si ho vytvarujte dle vašeho stanoveného cíle.
  • Nakonec naneste na vytrhanou pokožku gel s aloe vera, který zklidní zarudnutí.

A ještě jedna informace – současný trend velí přirozenému obočí, takže se tím vytrháváním až tak netrapte! 🙂

Foto zdroj: profimedia.cz

17.9.2014 12:00| autor: Renata

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist