Hýčkejte si erotické jiskření!

Říká se, že vášeň mezi zamilovanými opadá zhruba za půl roku. Poté se sex stává rutinou a povinností. Optimističtí psychologové a sexuologové tvrdí, že to možná trvá tak rok – víc ale ne. Není to škoda? Samozřejmě nejlepším afrodisiakem je zamilovanost jako trám, ale když pomine… nemusí to být nutně šedá nuda…

Naservírujte si lásku
Tip spíše pro ženy, na kterých leží příprava společných večeří, ovšem muži nejsou zdaleka vyloučeni. Naopak, ti, kteří oplývají kuchařskou fantazií, mohou vykouzlit parádní menu, po kterém budete řádit jako utržení z řetězu.

Co tedy zařadit do jídelníčku?

  • Ústřice (nejlépe syrové) – jednoznačně prý nejúčinnější afrodisiakum
  • Celer (nejlépe syrový) – trochu jedlejší varianta z říše rostlin
  • Pálivé koření, pepř či chilli
  • Voňavé sladké koření (vanilka a skořice)
  • Česnek a cibule – (známé, leč v praxi kvůli vedlejším pachovým účinkům poněkud nepoužitelné)
  • Cokoliv, co máte rádi a co vás skvěle naladí, i kdyby to měl být biftek a hranolky.
Přičichněte si k lásce
Aromaterapii můžete praktikovat klasicky, tedy nakapat vonný olej, nejlépe samozřejmě 100% přírodní, do aromalampičky a užívat si vůně domova či ložnice. Kapičky oleje lze také využít na provonění koupele.
A co u vás může zažehnout erotické jiskření?
  • Jasmín (není sice afrodisiakum, ale navozuje optimismus a dobrou náladu)
  • Růže
  • Skořice
  • Ylang ylang (zde dbejte na nízkou koncentraci, jinak vás bude bolet hlava).
Dotkněte se lásky
Vonný olej můžete použít i na masáž. Zážitek z vůně bude umocněn uvolňující masáží a dotyky partnera. Proč to nevyužít? Nemusíte být profesionální masér či masérka, postačí i jemné hlazení. Instinkt a partnerovy reakce vás časem dovedou k velmi rafinovaným dotekům, tak proč si neudělat dobře a neodměnit unavené tělo uvolňující hrou na „maséra“? Ovšem pozor, tyto hry, zvláště odehrávají-li se v ložnici, často končí u masáže erotické a dál… no však víte…
Tajné tipy
Chcete-li si po letech rozdmýchat oheň vášní, vězte, že to nepůjde jenom tak. Jídlo a přípravu toho správného ovzduší jsme už vyřešili, ale co dál? Jak se naladit ještě lépe? Zde je několik tipů:
Vše si naplánujte: nemusí to být přesně den D, ale třeba víkend, nebo časově neohraničený údaj, ovšem v tuto dobu všechno podřiďte absolutnímu soukromí, vyvezte děti k prarodičům, psa vyžeňte za dveře (hlavně aby v tu dobu neběžel důležitý hokejový zápas…).
Těšte se: zahrajte si na milence, pište si do práce SMS o tom, jak se těšíte, co si budete vzájemně provádět – ovšem pozor, ať se nepřekliknete a nepošlete něco šťavnatého kamarádce nebo tchýni).
Abstinujte: rada poslední, velmi účinná. Zkuste chvilku abstinovat od sexu, někomu stačí na pořádnou chuť týden, jinému dva…vydržte a těšte se, jako by to mělo být poprvé.
Pamatuješ, když? Vzpomínejte…legračních nebo vášnivých historek jistě něco najdete, co třeba ta rychlovka v lese? Pamatujete? Třeba vás takové vzpomínky osvěží a připomenou to, proč jste kdysi toho svého nebo tu svou, tááák milovali
Foto zdroj: profimedia.cz
12.5.2014 12:00| autor: Renata Petříčková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist