Jsi ve stresu? Tyhle bylinky tě zaručeně zklidní

Podzim bývá často ve znamení depresí a špatné nálady. Proto není od věci se nějak zklidnit a nebrat problémy tak vážně, ale to se lehko řekne, ale hůře udělá. Kromě toho, když jsme ve stresu, přidá se i žaludeční neuróza a nespavost a trable se jen načítají. Tady může pomoci příroda. Bylinky tě dokáží zbavit napětí, a přitom nemají vedlejší účinky jako léky.

bylinky-1-2-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Jestli si z bylinek uděláš čaj nebo si je koupíš v tabletkách, není zase tak důležité, podstatné je, že je budeš požívat pravidelně a časem uvidíš, jak jsi klidnější a rozhodí tě méně věcí. Nestresovat se je totiž v současném světě jedna velká výzva. A které bylinky ti pomohou najít zpátky duševní klid?

Kozlík lékařský

Tento přírodní lék je prostě TOP, a proto jsme ho dali na první místo. Má přímo blahodárné účinky na nervovou soustavu a není divu, že je často používán při poruchách spánku, kdy nemůžeme zabrat kvůli špatné psychice. Kozlík lékařský tě zaručeně zklidní a uspí. Ale pozor, nesmíš si myslet, že si ho jednou dáš a rázem bude po stresu, všechny bylinky fungují tak, že musíš pár dní počkat, než zaberou, musíš je brát pravidelně a zůstat trpělivá. Ovoce určitě přinesou a jsou mnohem šetrnější než chemie.

Meduňka

Další bylinka, která tě příjemně ukolébá, je meduňka lékařská. Má hned několik funkcí, kromě toho, že tě zklidní a pomůže ti lépe usnout, je vhodná i pro zažívání. Používá se jako sedativum a pro někoho, kdo má nervy nadranc, nemůže být nic lepšího. Jestli prožíváš stresové období, naordinuj si večerní popíjení meduňkového čaje.

Heřmánek

I tahle bylina je všelék, a to už věděly naše babičky, které na ni nedaly dopustit. Heřmánkový čaj má úžasné účinky nejen na tvé nervy a dokáže tě krásně zklidnit, ale utiší i tvůj žaludek a působí protizánětlivě. Zkrátka léčí vše, a to jak stres, nespavost, podrážděný žaludek, tak i afty v puse nebo například špatnou pleť.

Ženšen

Kořen Ženšenu korejského je zázrak, který opěvují na celém světě už několik století. Bojuje statečně se stresem a napomáhá najít duševní rovnováhu a klid. Kromě toho má výborné účinky na sexuálním poli, zvyšuje libido a zlepšuje potenci.

Třezalka

Třezalkový čaj znají snad všichni, co se potýkají s depresí. Prostě vědí, že je hodí do pohody a pomůže jim snáze zvládnout stres. Obsahuje totiž látku, která má antidepresivní účinky, a proto po ní sahají všichni, kdo nechtějí do sebe cpát antidepresiva, ale zároveň se necítí po psychické stránce v pohodě. Pozor si ale dej, pokud už nějaké léky bereš, tak to s třezalkou nekombinuj. A pokud jsi těhotná, třezalce se vyhni obloukem.

Mučenka

Mučenka tě nejen zklidní, ale krásně voní a dobře vypadá. Jde o druh révy s krásnými květy, které se používají spolu s plody. Zázračných účinků této bylinky si byli vědomi i američtí Indiáni, kteří se s ní léčili. Pomáhá při nespavosti a spolu s dalšími bylinkami, jako je kozlík a meduňka tvoří bylinkovou směs při stresu a duševní nerovnováze.

Když jsi ve stresu, lupneš si sem tam nějaký neurol nebo raději vsadíš na bylinky? Napiš nám do diskuze, co tebe zaručeně zklidní?

foto-zdroj: shutterstock.com

3.12.2019 10:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist