6 nečekaných chyb, kterými ničíš svůj vztah. Je tvá vrba a kritizuješ ho v posteli

Máš pocit, že žiješ svůj romantický sen? Tvůj vztah je jako z pohádky, máš vedle sebe milujícího, chápavého, pozorného a hodného chlapa a pak tě najednou pošle do háje, aniž bys tušila proč? Možná, že svůj vztah pomalu, ale jistě likviduješ. Tady máš 6 způsobů, kterými to můžeš dělat, aniž bys o tom věděla.

chyby-ve-vztahu-1100x618.png Zdroj: iStock

Jaké chyby ve vztahu nejčastěji děláme?

Chyba č. 1: Děláš si z něj vrbu

Ano, my víme, mít za partnera nejlepšího kámoše je sen mnoha žen a námět hromady romantických filmů a knížek, ale realita je poněkud odlišnější. Pokud si budeš ze svého partnera chtít udělat BFF, pak můžeš být pořádně zklamaná. Muži totiž nejsou stejně empatičtí a citliví jako ženy, takže ve chvíli, kdy na něj nahrneš své starosti a problémy, tě může odbýt slovy: „Proč řešíš takový kraviny?“ Svěřovat se a být kamarádi? Ano, ale jen do určité míry. Na niterní bolístky si raději pozvi na kafe kámošku.

Můj Pavel je na jakékoliv citové výlevy absolutně alergický,“ souhlasí s námi Jana (30 let). „Můžeme spolu blbnout, povídat si, ale jak dojde na nějaké problémy a já potřebuju, aby mě vyslechnul a třeba i poradil, narazím na hradbu nepochopení. Máme jinak skvělý vztah, takže jsem se naučila svěřovat se kámošce a je klid.“

Chyba č. 2: Zapomínáš ho překvapovat

Možná tě to překvapí, ale i chlapi mají rádi nečekaná překvápka. A je úplně jedno, jestli pozveš na finále fotbalové ligy hromadu jeho kámošů a nakoupíš jim k tomu piva, nebo mu daruješ lístky na koncert jeho oblíbené kapely. Klidně mu můžeš nadělit i sebe v novém rajcovním prádélku, ale pozor, abys to s těmi překvápky nepřehnala. Své o tom ví i Lucka (32 let):

„S Jindrou jsme se už od začátku vztahu rádi překvapovali blbinkama. Jednou to byla čokoláda, podruhé kytka, oblíbený časopis. Ale postupem času, jak Jindra ve své aktivitě polevoval, já naopak přidávala. A to nejen na množství, ale i na ceně. Snesla bych mu modré z nebe, tak jsem do něj byla zamilovaná. Jenže Jindra mě zcela nečekaně pustil k vodě a vysvětlil to tím, že ho moc dusím svou přehnanou péčí. Vzalo mě to, příště už na jakékoliv překvápka kašlu,“ uzavírá naštvaně Lucka. A my doplňujeme, že ani to není dobré. Prostě zvol zlatou střední cestu a budeš vidět, jak bude váš vztah fungovat.

Chyba č. 3: Kritizuješ ho v posteli

Jestli chlapi něco fakt nesnáší, pak je to kritika jejich milostného umění. Všichni mají pocit, že jsou nejlepší na světě, že ovládají nejvíc poloh a dokážou svou milenku uspokojit pouhým pohledem. Chceš-li mít pohodový a klidný vztah, občas mu tuhle milosrdnou lež dopřej. On se bude cítit jako king a ty budeš mít doma chlapa, co tě bude nosit na rukou.

Marek je prostě maniak, co se milování týče. Může prakticky pořád a potřebuje ubezpečovat, že se mi to líbí. Bez toho nemůže fungovat. Za tu jeho šílenou touhu se srovnávat s jinými podle mě může tchýně, která ho stále s někým porovnávala. Vychovala z něj tak trošku sobečka, co potřebuje pořád chválit. Ale už jsem si zvykla a tak mu chvály dopřávám vrchovatě. A mám za to pozorného milence, který udělá, co mi na očích vidí,“ svěřila se nám Tereza (29 let).

Přečti si také:

Chyba č. 4: Nepodporuješ jeho kariéru

Zatímco my, ženy, se zpravidla realizujeme mateřstvím, mužům nezbývá nic jiného, než se drát na vrchol v práci. Mají potřebu světu dokázat, že zvládnou postarat se o rodinu, zasadit strom, postavit dům a mít nejvyšší možný post v práci. A k tomu potřebují tvé ocenění, tak jim ho bohatě dopřej.

Chyba č. 5: Chceš trávit čas jen s ním

Je to úžasné, když jste navzájem tak propojení, že můžete dokončovat jeden za druhého věty, máte společné kamarády, koníčky a třeba i práci. I když se to zpočátku jeví jako to nejlepší, co vás mohlo potkat, opak je pravdou. To, co vám na sobě přišlo jedinečné, vás po čase začne nudit, nebudete mít témata k hovoru, protože všechno budete prožívat společně a z vašeho vztahu se postupně stane nudná rutina. Dopřej jemu i sobě pořádnou porci svobody, zajdi si zacvičit, udělej si kurz francouzštiny nebo zajdi s kámoškama do divadla. On zase může vyrazit na fotbal, na šipky nebo s klukama na pivo. Až se sejdete doma, budete si mít o čem povídat a budete si vzácnější. V opačném případě se může začít dusit. Stejně jako Láďa (36 let):

„Vztah s Alicí byl na začátku jako z pohádky. Shodli jsme se úplně ve všem. Trávili jsme spolu celé dny, a když jsme spolu začali bydlet, tak i noci. Bavilo mě to do té doby, než jsem chtěl vyrazit s kámoši na pivko a Alice udělala scénu, jako kdybych jí právě oznámil, že mám jinou. Nechal jsem to být, ale když se to opakovalo stále častěji, raději jsem vztah utnul. Ve vztahu potřebuju svobodu,“ uzavírá.

Chyba č. 6: Spolčuješ se za jeho zády s jeho rodinou

Podpásovka, která se jen tak neodpouští. Je fajn, že máte super vztah s jeho matkou i sourozenci, ale pokud se rozhodneš si na něj stěžovat právě jim, může se ti to vrátit jako bumerang.

S matkou mého ex jsme si okamžitě porozuměly. Brala jsem ji jako kamarádku,“ vzpomíná Alex (35 let). „Takže jsem neměla problém svěřit se jí se svými problémy v práci, ale i s Danem. Byla jsem mile překvapená, když mě podpořila, a dokonce Danovi občas něco vytkla v můj prospěch. Jenže pak jsem jí v dobré víře řekla, za kolik jsme si pořídili nové auto a bylo po přátelství. Matka Danovi v slzách vyčetla, že zatímco ona žije z ruky do huby, my si rozhazujeme takové peníze. Dan se samozřejmě naštval na mě. Už nikdy více kámoška s tchyní.“

Kdybys snad pochybovala o lásce svého milého, rozhodně to nezjišťuj přes rádio. Tohle si slečna asi za rámeček nedala. 🙂


7.9.2023 2:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist