Jak poznáte, že mu bývalka nejde z hlavy

Bývalá přítelkyně mu zlomila srdce a pořád se s tím nevyrovnal. Někdy není jednoduché udělat tlustou čáru za minulostí a začít něco nového bez šrámů na srdci. Jak poznáte, že je to případ vašeho nového přítele?

Často o ní mluví

Hodně záleží na tom, jak se o bývalce vyjadřuje. Zbystřete uši, jestliže vám vykládá, že byla tím největším sluníčkem jeho života, měla ty nejbáječněji tvarované boky, uměla nejlepší karbanátky na světě a žádná holka z party ji nepřekonala ve squashi. To by znamenalo, že je dotyčná pořád jedničkou jeho života a bude vás s ní srovnávat. Pokud na ni naopak hází jen špínu, dejte pozor také. Mezi láskou a nenávistí je tenká linie a váš přítel se možná jen snaží bývalku negativizovat, aby přetloukl dosud doutnající city. Vyjadřuje-li se o ní bez jakýchkoli emocí, nejspíš je mu už lhostejná.

Zůstali kamarádi

Nechceme nikomu brát iluze, ale málokterý pár zůstane po rozchodu v přátelském kontaktu. Ublížené pocity, výčitky a otázky coby kdyby tam budou vždycky strašit. Kamarády můžou zůstat za předpokladu, že jsou to kolegové, chodí spolu například do stejné školy, mají společné přátele a vzájemnému kontaktu se z tohoto důvodu nevyhnou. Normální také je, že si občas napíšou nějaký ten vtipný komentář na Facebook. Opravdovými přáteli se také mohou stát, ač je to výjimečné, ale až po delší době. Až na obou stranách všechno přebolí a vyhasne. A to může trvat i několik let!

článek

Pořád ji vídá – a tají vám to

V tomto případě by se vám měla v hlavě rozsvítit červená kontrolka. Jestliže se váš přítel s bývalkou pořád stýká a nechce vám to přiznat, znamená to, že se cítí provinile. A že tam pořád ještě něco haraší.

Omylem vás osloví jejím jménem

Tak to je trapas, že… Ale může se stát. Její jméno byl zvyklý používat dnes a denně, přichází mu na jazyk automaticky – co je ovšem horší, zřejmě se často vyskytuje i v jeho myšlenkách. Podobný případ je, když ji volá ze spaní. Těžko říct, jak se k tomu postavit – za sny člověk nemůže a vědomě nijak neovlivní, o čem ve spánku mluví. Taková situace vás sice zabolí, ale můžete být shovívavější.

Uchovává si vzpomínkové předměty

Svetr, který mu před rokem darovala bývalá, patří k jeho nejoblíbenějším. Nosil by ho denně. Ráno pije z hrnečku, co od ní dostal k Vánocům, a z vitrínky ve svém pokoji ještě neodstranil jejich společné fotky. Potom je to jasné – milou „ex“ ještě ze svého života nevymazal. Opatrně se z něj pokuste vytáhnout, proč je na těchto předmětech od ní tak závislý. Zejména fotografií by se mohl zbavit, jestliže mu na vás záleží…

Foto zdroj: profimedia.cz

26.9.2014 12:00| autor: Libuše

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist