Miluju tě, vdolečku! aneb nejhorší oslovení partnera

Kdysi ještě za studentských let jsem se na kávě pochlubila kamarádce, že jsem si našla nového kluka a jmenuje se Jakub. Oči jí vzplály, jak sladce pronesla: „Kubíček!“ „Ne,“ opravila jsem ji přísně. „Jakub.“ Sám mě upozornil hned na začátku, že pokud ho někdy nazvu Kubíčkem, vynese mě v zubech.

Kromě toho jsem byla právě v tu dobu vyléčená ze vztahu s jiným mladíkem, který naopak mazlivé zdrobněliny vyžadoval. Pro něj jsem byla čumáček, hvězdička, koťátko, lásenka, jablíčko a nevím co ještě, a kdybych mu tyto láskyplné přezdívky náležitě neopětovala, připadal by si nedostatečně milován. Zakázány byly jen výrazy typu koblížek a bochánek, jelikož by z nich měl pocit, že je tlustý.

Ačkoli jsou něžná oslovení mezi partnery ve vztazích běžná, anonymní průzkumy ukazují, že nejsou zase tak oblíbená, a podle odborníků dokonce ubírají plyn sexuálnímu životu. Muž s nálepkou gumídek nebo tulínek ve vás totiž nevyvolá představu žhavého nočního tajfunu, a ženy berušky či šmoulinky se stěží stylizují do sexuálních vampů.

[[related]]

Na druhé straně přezdívky v dlouhodobých vztazích stvrzují citové pouto a partnerskou sounáležitost. Nejpoužívanější jsou v tomto ohledu myšičky, kočičky a broučkové, patří sem ale také známé „mamko, taťko“. Obzvláště pozitivní vliv pak mají přezdívky, které vznikly na základě nějakého společného zážitku nebo evokují milou vzpomínku (když vás poprvé spatřil, měla jste na sobě šedivý kabát a od té doby vám říká Myší kožíšek…)

Naopak mezi nejméně populární pojmenování se řadí taková, která mohou nechtěně urazit (vdolečku, kuličko), nebo v sobě nesou nádech vulgarity (prdelko, prcinko). V případě oslovení muže bychom se měly vyhýbat zženštilým nebo příliš šišlavým výrazům (a ten neodbytný instinkt raději vybít na domácím zvířátku…)

A jaké přezdívky používáte vy? Které jsou podle vás naopak nejhorší?

20.9.2012 6:00| autor: Jana Rysková
Více o tématu: kávapřezdívka

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist