Femina.cz » Magazín » Zábava » I herci už si mezi sebou rozdali své ceny

I herci už si mezi sebou rozdali své ceny

I herci už si mezi sebou rozdali své ceny

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 03. 02. 2011

Sezóna večírků následujících po předávání nějaký cen je v plném proudu a i letos kolečko po oslavách absolvuje dost podobná sestava lidí. Ani na cenách herecké asociace SAG tak nechyběl Colin Firth nebo Natalie Portman.

Čím dál víc těhotná herečka pochvalu od svých kolegů, kteří ceny Screen Actors Guild volí, získala za svůj fyzicky i psychicky náročný výkon v Černé labuti. Děkovala hlavně svým rodičům, za to, že ji „naučili hodně tvrdě pracovat, ale nikdy se nechovat jako hajzl“.

Britský gentleman Firth má snad dost vekou polici na všechny ceny, co dostává za Královu řeč. Jeho proslov opět nepostrádal vtip, když poděkoval i sekuriťákovi za to, že ho vůbec pustil do budovy plné tak slavných herců. Jeho královské drama se po příbuzných cenách producentského a režisérského sdružení stalo znovu i vítězem večera, když vyhrálo cenu za nejlepší obsazení. Proto drží Firth na fotce dvě sošky. Jednu dostali i jeho kolegové Geoffrey Rush a Helena Bonham Carter (co měla herečka tentokrát na sobě, se můžete podívat v galerii na začátku článku!).

Ti dva mohli dostat i svou vlastní sošku nahého zeleného herce. Ale nedostali, protože vedlejší kategorie stejně jako na Zlatých glóbech vyboxoval Fighter, konkrétně Christian Bale a Melissa Leo, která podle fotek měla zase velkou radost. Oba si tím upevnili pověst oscarového favorita. Díky překrývání členů SAG a členů Akademie se tyto ceny považují za poměrně spolehlivý ukazatel pro bookmakery. Zatímco Leo vzala na akci ženy, které hrály ve filmu její dcery (šest ze sedmi), Bale přivedl na pódium přímo předlohu své oceněné role, bývalého boxera a narkomana Dicky Eklunda.

Ceny SAG jsou kromě Glóbů jediné další ceny, kde se potkávají filmoví herci s televizními. I když poslední dobou se tenhle rozdíl v některých případech stírá. Oceněné Steva Buscemiho (Impérium – mafie v Atlantic City), Claire Danes (Temple Grandin), Al Pacina (Doktor Smrt) a občas i Aleca Baldwina (Studio 30 Rock) jsme přece zvyklí vídat i ve filmu. Naopak vítězná Julianne Margulies (The Good Wife) i 89letá Betty White (Hot in Cleveland) jsou televizní hvězdy. Jako seriály s nejlepším obsazením z nedělního předávání vyšly Impérium a Taková moderní rodinka.

Znovu se parta filmařů sejde tento víkend na předávání cen scénáristické asociace.

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
16. 03. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
09. 03. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
06. 03. 2011 hoooli - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Lavera Stylingový a pečující gel na řasy a obočí

Lavera Stylingový a pečující gel na řasy a obočí

Zpevňuje a posiluje strukturu řas...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 01. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

01. 03. 2017 Horoskop Váhy

Volný večer tě bude lákat prolenošit, ale partner bude chtít vyrazit za sportem. Jednou mu zkus také dopřát to, co si... Celý horoskop

Karta dne

Královna poharu
Neboj se přijmout pomocnou ruku od muže, který ti je nablízku, nemusí to být partner, ale také dobrý kamarád nebo dávno zapomenutý přítel, který ti nečekaně vstoupí do...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist