Ach, ta nevěra! Podvádí každý čtvrtý. 4 tipy jak zachránit vztah

Podle nedávného průzkumu je čtvrtina lidí nevěrná. A nepřekvapivě stejný počet lidí není spokojeno se svým sexuálním životem. Čísla jsou poměrně vysoká, vezmeme-li v potaz, že spousta lidí si odmítá nevěru připustit a dál oprašují svůj obrázek šťastného páru.

Podle některých je nevěra prospěšná, pomáhá občerstvit vztah, podle jiných zase ne. Faktem je, že si většina nevěrníků své eskapády velmi vyčítá a soužití s drahou polovičkou je pak poznamenáno pocitem viny. Dalším zajímavým faktem vzešlým z průzkumu je ten, že se 94 procent sexuologů domnívá, že nevěra vztah neukončí oproti tomu si dvě třetiny laiků myslí pravý opak.

Co je důvodem nevěry?

Třeba skutečnost, že většina z nás chce od vztahu dvě věci najednou: sex a lásku. Jenže to jsou dost často dvě strany mince. Strana lásky nám dává bezpečí a pohodu, strana sexu zase nebezpečí, dobrodružství, vzrušení. Většina lidí bohužel chce přesně to, co nemůže mít jen tak. A tak partner, který uléhá po našem boku téměř každou noc, se rázem stává méně atraktivním. Jak z toho ven?

článek

Buďte spolu méně

Nejste Káťa a Škubánek, jste dvě rozdílné osobnosti, a tak se občas vyplatí trávit volný čas každý zvlášť. Když svého partnera chvíli neuvidíte, určitě se na něho budete více těšit.

Sledujte patrnera při činnosti, která ho těší

Právě tehdy je totiž nejpřitažlivější. Všichni záříme, když můžeme dělat práci, která nás baví, máme skvělé zaměstnání, jsme dobří v nějakém sportu nebo dovedeme skvěle vařit či vyprávět pohádky.

Podívejte se na něho cizíma očima

Možná zjistíte něco, co vás zas tak moc nepotěší – tedy že si jej cení a je atraktivní i pro jiné ženy. O to více byste si jej ale měla vážit.

Vykašlete se na mýtus o spontánnosti

Existuje mýtus, že pokud nemáte chuť na sex po deseti letech vztahu, měli byste jít od sebe. Jenže spontánní chuť na sex je právě na samém začátku vztahu. A kvalitní touha se dá vypěstovat. Prostě po čase už přesně víte, co vašemu partnerovi dělá dobře, co ho nabudí na sex.

Jak to vidíte vy? Myslíte si, že se dá nevěře zabránit? Máte s tím svou vlastní zkušenost? Napište nám, těšíme se na vaše životní zkušenosti…

Foto zdroj: profimedia.cz

22.8.2014 12:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist