Problémy s láskou? Může za to pořadí narození

Máte smůlu v lásce? Nemůžete se s milencem shodnout? Na vině může být pořadí vašeho narození, které ovlivňuje osobnost a vztahy, tvrdí odborník.

Ať už patříte mezi jedináčky, prvorozené či třeba dvojčata, můžete se spolehnout na to, že právě tohle místo v rodině předurčuje vaši budoucnost, komunikaci s partnerem i milenecké poměry. Tak to aspoň tvrdí William Cane z New Yorku, autor knihy The Birth Order of Love, který analyzoval pořadí narození šesti tisícovek osobností včetně historických postav a párů. Co zjistil?

„I když ostatní faktory, jako je věk, rasa a pohlaví, hrají roli při formování osobností, můj výzkum ukazuje, že faktorem číslo jedna, který ovlivňuje osobnost, je právě pořadí narození,“ nechává se slyšet. Možná je právě tohle důvodem, proč si s partnerem nebo milencem nerozumíte! Patříte k sobě? Porovnejte vaše osobnosti!

Prvorozený
Vzhledem k tomu, že prvorození obvykle dostanou za úkol starat se o mladší sourozence, tedy na ně připadne větší zodpovědnost, obvykle vyrostou v dominantní partnery s organizačními dovednostmi. Takoví lidé jsou dominantní i v posteli, zpravidla musí být po jejich. Je vám to povědomé?

článek

Prostřední dítě
„Prostředníček“ patří mezi diplomatickou osobnost. Je těžké ji přimět, aby se otevřeně postavila okolí, proto od ní nečekejte zastání, když ho budete potřebovat. Ale pozor, jelikož prostřední dítě inklinuje k manipulativnosti, může vás taková osobnost nenápadně ovládat. Nebo snad v posteli výhradně vedete vy?

Poslední narozený
Jaký asi je ten poslední v řadě? Podle Williama vyniká kreativitou a odvahou, napadá názory ostatních, bere život jako jednu velkou párty. Jste poslední? Tak pozor, ať milence moc nepeskujete a neurážíte ho svojí laxností!

Jedináček
Jedno dítě v rodině?  Je zvyklé být v centru pozornosti! Jedináček má tendenci dožadovat se pozornosti, ale na druhou stranu je velmi pravděpodobné, že ví hodně o opačném pohlaví. Tak jako se rodiče věnují jemu, on se zajímá o své kamarády a život. Zřejmě má hodně přátel a je společenský. Často se stává, že přátelé jsou pro něj důležitější než vztah.

Dvojčata
Dvojčata mají mezi sebou silné pouto, což se promítá do jejich dalšího osobního života. Je pro ně typické, že vždy myslí na jiné, radí se, než učiní rozhodnutí. Jejich pozorná povaha z nich dělá ohleduplné a romantické partnery, kteří se „snesou“ téměř s kýmkoli.

článek

Komu to nejlépe klape? 
Pokud jde o kompatibilitu pořadí narození, studie naznačuje, že protiklady se přitahují. Není dobré mít vztah s partnerem, který se narodil stejně jako vy. „Dva prvorození mají něco jako stejnou hodnost a očekává se, že svedou boj o to, kdo bude vůdce,“ říká Cane s tím, že podobně jsou na tom dva lidé narození na posledním místě. „Lze očekávat výskyt konfliktu o to, kdo bude ve vztahu oním opečovávaným dítětem,“ nechává se slyšet odborník. Tak jaké kombinace jsou pro partnerství nejlepší?

Psycholog, manželský poradce a autor více jak 40 knih Kevin Leman z americké Arizony na základě svých poznatků uvádí, že v posteli i ve vztahu to nejlépe klape prvorozenému s posledním narozeným, „prostředníčkovi“ s posledním narozeným a jedináčkovi s posledním narozeným. Tito lidé spolu nesoupeří a jsou schopni dosáhnout harmonie. To se ale nedá říct o jiných.

Nejméně kompatibilní páry
Dva prvorození partneři jsou předurčeni ke konfliktům, neboť oba bojují o kontrolu nad vztahem.  Jiní dva lidé, kteří se narodili jako poslední, žijí ve znamení zábavy a šílenství, ale nikdo z nich nemá zodpovědnost, takže se jejich vztah obrátí v jeden velký chaos. A jedináčci? Hotové minové pole! Kdo komu se bude věnovat víc? Máte dost sil?

Tak co, sedí to na vaše partnerství? Napište nám, ať ostatní vědí, zda by se pořadí narození (ne)mělo ignorovat! 

Foto: Profimedia.cz

5.8.2013 12:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist