Potřebuji adrenalin: Chuť na sex dostanu jenom když nám hrozí prozrazení

Jana na sebe rychle naházela oblečení a v běhu se učesala. Nestačila Petrovi ani vlepit poslední pusu a uháněla ze dveří. Vyběhla o patro výš a vzápětí uslyšela na schodech kroky. Petrova manželka právě přicházela domů.

Chodí s ženatým mužem

„S Petrem jsme se dali dohromady v práci. On je sice ženatý, ale se svojí ženou žije už jenom formálně. Nechtějí se ale rozvádět a fungují spíš jako dva spolubydlící na intru. Děti nemají. Já se zatím nechci vázat, a tak, ačkoli to bude znít hodně divně a leckdo mě třeba obviní, že ničím někomu manželství, mi ten stav docela vyhovuje,“ líčí Jana otevřeně okolnosti svého současného vztahu. Protože bydlí se starými rodiči a setkání s Petrem u ní v bytě nepřipadalo v úvahu, přemýšleli společně o tom, kde se scházet. Oba berou vztah spíš jenom nezávazné zpestření na sex, který si ale chtějí opravdu užít.

článek

Málem se potkaly ve dveřích

Zkusili i hodinový hotel, párkrát byli venku. Až jednou jí Petr řekl, že jeho žena jede na víkend pryč. Zůstala u něj až do pondělního rána. Bylo to fajn a tak začali využívat dobu, kdy Petrova manželka byla pryč. Jednou se ale obě Petrovy ženy málem potkaly ve dveřích. Manželka si něco zapomněla. Naštěstí Petrovi předtím zavolala, protože si nebyla jistá, jestli to nechala doma nebo v práci. Jana se musela pakovat z ložnice. „Vyběhla jsem rychle pryč. Petr mi pak říkal, že dorazila pět minut po mně. Uvědomila jsem si, že mně ten pocit, že se můžeme potkat a já pak zmizím na poslední chvíli, hodně vzrušil. Já vím, zní to divně, ale je to tak,“ vypráví Jana.

článek

Drží mne jedině vzrušení

Od té doby si podobný zážitek ještě několikrát zopakovala, začala ho cíleně vyhledávat. Petrovi se to ovšem moc nelíbí. Navzdory tomu, že se svojí ženou už intimně nežije, nechce kazit jejich vztah, který podle jeho slov je celkem kamarádský, ačkoli se v názorech na řadu věcí liší. „Mně to ale hrozně vzrušuje,“ říká Jana. „I když nevím, jestli to není nějaká úchylka. Ale moc to neřeším, prostě se mi to líbí,“ krčí rameny. Vlastně si uvědomuje, že tohle ji s Petrem spojuje. „Je hloupé to takhle na rovinu říct, ale jinak mne už s Petrem nic dalšího dohromady nedrží,“ říká.

článek

Sportovkyně ztrácejí chuť

Podle sexuologů to není neobvyklé. Existují ženy, které dostanou chuť na sex jenom tehdy, když jim hrozí prozrazení nebo dokonce nějaký skandál. Co je toho příčinou? Nejde o náhodu. V okamžiku prožívání orgasmu se do krve uvolňují hormony, které jsou tam i tehdy, pokud člověk prožívá nějaké nebezpečí. Vyplavený adrenalin po jeho překonání způsobuje příjemný pocit a někdo ho rád spojuje i se sexuálním zážitkem, i když by se zdálo, že právě překonávané nebezpečí tento zážitek znemožňuje. Jenže někdy to neplatí. Dokonce se objevuje teorie, že u žen, které provozují adrenalinové sporty, snižuje spolehlivá antikoncepce chuť na sex. Potřebují mít zkrátka adrenalin ve všem, i v balancování před nechtěným těhotenstvím.

A co vy? Co si myslíte o adrenalinovém sexu? Máte podobný zážitek?

Foto zdroj: profimedia.cz

6.6.2013 8:00| autor: Helena Stejskalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist