Až se jaro zeptá aneb Využijte zimu ve svůj prospěch!

Některým z nás by pravděpodobně vůbec nevadilo, kdyby byla roční období jen tři. Ačkoli můžeme mít rády zimní radovánky, tak mnoho dalšího toho studené měsíce nenabízejí. Možnosti, jak tento čas smysluplně využít, ale přeci jen existují, inspirujte se u nás!

Tříměsíční plán

Prosinec, leden, únor – to je dost dlouhá doba na to, abyste si vytvořila plán. Možná budete mít tendenci vše nechávat na leden a s ním spjatá předsevzetí, ale to by byla škoda. Chcete-li něco uskutečnit, neodkládejte to. Naopak, budete mít před ostatními náskok a vyhnou se vám deprese, až zjistíte, že se blíží jaro a vy jste zase pro sebe nic neudělala. Ale co máme vlastně na mysli? Podle rčení ve zdravém těle zdravý duch přinášíme několik tipů.

Péče o tělo

Objevte kouzlo saunování

Kdy jindy si dopřát pořádné zahřátí a relaxaci v sauně než zimních měsících? Naplánujte si třeba odpolední výlet po městě, pokochejte se krásnou adventní výzdobou a potom hurá do tepla. Nejprve si ale přečtěte zásady správného saunování, ve zkrácené podobě by neměly chybět v  žádném prostoru, kde je sauna provozována. Pokud tuto aktivitu zařadíte do svého harmonogramu pravidelně a dlouhodobě, uvidíte, že jaro přivítáte v lepší kondici.

článek

Vyzkoušejte půst

V zimě máme většinou tendenci obalovat se tukem, protože teplé bundy a kabáty vše schovají. Buďte výjimka! Zkuste pozměnit jídelníček anebo dokonce vyzkoušet půst. Můžeme to přirovnat k zimnímu spánku zvířat. Úplně usnout sice samozřejmě nemůžeme, ale zvolnit ano. A když člověk nevydává tolik energie, nemusí jí tolik přijímat. Až v březnu odhodíte nejteplejší svršky, budou vám ostatní jen závidět.

Pozvěte si domů stylistku

V souvislosti s tím můžete dlouhé zimní večery využít k probrání svého šatníku. Je zábavnější se do toho pustit třeba s kamarádkou. Můžete si udělat lahodný čaj či si dát dobré víno a skvěle si čistku ve skříni užít. Pokud ale budete chtít odbornější rady a větší změny, vyplatí se pozvat si stylistku.

Péče o ducha

Čtěte, malujte, tvořte – cokoli 

Zapomínat bychom ale neměly ani na psychickou pohodu. Zimní plískanice je nejlepší přestát v teple domova. Ve dnech, kdy se brzy stmívá, toho stejně moc venku nevymyslíme. Je lepší se tedy věnovat činnostem, na které není po zbytek roku čas. Ať už je to něco více či méně kreativního, určitě oprašte nějakou zálibu nebo si najděte zcela novou. Nestíháte mnoho číst? Přes zimu toho můžete také dost dohnat. A když už přeci jen budete muset vystrčit nos do zimy, užijte si veškeré radosti, které se nabídnou – od bruslení až po stavění sněhuláka. Milovnicím lyží nemusíme to hlavní připomínat. S veselým duchem pak věčně mokré boty a promrzlé ruce přežijeme lépe – inspirací nám mohou být děti, které si z toho také nic nedělají.

Jak hodláte přežít studené měsíce vy, milé čtenářky? Budete venku co nejméně, nebo jste naopak zimní typ? A čím se zabavíte při dlouhých večerech? Napište nám vaše tipy, těšíme se…

Foto zdroj: profimedia.cz

6.12.2013 10:00| autor: Lenka Šimková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist