Jak si udržet optimismus v každé situaci? S minerálem v kapse!

Nečekané jobovky, naštvaný šéf, rozjívené děti, podrážděná kamarádka, či nepřiměřeně žárlivý přítel, to vše vás může v mžiku setřást z obláčku optimismu do temné jámy pesimismu. Jak si udržet tedy věčný vnitřní úsměv a pohodu? To vám dnes prozradíme ve druhém díle seriálu o léčivé moci minerálů a drahých kamenů.

Každé ráno se probouzíte do nového dne svěží jako nepopsaný list, kterému pouze vy dáte konkrétní obsah. Bohužel se vždy najde někdo, kdo černým inkoustem udělá na křídovém papíře pořádnou kaňku. Co ale s tím? Jak vyzmizíkovat černou skvrnu a nenechat si narušit vnitřní rovnováhu?

V létě vám k dobré náladě stačí hřejivé sluneční paprsky, ale co vám pomůže v těchto podzimních deštivých dnech? Chytrá příroda ukryla energií nabité paprsky do minerálů a drahých kamenů, které i nyní můžeme nosit v kapse a čerpat tak jejich magickou sílu. Mezi kamínky optimismu patří obzvláště chalcedon a amazonit. Modrý chalcedon je krystal, který vylepšuje náladu a umožňuje hledět do budoucna s optimismem. Zároveň vyhání strach, hysterii i smutek a mění je v radost. Tento minerál uvede vaše tělo, mysl a ducha do vzájemné harmonie, čímž vám v hektickém dni navodí klidné a pokojné pocity. Jednoduše řečeno – ranní zaspání, vylitá káva na světlém kostýmku, nevydařená porada, či zkažená dieta čokoládovou tyčinkou vás nemůžou rozhodit, pokud bude vaším tajným společníkem právě chalcedon. Tento kámen je hojně využíván kuřačkami, neboť pročišťuje dýchací systém od škodlivin z cigaret. Učíte-li se cizí jazyky, i pro vás je tento minerál záchranou, jelikož zlepšuje paměť a zvyšuje schopnost učení. Dále tento modrý zázrak reguluje krevní tlak a posiluje imunitu.

Modrý či zelený amazonit odstraňuje negativní energii a nepříčetné rozčilení. U žen je velice oblíbený, neboť je mocnou zbraní v bitvě s migrénou. „Na bolesti hlavy a následné těžké migrény jsem trpěla dlouho. Osvědčené léky už přestaly zabírat a já hodiny ležela doma ve tmě, naprostém tichu a proklínala zákeřnou bolest. V beznaději jsem se nechala inspirovat radami léčitelů a začala si přikládat amazonit na čelo již při prvním náznaku bolesti hlavy.

Dnes preventivně usínám každý den s amazonitem na nočním stolku a doufám, že se migréna už nikdy nevrátí,“ líčí své zkušenosti s minerálem studentka ekonomie Hana. Nicméně tento kámen by neměl chybět v žádné domácnosti, neboť jeho nejvýznamnější vlastností je schopnost ochrany před elektromagnetickým smogem, tedy jednodušeji řešeno, před vším, co dennodenně používáte – mobilní telefon, počítač, televize, atd. Tento kámen pohlcuje jejich škodlivé vyzařování. Tak vám alespoň trochu „očistí“ domácnost od vedlejších negativních vlastností moderní technologické doby.

Optimismus jde ruku v ruce s dobrou náladou, zdravím a samozřejmě šťastným a dlouhodobým životem. Někdy je však nemožné se vyhnout dnům pod psa, nicméně pro tyto případy jsou zde kamínky optimismu, které vás v tom nenechají. V některém z příštích dílů seriálu o léčivé moci minerálů a drahých kamenů, který vzniká ve spolupráci s internetovými portály www.vystavamineralu.czwww.krasnemineraly.cz, se podíváme na další škodlivé látky vašeho běžného dne. Jste si jistí nad zdravotně nezávadnou vodou, kterou pijete? Nemáte doma v ložnici negativní energii, jež způsobuje noční můry?

Foto: Profimedia.cz, krasnemineraly.cz, vystavamineralu.cz

25.10.2013 8:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist