Jak to vidí Lasice: Jak si správně přát a jak předsevzetí dodržet

Známe to asi všichni, prvního ledna si dáme klidně několik předsevzetí a za den, týden, měsíc na to jsou fuč. Fitness centra a jejich nával po Novém roce, který ale vydrží stěží do dalšího měsíce, jsou toho jasným důkazem. Jedna věc totiž je předsevzetí si dát a druhá ho dodržet. Aby to tentokrát bylo jinak a podařilo se ti ve tvém odhodlání vytrvat, čti dál!

jak-si-prat-1100x618.png Zdroj: Shutterstock

Dej si reálný cíl

To, že se chceme rozvíjet a být lepším já, je v pořádku. Důležité je ale být nohama na zemi a nechtít po sobě příliš. Nereálné cíle nás spíš demotivují. Jsou natolik daleko, že to vzdáme dřív, než začneme. To platí i pro neúměrné množství novoročních předsevzetí. Když na sebe naložíš mnoho, těžko něco dodržíš. Vyber si jeden cíl, na kterém začni pracovat a postupně můžeš třeba přidat další, co na tom, že to nebude prvního ledna!

Měj dílčí cíle

Jestliže je tvůj cíl reálný, ale přesto větší oříšek, tak si ho rozkouskuj na dílčí kroky. Jde hlavně o to, abys viděla nějaký progres už v průběhu. Pak u toho spíš vydržíš.

Řekni to světu

Podělit se o svůj záměr se širším okolím, to je něco, co nás může donutit k tomu, abychom ve svém úsilí vytrvali. Na sociálních sítích je taky mnoho výzev, kam se můžeš zapojit a které ti pomůžou udržet motivaci.

Přečti si také:

Zapisuj si

Vidět úspěchy černé na bílém, to je vždycky fajn. Svoje předsevzetí si napiš a vytvoř si k němu tabulku, kam si budeš zaškrtávat každé splnění a dosažení dílčích cílů. Když vidíme, že se nám daří, máme chuť pokračovat.

Pozitivně se motivuj

Kromě toho, co “musíš”,  si naplánuj i to, jak se oceníš. Ke splnění dílčích cílů si můžeš naplánovat i odměny, které podpoří tvoji chuť ke splnění úkolů. Nezapomeň se ale chválit i v průběhu a být na sebe pyšná za to, jak se ti daří.

Nezahoď vše při prvním nezdaru

Zapomeň na přístup typu, že když něco porušíš nebo nedržíš, že to hned znamená konec a opustíš všechnu svoji snahu! To, že nejsme ve všem, co děláme, stoprocentní, je naprosto přirozené. I malé úspěchy se počítají, a pokud budeš trvat na naprosté dokonalosti, protože to jinak “nemá cenu”, daleko nedojdeš!

V článku “Jak to vidí Lasice: Předsevzetí pro lepší vztah” najdeš tipy na předsevzetí týkající se vztahů, i tam často bývá prostor pro nějaké to zlepšení. 🙂

Dámy, přeji vám, ať se vám v novém roce daří své cíle naplňovat s lehkostí! Krásný nový rok 2023!

text: Nikola Rusnáková, vztahová koučka, foto: shutterstock

30.12.2022 2:00| autor: Nikola Rusnáková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist