Poker: Hra stvořená pro ženy?

Poker. Adrenalinová karetní hra, vyžadující pevné nervy, kombinační schopnosti a dobrou intuici. Mezi hráči pokeru zatím muži silně převažují nad ženami, ale to se postupně mění. Ve světovém pokeru je dnes řada velmi talentovaných hráček, které získávají první místa a vyhrávají velké peníze.

Kdoví, zda by ženy muže v pokeru netrumfly, jen kdyby jich tomuto vzrušujícímu koníčku holdovalo víc! Není vyloučeno, že průměrná žena je pro pokerovou hru vybavena lépe než průměrný muž. Úspěch totiž není jen záležitostí „pokerové tváře“, ale spíše uměním správně zvolit strategii, a psychologických schopností, a v téhle oblasti jsou ženy přece doma.

Je známo, že ženy mívají dobře vyvinutou intuici, a tu mohou při hře využít. Pak je tu další faktor mluvící pro ženy: podle psychologů muži lépe zvládají vypjaté situace třeba v nějakém sportovním zápase jako třeba v boxu, v zápalu hry necítí bolest a sebevražedně se vrhají do boje. Pokud ale jde o psychický stres, zvlášť takový, který trvá delší dobu, mají jasně navrch ženy. Proto ženám nedělá tak velké potíže jako mužům zachovat při karetní hře klid, i když jde o velké sumy.

Že mají ženy šanci, dokazuje řada velmi talentovaných hráček ve světovém pokeru. Tyto dámy s přehledem získávají první místa a vyhrávají velké peníze. Nejúspěšnější ženou známého světového šampionátu WSOP (World Series Of Poker) je Annie Duke (dole), která si pokerem vydělala 4,3 milionu dolarů. Ovšem vůbec nejvíc peněz mezi ženami dokázala pokerem vydělat rodačka z amerického Nashvillu, Kathy Liebert (vpravo), která takto získala celých 5,7 milionu dolarů!

Recept na úspěch

Velmi úspěšné turnajové hráčky pokeru najdeme i u nás v Čechách. Třeba Verunku Pavlíkovou, nesmírně talentovanou turnajovou hráčku. „Věnovala jsem se už hře online i naživo,” vypráví. „Je to hra plná adrenalinu a zábavy, je těžké si ji nezamilovat! Každý hráč má svůj styl, ve hře nenajdete duplikát a myšlenkami musíte být stále před svými soupeři.”

V mužském a ženském stylu hry vidí výrazné rozdíly. „Myšlení mužů a žen je odlišné,” říká. “Myslím si, že muži mají lépe zvládnutou techniku hraní, ženy naopak bodují díky své paměti a citu pro hru. Být hráčkou je výhodou. Pánové se nás u stolů bojí, protože ženy pokládají za pasivní bytosti, a tak je každé naše zvednutí sázky zastraší!”

Být ženou v záplavě mužských hráčů se jí moc líbí. „V casinu je pokaždé poměr žen a mužů 3:100. Ideální. Miluji ten pocit výhry nad muži. Jejich silná ega to častokrát špatně snáší, když jsme lepší než oni! Myslím, že život bez pokeru by byl pro mě nuda. Tato hra mi přinesla spousty úžasných přátel, denně rozvíjí moji mysl a dovoluje mi žít si nadstandartní život. Opravdu se dají vyhrát nemalé peníze, a to už od vstupního vkladu 100 Kč,” ujišťuje.

Náš tip: Výborný web, kde se toho hodně naučíte, zjistíte základy, nebo si vypilujete strategii, je www.PokerStrategy.com. Každému začátečníkovi navíc nabízí 50 dolarů pro online hraní zdarma, což je super.

28.6.2011 12:00| autor: Katka

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist