Nevěra ještě nemusí znamenat konec. 11 důvodů, proč ho podvádíte

Je tu začátek roku a s ním i bilancování, které může trochu bolet. Vánoční chaos vás možná na chvilku odvedl od vašich problémů v manželství. Jenže jen na chvilku. Není už na čase si konečně přiznat, zda má vaše manželství smysl? A proč jste vlastně vašemu partnerovi nevěrná?

Americká psychložka Mira Kirshenbaumová je uznávanou odbornicí na partnerské vztahy. A nevěry roztřídila podle druhů do několika kategorií, možná i vy najdete tu svou a budete se moci lépe rozhodnout.

1. V sexu to chce změnu

Nejste do svého milence šíleně zamilovaná, spíš chcete dát vašemu partnerovi a také romantice a sexu s ním poslední šanci. Většina těchto aférek rychle spěje k zániku. A mohou být dokonce manželství prospěšné.

2. Chcete se přesvědčit, jestli jiný není lepší

Takzvané „srovnávací“ aférky bývají výhradně ženskou záležitostí. Pouštíte se do nich, protože máte určité citové a sexuální potřeby, které manžel není schopen uspokojit. Neustále milence srovnáváte s manželem, abyste zjistila, zda vám náhodou něco neutíká. Jednáte rozumem, a proto je důležité učinit rozhodnutí. Pokud jste s tím druhým šťastnější, je lepší od manžela odejít. Pokud ne, románek ukončete.

3. Abyste mohla snadněji od muže odejít

Chcete mít důvod, proč manžela opustit. Odejděte, ale nelžete sobě ani svému milenci, že odcházíte kvůli němu.

4. Chcete upevnit manželství

Jste v manželtví spokojená, nicméně sex je nuda. Nechcete od manžela odejít, ale potřebujete kapku vzrušení. Možná se váš manžel nemůže milovat, třeba kvůli nemoci. Jedná se o „stabilizační“ aférku, která určitou dobu funguje. Čím ale trvá déle, tím více hrozí, že bude prozrazena. Někdy je ale aférka nepsanou dohodou mezi partnery.

5. Máte potřebu se pomstít

Podvedl vás, anebo vám nevěnuje dostatek pozornosti. Pokud je to jediný motiv, dosáhla jste svého cíle. Teď je zapotřebí románek ukončit. A hlavně ať vás nenapadne o všem informovat partnera, byť byste si to pořádně vychutnala.

článek

6. Máte krizi středního věku

Aférka nic nevyřeší. Raději se se svými obavami ze stárnutí či smrti svěřte kamarádce nebo partnerovi.

7. Chcete se vyhnout pravdě

Víte, že vztah nefunguje a že byste měla odejít, anebo se postavit problému čelem, místo toho se rozptylujete aférkou. Vyberte si, zda ve vztahu zůstanete, či nikoliv a pracujte na tom.

8. Abyste se odměnila

Jste skvělá manželka a máma, nikdo to neocení a vy potřebujete odměnu, kterou si zasloužíte. Jedná se o jednorázovku, a tak nehrozí, že budete odhalena. Jenže to není záležitost jedné noci, ale dvou, tří… Už jste si užila dost, ukončete to.

9. Partner vám nevyhoví

Může se jednat třeba o určitou sexuální představu, kterou milenec dovede naplnit. Pokud pro vás není klíčová, je lepší milenecký poměr ukončit.

10. Chcete si dodat sebevědomí

Toužíte prostě vědět, zda je o vás ještě zájem. Pokud se aféra neprovalí a trvá opravdu krátce, může vašemu vztahu vaše vrácená sebedůvěra prospět. Ale je to riskantní způsob, jak posílit ego. Nestačily by nové šaty či nový účes?

11. Obměna vozového parku

Trend, který známe díky celebritám, které často svého pečujícího partnera brzy odstaví na druhou kolej a pořídí si exkluzivnějšího milence. Dost často ale člověk dospěje k závěru, že „starý model“ byl stejně ten nejlepší.

Tak co, našla jste se? 

Foto zdroj: profimedia.cz

20.1.2015 12:00| autor: Marta Dostoupilová
Více o tématu: nevěra

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist