Femina.cz » Magazín » Wellness » 10 zázraků které umí citron

10 zázraků které umí citron

10 zázraků které umí citron

Magazín: Wellness | autor: El | vydáno 11. 02. 2011

Citron obsahuje až 90% vody. Zbytek tvoří velké množství organické kyseliny citronové - až 8% a vápník. Dále citron obsahuje draslík, fosfor, hořčík, železo a zinek. Ve 100 gramech citronu bychom našli 45 - 50 mg vitamínu C. Ale na co všechno vlastně pomáhá?

Pro krásu
Díky svým antiseptickým účinkům pomáhá udržovat pleť čistou a tonizuje mastnou pleť. Ti, kdo si hlídají svou váhu, též pocítí blahodárné účinky. Při různých dietách bychom na citron neměli zapomínat! Citronovou šťávu však vždy používáme ředěnou!

Nepříjemný dech
Citrón je lokálním antiseptikem pro ošklivý dech, který zabrání tomu, aby docházelo ke kvašení a tudíž k vytváření takovéto nepříjemnosti v ústech. Herci pijí citrónovou šťávu s trochou medu dvakrát až třikrát denně, aby si zajistili sladký dech.

Proč mít astma, když je všude plno citrónů?
Dr. Joseph H. Greer nemá žádné obavy, že by se jeho pacientům vrátilo astma. K všeobecné detoxikační dietě jim dává 2 polévkové lžíce citrónu před každým jídlem a před spaním.

Čínské použití citrónu
Když čínští lékaři zjeví něco ze svých přírodních léčebných metod, je to většinou hodnotné k přečtení. Výbornou léčbou pro poškozené nehty a zanícená nehtová lůžka je citrón, kterému se odřeže vršek, prst se dá do citrónu a vše se ováže obvazem. Ráno se může rána vyčistit.

Potíže se žlučníkem
Existují lékaři, kteří zakazují jakékoliv léky při potížích se žlučníkem a poučí své pacienty, aby omezili aspoň na jeden den všechno, kromě citrónové šťávy.
Stav spojený s pocitem na zvracení, nedostatkem chuti k jídlu, s trávicími problémy, špatnou chutí v ústech je velice často zapříčiněn „lenivými“ játry

Bolest hlavy
Citrónová šťáva s několika lžičkami horkého čaje (nejlépe z červeného jetele nebo vojtěšky alfalfa) je skvělou léčbou důmyslného Newyorského barmana pro ty, kteří mívají nepřetržité bolení hlavy – nebo taky bolesti hlavy z jiných příčin. Takto se jeho zákazníci mohou naprosto zbavit užívání všech léků proti bolesti.

Zubní kámen
Citrónová šťáva je sama o sobě úžasný prostředek pro čistění zubů. Pokud namáčíte kartáčky do zředěné citrónové šťávy, budete mít čisté jak kartáčky tak zuby.

Citrón jako posilující prostředek
Mnoho žen, mužů a dětí, kterým chybí vytrvalost, mají nedostatek vápníku. Pokud se 30 dní dvakrát denně užívá citrónový koktejl, tak dojde ke změnám v chemii těla, což velmi posílí organismus, zlepší se paměť a výdrž, stejně jako se člověku vrátí barva do tváří. Citrónový koktejl se dělá z citrónové šťávy, sojového mléka a medu rozmíchaného v mixéru nebo ještě lepší roztřepaného v šejkru.

Citrón jako dobré ochucovadlo
Co se týká zelené zeleniny, nemusíte se bát. Nasbírejte si šťovíkové listy, mladé pampeliškově listy a hořčičné, mladé lístky bodláku, jemně povařené a ochucené citrónem. Ochuťte citrónovou šťávou vše, kde byste dali za normálních okolností ocet – omáčky, saláty, okurky….

Citrón a vyčerpanost
Poutníci na dlouhých cestách, stejně jako cestovatelé a badatelé se dívají na citrón jako na dar z nebe. Když začnou pociťovat únavu, vysají trochu šťávy z citrónu skrze díru, kterou udělají nahoře ve slupce. Je to velmi rychle účinný lék, který dodává téměř neuvěřitelné občerstvení. Badatelé používají citrón jako ochranu před mnohými tropickými infekcemi. Trocha citrónové šťávy uhasí žízeň daleko lépe než mnohonásobně větší množství vody. Zkušení cestovatelé tvrdí, že když přidali citrónovou šťávu do běžné pitné vody v různých oblastech, je to jako desinfekční prostředek a zabraňuje to vzniku nemocí, které by vznikly z rozdílných vodních zdrojů.

Foto: fanpop.com, freegreatpicture.com, medimanage.com, scandifoodie.blogspot.com, couponclippingcook.com, alchemybaking.blogspot.com, anjasfood4thought.com, lovely-little-things.blogspot.com, glorioustreats.com, itsnotjustabouttherecipe.com, beautybanter.com, allphotographyblog.com, sweetandsavorykitchens.com, the-diet-plans.net, petition4fairtransport.org, thegtguide.com, couponclippingcook.com, sadanduseless.com, becomegorgeous.com, jollywoodqueen.blogspot.com, beauty.about.com, etsy.com, haileyshelpfulhints.blogspot.com, beautythroughstrength.com, whatscookinwithmary.blogspot.com, onlynaturalsoaps.com, kimsclassichandmadesoaps.com, topwrinkletreatments.com

 

Další články z rubriky

Komentáře (28)

Datum Autor Nadpis
10. 08. 2014 martinnatr dost dobrý (reakcí: 0)
25. 06. 2014 manislava citron (reakcí: 0)
06. 10. 2011 mistrix ... (reakcí: 0)
01. 08. 2011 Lydia001 Citrón (reakcí: 0)
01. 07. 2011 josef7777 10 zázraků které umí citron (reakcí: 0)
30. 06. 2011 ralbosanka + (reakcí: 0)
26. 06. 2011 jitkaji 10 zázraků které umí citron (reakcí: 0)
16. 06. 2011 Lafik :-) (reakcí: 1)
13. 04. 2011 wrazedkyne citron (reakcí: 0)
13. 04. 2011 wrazedkyne citron (reakcí: 0)
25. 03. 2011 ostrowid citron (reakcí: 0)
19. 03. 2011 aknela11 některé (reakcí: 0)
19. 03. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
18. 03. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)
18. 03. 2011 agad .. (reakcí: 0)
16. 03. 2011 DanaKou citron (reakcí: 0)
13. 03. 2011 Gabzule citron (reakcí: 0)
10. 03. 2011 itsme1 citron (reakcí: 0)
08. 03. 2011 sarxy Čaj (reakcí: 1)
06. 03. 2011 janne8 přirozeně (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

27. 03. 2017 Horoskop Beran

Potkala jsi prima chlapa a máš pocit, že by to mohl být ten pravý? Ještě než se budeš vrhat do společného bydlení neb... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist