Mladší žena na obzoru

Máte strach, že si váš muž najde mladší? Co s tím?

V očích žen mívá mladá soupeřka v rukou všechny triumfy a její arsenál zbraní je nevyčerpatelný. Strach však vzbuzují mladé ženy především kvůli představám, jaké si vytváříme. Často totiž nejenže nebývají žádným ohrožením, ale váš muž by s nimi nevydržel ani zdaleka tak dlouho jako s vámi…

Strach z mladší ženy je podvědomý

Od určitého věku nás provází více či méně skrytý strach, že se náhle objeví mladší žena, která muži poplete hlavu a odláká jej. Přestože většina žen si tuto podvědomou obavu otevřeně vůbec nepřizná, natož aby ji vyslovila před svým partnerem, důkazem její existence je poněkud odlišné chování, objeví-li se mladší žena v blízkosti vašeho muže. Vaše skryté podvědomé mechanismy ji začnou vnímat jako soupeřku, ať již se na to racionálním pohledem díváte jakkoliv.

Najednou se cítíte být ohrožena

Pokud ohrožení v podobě mladší soupeřky z nejrůznějšího důvodu nabývá na síle, vaše představy se mohou stupňovat. Ačkoliv se jim tedy zuby nehty bráníte, najednou zjistíte, že občas přemýšlíte nad tím, jak „vypadat mladší“, jestli „byste si neměla koupit tu sadu zeštíhlujících koktejlů“, nebo kde se vzalo tu se vzalo – je tu náhle předsevzetí „začnu cvičit“. Náhle začnete investovat čas a peníze ve snaze zlepšit svůj vzhled a „ukázat, že vy jste ještě k světu“.

Je ale nutné snažit se přiblížit atraktivitě mladší ženy?

Mnoho věcí, které začnete náhle dělat vyprovokována snahou vyrovnat se potencionální mladší soupeřce, je ale naprosto zbytečných. Mladší žena v blízkosti vašeho muže nemusí ani v nejmenším znamenat pro vás ohrožení. Je proto téměř zbytečné závidět ji nebo nenávidět, někdy by si zasloužila spíš politovat. Jakkoliv mohou být vaše obavy jen v teoretické rovině, protože ve skutečnosti mladá soupeřka o vašeho muže neusiluje, a on o ni nemá zájem, dokáže vám pěkně zacvičit s psychikou a podkopat sebedůvěru.

Vy máte navrch, možná to ani nevíte

A to je naprosto zbytečné. Nenechte se vyvést z míry. Mladší ženy na tom oproti těm o pár (i více) let starším nejsou o moc lépe. Ano, mívají často více půvabů, pevnější tvary a pleť, umí se chovat spontánně a jsou ještě obdařeny sladkou naivitou. Anebo naivní nejsou ani zdaleka, jsou si dobře vědomy svých půvabů a umí je prodat. Ať už je tomu jakkoliv, to, co máte vy, jim možná schází. Žena v určitém věku může být vedle mladší, byť půvabnější soupeřky, téměř vždy nad věcí. Její soupeřka toho mívá často ještě hodně před sebou, aby pochopila pár podstatných věcí o životě, kterým jste možná vy sice ještě na kloub nepřišla, alespoň nepředstíráte, že je máte v malíčku.

Opravdu chtějí muži jen mladší ženy?

A co muži a mladší ženy? Opravdu je zákonitost, že muž automaticky zatouží po mladší ženě, jasně daná? Často se muži zachovají lépe, než bychom na základě filmových komedií nebo článků v časopisech pro ženy, usuzovaly. Ze vztahu, který funguje, nemá muž důvod odcházet jen tak za mladší ženou. Mládí druhé ženy bývá jen ojediněle hlavním důvodem, proč se muž stěhuje od své původní starší partnerky. Většinou muž hledá u mladší partnerky to, co mu u jeho ženy scházelo a mladší žena je schopná mu lépe jeho potřeby kompenzovat. Výjimečně by však šlo pouze a jen o atraktivitu vaší soupeřky, fyzická krása mladší ženy nemusí vedle krásných roků prožitých po vašem boku, vůbec nic znamenat.

18.8.2009 12:00| autor: Simona Maxová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist