Kosmetická vychytávka, prevence nemocí i nakopávač sexu? Obyčejné jablko!

Ještě jsi nenašla elixír, co by se při zpomalování tvorby vrásek vážně osvědčil? Vsaď na jablečné slupky! Zbytek kulatého ovoce ti zase usnadní dosáhnout sexy křivek a pozvedne unavené a stávkující libido!

jablka-titul-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Že je jablko úplně obyčejné? Ale kuš! Vždyť v kultuře člověka se vyskytuje již tisíce let. Bylo jedním ze symbolů královské moci, i vůbec prvním důvodem k lidskému hříchu, o čemž se píše ve známém biblickém příběhu Adama a Evy. Stálo také na počátku událostí, které vedly k Trójské válce. Jak vidno, dar jabloně má hodně dlouhé prsty i tradici. Co ale může přinést konkrétně tobě? Tyto čtyři výhody tě přesvědčí k jeho pravidelné konzumaci!

Dávka zdraví, až to bere dech

Jedno známé úsloví praví, že kdo jí jedno jablko denně, ten nepotřebuje doktora. A je na tom velký kus pravdy! Odborníci na základě četných studií došli k názoru, že mnohdy podceňované ovoce díky obsahu prospěšných živin značně omezuje tvorbu zubních kazů. Rovněž poskytuje prevenci před Parkinsonovou chorobou a snižuje riziko rakoviny i diabetu 2. typu. Zároveň reguluje hladinu škodlivého cholesterolu, čímž prospívá kardiovaskulárnímu systému, zabraňuje ucpávání cév a dodává energii. Na seznamu pozitiv nesmí chybět ani to, že tlumí bolesti hlavy i depresivní příznaky. Tohle je solidní lékárna k nakousnutí, nemyslíš?

Pomoc při hubnutí, co přijde vhod

Plavková sezona je za chvíli tady, takže dochází na pomyslné lámání chleba. Jak jsi na tom ty, máš už letní dietní ambice splněné? Pokud nejsi ještě tak docela spokojená, nabízíme ti jeden zaručený fígl. Poznatky amerických vědců působících ve sdružení Heart Association sdělují, že jedinci, kteří se soustředí na každodenní příjem vlákniny, mají zpravidla nižší index tělesné hmotnosti. Jelikož právě jablka platí za její bohatý zdroj, jsou zeštíhlující sázkou na jistotu! Navíc dokáží perfektně zasytit žaludek, protože jsou tvořená hlavně z vody.

Přírodní kosmetika, která tě nadchne

Už jsi někdy slyšela o tom, že jablečné slupky dokáží velké věci? Pokožku hloubkově vyživí, rozjasní a ochrání před nepříznivými vnějšími vlivy, včetně škodlivého UV záření – to se teď přece hodí. Aby toho nebylo málo, také zpomalí tvorbu vrásek! Jak s nimi zacházet, aby se to neminulo účinkem? Postup je úplně jednoduchý – rozmixuj jablečné slupky a přidej tři polévkové lžíce podmáslí, popřípadě bílého jogurtu. Získanou směs si aplikuj na obličej a nech 20 minut působit, poté smyj. Výsledky tě mile překvapí!

Nečekané afrodiziakum. A má fakt grády

Nějak se ti ze vztahu i z postele vytratila vášeň? Klídek, to se dá snadno napravit. Možná ti doporučení ohledně nákupu jablek bude znít podivně, ale věř, že je trefou do černého. Průzkum italských lékařů uskutečněný v nemocnici Presidio Ospedaliero Santa Chiara, jež má sídlo ve městě Trento, odhalil, že přesně toto ovoce pozvedá libido do nebeských výšin.

„Z našich poznatků jednoznačně vyplynulo, že lidé, kteří pravidelně jedí jablka, mají mnohem kvalitnější sexuální život. Ačkoli zmíněné plody příznivě působí na obě pohlaví, o trochu více z něj těží ženy, neboť těsně pod slupkou se nachází fytoestrogen, což je sloučenina podobná dámskému pohlavnímu hormonu,“ vyjádřil se sám autor lechtivého průzkumu Tommaso Cai, a to v rámci rozhovoru pro časopis Journal of Obstetrics & Gynecology.

Co ty na to, už pro jablka vyrážíš do obchodu? Tak buď opatrná, to by člověk neřekl, jaké zážitky právě v supermarketu může zažít…

Video mluví asi za vše!

Foto: Shutterstock.com

25.5.2020 2:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist