Jak to vidí Lasice: Zabijáci mužské touhy

Množící se stížnosti žen na sníženou aktivitu jejich poloviček v posteli může mít za vinu zpohodlnění lidské rasy do takové míry, že už jsme líní i souložit? Nebo lze příčinu najít v následujících řádcích… Co tedy zabíjí mužskou touhu?

nuda-v-posteli-1100x618.png Zdroj: profimedia

Jak to vidí lasice: Co chlapa zaručeně odradí?

Stereotyp

Zacyklení, stagnace a přílišná jistota v partnerce vede ke stereotypu, který je zabijákem touhy. Jasně, v dlouhodobém vztahu neunikáme partnerovi a neděláme harakiri, abychom byly jakože nedostupné. Ale máme své vlastní zájmy a aktivity, které nám neumožňují být k dispozici 24/7.

Pohodlnost

Zabijákem je i zpohodlnění, kdy se někteří z nás, zejména v delších vztazích, přestávají starat o svůj zevnějšek. Zanedbaný vzhled a vytahané tepláky, pokud tedy nerajcují partnera, nejsou zrovna způsobem, jak udržet vášeň ve vztahu… Snažme se proto udržovat jiskru a dát do toho trochu tajemna a erotiky, která navodí atmosféru pro oba.

Vyčítání, osočování, kritika

Když se součástí tvojí komunikace stávají „zbraně“ v podobě výčitek, osočování a kritiky, partnerovi klesá sexuální touha na bod mrazu. Naleptávají totiž vztah nejen na úrovni lásky, sounáležitosti a pohody, ale právě i v sexuální oblasti. Proto, až budeš naříkat, že s tebou nespí, zamysli se, kolikrát jsi ho za poslední dobu zbuzerovala. 😉

Soupeření – mužská energie

Jedním z nejčastějších témat, která se svými klientkami řeším, je právě převaha mužské energie v jejich projevu. Trvají si častokrát i nelogicky na svém, jen aby vyhrály, na partnera tlačí nebo mu nedají prostor a vyřeší vše za něj dřív, než se rozhoupe. Pokud se v páru projevuješ víc jako soupeř než partnerka, může to sice vést k občasným vášnivým rychlovkám, kdy tě bude chtít „porazit“ alespoň v posteli, ale dlouhodobě v tom vidím spíš nechuť.

Napomínání

Když ho shazuješ nebo pravidelně upozorňuješ na jeho nedostatky a napomínáš, bude mu to logicky proti srsti a dost pravděpodobně se to projeví i v ložnici. Ať ho napomínáš za cokoliv, děláš z něj v podstatě malého kluka a ze sebe jeho mámu. A kdo chce spát s vlastní matkou?

Přečti si také:

Sex jako povinnost

Jakmile sex vnímáš jako „manželskou povinnost“, kdy je z partnera vymáháno vykonání aktu – často v doprovodu kňourání typu „ty už mě nemáš rád?“, je to sexy asi jako ponožky v sandálech. Je to forma tlaku a ten jako takový touhu a vášeň brzdí, ne-li přímo zabíjí.

Role chudinky

Jestli jsi takový ten typ holčičky, která si bez partnera ani neutře zadek, můžeš se stát spíš otravou a koulí u nohy. Kam tě postaví, tam tě najde a může tak dospět k pocitu, že má vedle sebe spíš dítě než rovnocennou partnerku…

Žárlivé mučení

„Kde jsi byl? Proč jsi mluvil s Alenou? Proč musíš zase do Brna? A nejedeš tam za tou courou, kterou sleduješ na Instagramu?“ Pustit do vztahu příliš žárlivosti je posledním hřebíčkem do rakve sexuální chuti tvého partnera. Zvlášť tedy toho věrného, který svoji věrnost nemůže dokázat, protože jediné, co se dokázat dá, je nevěra.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist