6 důvodů, proč oddělené ložnice nejsou úplně špatný nápad

Jednou z prvních věcí, kterou pořídíme do nového bytu, bývá manželské letiště. Je to natolik zaběhaný zvyk, že nás ani nenapadne zařizovat ložnice dvě. Bojíme se, že bychom se s partnerem navzájem odcizili, kdybychom spali každý ve svém pokoji? A co když by to bylo naopak přínosem?

Na začátku vztahu jsme celí rozněžnělí a není nic krásnějšího, než sladce usínat v náručí milované osoby a budit se zase po jejím boku. Jenomže po pár letech manželství už to tak romanticky neprožíváme. Jsme unavené z práce, z domácnosti i z ukňouraných ratolestí a večer v deset chceme zalehnout do postele a konečně spááát! Posuďte sama, jaké by byly výhody vlastního pokoje:

1. Nikdo by si vedle vás nečetl do půlnoci při rozsvícené lampičce ani nesledoval do nočních hodin televizi (bohužel řada pánů si dnes pořizuje televizi i do ložnice a používá ji jako ukolébavku). Jestliže partner vstává do práce dřív než vy, nejen že vás nebude budit jeho budík, ale navíc budete ušetřena stresu z jeho hektického pobíhání po ložnici a hledání svršků a ponožek.

2. Když už jsme u těch ponožek… Máte ráda esteticky vyhlížející, uklizenou ložnici. Muž ze sebe večer shodí oblečení, ráno si vezme nové, aniž uklidí to včerejší. Pokud to neodnesete k pračce vy, neodnese to tam nikdo. Ve vlastní ložnici budete mít vždycky pořádek… a chlap ať si z té svojí udělá třeba kompost.

3. Podle průzkumů si 84 procent Čechů stěžuje na chrápání svého protějšku. Někteří pánové ve spánku doslova řežou dříví, že je to slyšet i přes stěnu, a co teprve máte-li spát v jeho těsné blízkosti? V zájmu kvalitního spánku je lepší ulehnout jinde.

Inspirujte se – velká fotogalerie ložnic

ložnice inspirace fotogalerie

4. Sexuální život může dostat novou jiskru. Ve společné ložnici se partnerovi neprezentujete vždycky v přitažlivém světle. Vidí vás v natáčkách, ve starém pyžamu, s pleťovou maskou, s opuchlým obličejem po ránu… V případě oddělených ložnic před ním můžete tuto část svého soukromí schovat. Uvidí vás vždycky krásnou. A přijdete-li do partnerova pokoje za účelem milování, budete na to určitě plně připravena a dáte si na svém vzhledu extra záležet.

5. K odděleným ložnicím dnes často přistupují páry s čerstvě narozenými miminky, která potřebují každé čtyři hodiny nakrmit a mezitím se tak pětkrát vzbudí pro nic za nic. Panuje logický názor, proč by kvůli dítěti měli být ráno nevyspalí dva lidé, když může mít kruhy pod očima jenom jeden…

6. A nakonec – vlastní ložnici si můžete zařídit podle svého vkusu. Nemusíte se bát holčičích barev, povlečení může být růžové, fialkové, s kytičkovými vzory… Zkrátka ženské a romantické. Takové, v jakém by se chlap necítil jako chlap.

Na druhou stranu, společné usínání a probouzení podporuje vzájemnou intimitu, takže jestli se vás netýká nic z výše uvedeného, zapomeňte na to, a vzpomeňte si za pár let. A prozatím se můžete inspirovat bohatou fotogalerií ložnic i vkusného povlečení.

Foto zdroj: profimedia.cz, svobodapovleceni.cz, mydecorative.com, in-lucid-dreams.blogspot.cz, a-v-designs.com, home-designing.com, discoversouthwestnm.com, hdpaperwall.com, 

6.2.2014 10:00| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist