Femina.cz » Magazín » Zábava » I herci už si mezi sebou rozdali své ceny

I herci už si mezi sebou rozdali své ceny

I herci už si mezi sebou rozdali své ceny

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 03. 02. 2011

Sezóna večírků následujících po předávání nějaký cen je v plném proudu a i letos kolečko po oslavách absolvuje dost podobná sestava lidí. Ani na cenách herecké asociace SAG tak nechyběl Colin Firth nebo Natalie Portman.

Čím dál víc těhotná herečka pochvalu od svých kolegů, kteří ceny Screen Actors Guild volí, získala za svůj fyzicky i psychicky náročný výkon v Černé labuti. Děkovala hlavně svým rodičům, za to, že ji „naučili hodně tvrdě pracovat, ale nikdy se nechovat jako hajzl“.

Britský gentleman Firth má snad dost vekou polici na všechny ceny, co dostává za Královu řeč. Jeho proslov opět nepostrádal vtip, když poděkoval i sekuriťákovi za to, že ho vůbec pustil do budovy plné tak slavných herců. Jeho královské drama se po příbuzných cenách producentského a režisérského sdružení stalo znovu i vítězem večera, když vyhrálo cenu za nejlepší obsazení. Proto drží Firth na fotce dvě sošky. Jednu dostali i jeho kolegové Geoffrey Rush a Helena Bonham Carter (co měla herečka tentokrát na sobě, se můžete podívat v galerii na začátku článku!).

Ti dva mohli dostat i svou vlastní sošku nahého zeleného herce. Ale nedostali, protože vedlejší kategorie stejně jako na Zlatých glóbech vyboxoval Fighter, konkrétně Christian Bale a Melissa Leo, která podle fotek měla zase velkou radost. Oba si tím upevnili pověst oscarového favorita. Díky překrývání členů SAG a členů Akademie se tyto ceny považují za poměrně spolehlivý ukazatel pro bookmakery. Zatímco Leo vzala na akci ženy, které hrály ve filmu její dcery (šest ze sedmi), Bale přivedl na pódium přímo předlohu své oceněné role, bývalého boxera a narkomana Dicky Eklunda.

Ceny SAG jsou kromě Glóbů jediné další ceny, kde se potkávají filmoví herci s televizními. I když poslední dobou se tenhle rozdíl v některých případech stírá. Oceněné Steva Buscemiho (Impérium – mafie v Atlantic City), Claire Danes (Temple Grandin), Al Pacina (Doktor Smrt) a občas i Aleca Baldwina (Studio 30 Rock) jsme přece zvyklí vídat i ve filmu. Naopak vítězná Julianne Margulies (The Good Wife) i 89letá Betty White (Hot in Cleveland) jsou televizní hvězdy. Jako seriály s nejlepším obsazením z nedělního předávání vyšly Impérium a Taková moderní rodinka.

Znovu se parta filmařů sejde tento víkend na předávání cen scénáristické asociace.

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
16. 03. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
09. 03. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
06. 03. 2011 hoooli - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

04. 12. 2016 Horoskop Rak

Romantika a láska - tak by se dal shrnout tvůj dnešní den. Na zadanou doma čeká překvapení v podobě romantické večeře... Celý horoskop

Karta dne

Dva poháry
Máš před sebou nádherný den naplněný radostí a láskou. Přestože jsi sama, budeš velmi intenzivně řešit vztahy kolem sebe a také své srdíčko. Jestli toužíš po lásce, má...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Šikana, zlozvyky i rozchody aneb Nový týd...

No, podle nadpisu to nevypadá na moc veselý první adventní týden na Femině, ale rozhodně se nemusíš bát. Zas tak drsn...

Celý článek

Módní policie

TOPlist