Femina.cz » Magazín » Zábava » I herci už si mezi sebou rozdali své ceny

I herci už si mezi sebou rozdali své ceny

I herci už si mezi sebou rozdali své ceny

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 03. 02. 2011

Sezóna večírků následujících po předávání nějaký cen je v plném proudu a i letos kolečko po oslavách absolvuje dost podobná sestava lidí. Ani na cenách herecké asociace SAG tak nechyběl Colin Firth nebo Natalie Portman.

Čím dál víc těhotná herečka pochvalu od svých kolegů, kteří ceny Screen Actors Guild volí, získala za svůj fyzicky i psychicky náročný výkon v Černé labuti. Děkovala hlavně svým rodičům, za to, že ji „naučili hodně tvrdě pracovat, ale nikdy se nechovat jako hajzl“.

Britský gentleman Firth má snad dost vekou polici na všechny ceny, co dostává za Královu řeč. Jeho proslov opět nepostrádal vtip, když poděkoval i sekuriťákovi za to, že ho vůbec pustil do budovy plné tak slavných herců. Jeho královské drama se po příbuzných cenách producentského a režisérského sdružení stalo znovu i vítězem večera, když vyhrálo cenu za nejlepší obsazení. Proto drží Firth na fotce dvě sošky. Jednu dostali i jeho kolegové Geoffrey Rush a Helena Bonham Carter (co měla herečka tentokrát na sobě, se můžete podívat v galerii na začátku článku!).

Ti dva mohli dostat i svou vlastní sošku nahého zeleného herce. Ale nedostali, protože vedlejší kategorie stejně jako na Zlatých glóbech vyboxoval Fighter, konkrétně Christian Bale a Melissa Leo, která podle fotek měla zase velkou radost. Oba si tím upevnili pověst oscarového favorita. Díky překrývání členů SAG a členů Akademie se tyto ceny považují za poměrně spolehlivý ukazatel pro bookmakery. Zatímco Leo vzala na akci ženy, které hrály ve filmu její dcery (šest ze sedmi), Bale přivedl na pódium přímo předlohu své oceněné role, bývalého boxera a narkomana Dicky Eklunda.

Ceny SAG jsou kromě Glóbů jediné další ceny, kde se potkávají filmoví herci s televizními. I když poslední dobou se tenhle rozdíl v některých případech stírá. Oceněné Steva Buscemiho (Impérium – mafie v Atlantic City), Claire Danes (Temple Grandin), Al Pacina (Doktor Smrt) a občas i Aleca Baldwina (Studio 30 Rock) jsme přece zvyklí vídat i ve filmu. Naopak vítězná Julianne Margulies (The Good Wife) i 89letá Betty White (Hot in Cleveland) jsou televizní hvězdy. Jako seriály s nejlepším obsazením z nedělního předávání vyšly Impérium a Taková moderní rodinka.

Znovu se parta filmařů sejde tento víkend na předávání cen scénáristické asociace.

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
16. 03. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
09. 03. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
06. 03. 2011 hoooli - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Prada Infusion D´Iris Eau de Parfum Absolue - EDP

Prada Infusion D´Iris Eau de Parfum Absolue - EDP

Orientálně-květinová vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 24. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

24. 01. 2017 Horoskop Lev

Nepouštěj se do žádných obchodů ani se nesnaž uzavírat důležité smlouvy, pokud tě snad napadne vzít si úvěr od pochyb... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Teď je zapotřebí, abys byla objektivní a nedovolila své mysli, aby tě ovládl strach či pochybnosti. Zapoj zdravý selský rozum a rozhoduj se bez negativních emocí. Bude...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, láska i módní přešla...

Taky ti připadá, že to všechno nějak moc letí? Leckdo ještě ani nestihl odstrojit vánoční stromeček a už nám startuje...

Celý článek

Módní policie

TOPlist