Zoufalá Helenka: Kdy skončí její absurdní boj o pozornost?

Rádia ji bojkotují, tisk proti ní rozjel pomlouvačnou kampaň a stát si nad celou kauzou umyl ruce. Kdo se zastane Heleny Vondráčkové, jejíž evergreeny jsou (údajně) národním bohatstvím?

Není jasné, jak si slavná zpěvačka vykládá pojmy svoboda slova a cenzura. Když si nedávno stěžovala na Radiožurnál, že vysílá málo jejích písní, obvinila přitom moderátory z cenzury. Jakmile ale o Heleně vyjdou v médiích články, které jí nejsou po chuti, žádá cenzuru, aby zakročila. Podle jejího mínění by měli státní úředníci každý den pročítat veškerý český bulvár, rozlišit fakta od drbů a ztrestat všechny pisálky, co se odvážili napsat něco nelichotivého o Heleně Vondráčkové.

Protože takovou činnost ministerstvo spravedlnosti nevykonává, poslala ho Helena k soudu. Přesně vyčíslila, že kvůli pomlouvačným článkům v magazínech Rytmus života a Pestrý svět utrpěla ztrátu 14 milionů korun, a tuto sumu chtěla vymáhat od státu, protože proti článkům nezakročil. K úlevě daňových poplatníků soud smetl žalobu ze stolu a stejně tak učinil i Nejvyšší soud, kam Helena obratem zaslala dovolání.

Vypadá to, jako by se celý svět obrátil proti Vondráčkové. Ale není to ve skutečnosti tak, že se Vondráčková obrátila proti celému světu? Nejprve se rozhádala se svou rodinou. Naštvala se na svého bratra, který se jí pokusil rozmluvit svatbu s Martinem Michalem. Do lásky si nechce nechat mluvit nikdo, ale aby to dopadlo tak, že přerušíte veškeré kontakty s příbuznými včetně vlastního táty? Ten se totiž pokusil Heleně domluvit otevřeným dopisem, a se zlou se potázal. „Myslím si, že pan Vondráček jako otec naprosto zklamal. Projevil tím svou neskutečnou zlobu a hloupost,“ prohlásil Michal.

Po rodině přišly na řadu vztahy kamarádské. K soudu putovala Marta Kubišová, kterou Helena obvinila z porušení ústní dohody o plánovaném turné Golden Kids. Po Martě žádala omluvu a 1,3 milionu korun odškodného, přestože věděla, že by taková suma mohla její bývalou kamarádku zruinovat. Následoval další otevřený dopis – tentokrát od osobností české kulturní scény, kteří Helenu prosili, aby od ponižujícího boje odstoupila. Pod list se podepsal i Václav Havel. Helena zůstala neoblomná.

Soud prohrála, ale se stížnostmi a žalobami dosud neskončila. Naopak se zdá, že se v nich začala přímo vyžívat! A snad aby se vyrovnala s ukřivděným pocitem, že ji rádia nechtějí dostatečně hrát, má už rádio vlastní. To hraje jenom Helenku. Ideální médium, jak si ho Vondráčková představuje…

13.6.2011 12:00| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist