Je naše tělo samouzdravovací? Blbost? Kdepak, opravdu je

O tom, že psychika a duše je jádrem celého našeho zdraví už bylo napsáno mnohé. Ale opravdu lze zvládnout vážné zdravotní problémy jen veselou myslí a alternativní medicínou? Já to zvládla…

Kdybych si mohla vybrat, vyberu si lékaře jako je např. doktor Hnízdil, který je průkopníkem psychosomatické péče. Léčí nejen tělo, ale také duši – psychiku, pátrá s pacienty po příčině nemoci a jeho svérázný přístup můžeme jen obdivovat.

Dokážeme se uzdravit sami?
Jasně, jen musíme uvěřit, že to opravdu jde. Před lety jsem velmi vážně onemocněla, přemýšlela jsem, že už ani nemá cenu bojovat. Tato myšlenka mi hlavou proběhla jen na chvíli, pak jsem si vzpomněla na dvě malé děti doma a pustila se do „boje.“ V nemocnici jsem měla zůstat tři měsíce a já si dala termín týden. Do notýsku jsem si neustále psala, že odcházím domů a doléčím se již ambulantně. Doktor se smál a říkal, že to nepřipadá v úvahu, ale za deset dní jsem byla propuštěna, odmítla jsem přeložení na jiné oddělení a další léčbu absolvovala po svých. Do roka jsem se uzdravila úplně, i když lékaři tvrdí, že tato nemoc v těle zůstává, proto se nelze uzdravit. Já jim však nevěřím a vím jedno, jsem zdravá.

článek

Příběh Petra šokoval celou nemocnici a jeho obvodní lékařka, dokonce napsala jeho příběh pro odborný časopis.  Petr byl živnostník a někde se nakazil žloutenkou, to však nevěděl. Když onemocněl, byl na tom tak špatně, že nebyl schopen chůze a manželka ho nosila na zádech. Začínalo jaro a on se rozhodl, že se uzdraví pomoci čerstvých bylin. Na internetu si vyhledal příznaky své nemoci a měl podezření, že jde o žloutenku. Celá rodina mu denně sbírala čerstvé byliny a on se jimi doslova proléval. Za tři týdny ho navštívila kamarádka lékařka, když ho viděla, zhrozila se, odebrala mu alespoň krev a výsledek byl šokující, játra mu téměř nepracovala. Petr opět odmítl hospitalizaci a pokračoval v bylinkách. Byl přesvědčený o tom, že se vyléčí. Po třech týdnech byl schopen zajít k lékařce, která byla po výsledcích krve v šoku, játra se zregenerovala a po infekci nebyla ani stopa. Prohlásila, že utekl hrobníkovi z lopaty a z hlediska medicíny nemá pro jeho uzdravení vysvětlení. Jediné léky, které si nechal, napsat byly na odvodnění. Nyní je zcela zdravý a svůj příběh vypráví jako veselou historku.

Tak co ještě pořád máte pocit, že naše tělo nemá schopnost uzdravovat se samo? Samozřejmě jsou akutní případy, kdy je nutná rychlá urgentní pomoc, ale z většiny nemocí se tělo opravdu dokáže poprat samo bez nadměrného polykání léků. Jakou máte zkušenost vy? Věříte, že víra a síla naší mysli dokáže naše tělo uzdravit?

Foto zdroj: profimedia.cz

1.8.2013 10:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist