Velký sexuální průzkum: Kolik máme za život partnerů a co už není tabu?

Hurá! Dnešní žena si sex užívá více než před dvaceti lety. Má také dvakrát více sexuálních partnerů. A o mnoho více se pouští do experimentů, sex s další ženou nevyjímaje!

Zdá se tedy, že paní Průměrná, která vzešla z výsledků průzkumu londýnské univerzity, je pěkná dračice. V posteli se dovede odvázat a sex je pro ni převážně hrou, nikoliv rutinou či povinností, jak tomu často pro ženu bylo ještě v roce 1990.

Vědci se v anonymní anektě dotazovali 15 tisíc žen a došli k tomu, že chuť na nevšední erotické dobrodružství mají především vzdělanější příslušnice něžného pohlaví. Podle tvůrců průzkumu za touhou více experimentovat stojí zejména postavení žen ve společnosti, které se za dvacet let hodně změnilo. Ženy jsou sebejistější, mají lépe pod kontrolou početí. A je to často právě žena, kdo v posteli přebírá iniciativu.

Z průzkumu ale také vyplynulo, že se milujeme méně často – možná i za to může dnešní zrychlená doba, kdy není čas téměř na nic. Za sexuální abstinenci ale mohou také moderní technologie: laptopy a notebooky, s nimiž si spousta lidí krátí volné chvíle bohužel i v posteli. Ale taky jeden sociální aspekt: lidé spolu totiž méně žijí na hromádce – tudíž klesá příležitost k pravidelnému sexu. Muži a ženy ve věku 16 – 44 let se dle zprůměrovaných údajů milují třikrát měsíčně. Naproti tomu v roce 1990 to bylo pětkrát do měsíce.

článek

Poněkud temnější stránkou je fakt, že jedna z deseti žen měla pohlavní styk proti své vůli. Stalo se tak průměrně v 18 letech a pro 85 % to bylo s dřívějším partnerem, kamarádem nebo osobou, kterou dobře znaly. Policii vše nahlásilo jen 13 procent žen.

Průměrný počet sexuálních partnerů se z počtu čtyři před dvaceti lety vyšplhal na 7,7. Muži během života v průměru vystřídají 12 partnerek. Klesá věk ztráty panenství. Dnes je průměr 16 let, zatímco v šedesátých letech lidi přicházeli o věneček v průměru v 19 letech.

Sex v číslech

16  –    V tolika letech přicházejí muži i ženy o poctivost.

8   –     Počet sexuálních partnerů průměrné ženy.

12  –    Počet sexuálních partnerek průměrného muže.

30 % –  Tolik lidí se poprvé miluje před šestnáctými narozeninami.

16 %  –  Tolik žen zkusilo lesbický sex.

3    –    Počet sexuálních styků za měsíc.

1/10  – Na sexuální život si stěžuje každý desátý.

A co vy? Jste také paní Průměrňáková, nebo ani náhodou?

Foto: profimedia.cz

3.12.2013 12:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist