Každý má na světě svého dvojníka – i české osobnosti

Lidské typy se opakují a někteří jedinci jako by si přímo z oka vypadli, i když jsou z různých konců světa. Nevěříte? Podívejte se na české herce a herečky, kterým jsme našli dvojníky v Hollywoodu.

Ivana Chýlková & Uma Thurman
Vizuálně jde o velmi podobné typy. Obě herečky jsou vysoké, štíhlé a z očí jim sálá důvtip. Na plátně umějí být svůdné, vtipné i dramatické… jen ten Kill Bill se Ivaně zatím vyhnul.

Tereza Voříšková & Megan Fox
Pohledné, svěží herečky se slibnou budoucností, které zahájily kariéru ve filmech pro mládež. Kdyby si Terezu Voříškovou vzaly do parády hollywoodské kosmetičky, vypadala by vedle své americké kolegyně jako její dvojče. Megan evidentně nosí víc make-upu a používá více samoopalovacího spreje, takže celkový dojem je nakonec přeci jen odlišný. Bohužel, svět dosud zařadil do první stovky nejkrásnějších žen planety jenom Megan, Terezy si zatím nevšiml.

Mahulena Bočanová & Salma Hayek
Exotické typy s podobným zasněným výrazem v obličeji mají cosi společného i v soukromém životě. Obě se provdaly za bohaté podnikatele a přivedly na svět dceru. Zatímco Mahulena se s Viktorem Mrázem už rozešla, Salma se svým francouzským miliardářem Pinaultem zůstává, ačkoli ani jejich vztah není bez mráčku a v minulosti už jednou k rozchodu došlo.

Marek Vašut & Bruce Willis
Před dvaceti lety byste u nich vzájemnou podobu nehledali. Pokud si vzpomenete na Vašutův sestřih á la ovce a jeho „veksláckou“ image porovnáte k Willisově drsnému šarmu ve Smrtonosné pasti, máte vedle sebe dvě zcela rozdílné osoby. Oba muži nicméně během života překvapivě dozráli do shodné podoby. Posuďte sami.

Zdeněk Svěrák & Sean Connery
Tak tihle dva bělovlasí bělovousí pánové si byli kupodivu docela podobní i zamlada. Oba si získali zasloužený respekt… akorát pan Svěrák měl kolem sebe výrazně méně dívek, které by omdlévaly z pouhého pohledu na něj. Nejspíš je to tím, že ho proslavily laskavé komedie a Jára Cimrman, nikoli bondovky. Do paměti světového filmu se však vryli oba – Svěrák hlavně díky oscarovému Koljovi, který se dodnes čas od času vysílá v zahraničních televizích.

Najdete ještě nějaké světové celebrity, které jakoby z oka vypadly těm našim?

[[related]]

30.8.2012 8:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist