Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Nevěra v práci. Ženy berou kolegy jako milence

Nevěra v práci. Ženy berou kolegy jako milence

Nevěra v práci. Ženy berou kolegy jako milence

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 13. 09. 2013

V práci trávíme až příliš mnoho času, a proto je logické, že si v ní nacházíme spojence! A v případě žen to bývá muž! Je to jen obchodní společník, nebo něco víc? Sexuoložka z Toronta říká, že tenhle„pracovní manžel“ může dost ohrozit váš život!

Jessica O'Reilly, která provozuje vlastní sexuologickou praxi v kanadském Torontu, odhaluje nový fenomén všech žen, které tráví spoustu hodin v zaměstnání. Blízký spojenec, který se najde téměř v každé kanceláři, jídelně či dílně, prý může motivovat k lepším pracovním výkonům. Jeho přítomnost dokáže dokonce i zvýšit spokojenost v zaměstnání, což odbornici potvrdilo 65 % lidí z jejího výzkumu. Jenže tyhle původně milé a nevinné sympatie ke kolegovi mohou přerůst v něco víc! Na co si dát pozor?

Kolega či něco víc? 

„Pokud s kolegou a kamarádem v jednom budete respektovat a sdílet jisté hranice, zachováte si profesionální tvář a jen občas spolu zajdete na kávu či proberete drby z firmy, dá se takový vztah kočírovat, vtisknete mu zdravou rovnováhu,“ popisuje sexuoložka, ovšem přidává varování. „Pojem pracovní manžel se zásadně odlišuje od přátelského spolupracovníka s podobnými zájmy a vizí. Pověstná chemie je to, co odděluje vaše aktuální pracovní přátele od pracovního manžela.“

V překladu to znamená, že jakmile ve vás kolega vyvolává širokou škálu emocí, včetně zranitelnosti, přitahuje vás, cítíte v jeho přítomnosti fyzickou touhu, kterou on navíc ještě podporuje pochopením, oceněním vaší osobnosti i výkonů, je zle, stojíte na pomyslném hraničním přechodu dělící pracovní vztah od průšvihu. Nakonec se totiž kolegovi začnete svěřovat víc než vlastnímu partnerovi. A závěr je jasný: hřích citový může vystřídat ten sexuální. Že to nedopustíte? Dbejte na prevenci! 

Nalaďte se na podzim a ozdobte svůj domov nádhernými dekoracemi.

Nalaďte se na podzim a ozdobte svůj domov nádhernými dekoracemi.

Podzim - pro mnohé čas plískanic, krátkých dnů a delších nocí, dešťů, tmy a mlhy. Zapomeňte jedno...

Existují jisté varovné signály, díky kterým se dá ještě poměrně včas odhalit, jestli milý kolega touží stát se něčím víc.

Kandidát na pracovního manžela

 • již nemluví v první osobě, ale ve vaší přítomnosti používá „my“. „Půjdeme se najíst, Kláro?“ Pozor, začíná vás brát jako pár.
 • jindy vyrovnaný spolupracovník pochybuje o vašem vztahu, chce si ujasnit, co vy dva vlastně jste. Pořád ještě přátelé? 
 • obrací se na vás se soukromými dotazy mimo pracovní dobu. I o víkendech.
 • nabízí vám, že se na něj můžete kdykoli obrátit, pokud budete mít chuť si popovídat nebo zajít na skleničku
 • zná detaily z vašeho soukromého života
 • ochotně vás vyslechne a říká, že se do práce těší kvůli vám.

Kancelářské manželství mimo kontrolu

Přerostlo vám to přes hlavu? Už takový vztah prožíváte? Došlo k fyzickému kontaktu nebo jste již dávno za hranicí citové nevěry? Řešte to ihned! Promluvte si se svým pracovním partnerem o svých hranicích a neponechávejte žádný prosto pro dvojznačnost! Na oběd choďte i s ostatními spolupracovníky, kontakt s rizikovým kolegou omezte na minimum. 

Přidělává vám starosti spíš to, že váš životní partner něco poznal? Záleží na vás, zda mu řeknete pravdu, nicméně to, že pracovní manžel zasahuje do vašeho života, vypovídá o současném partnerství - zřejmě by si zasloužilo víc péče.

A co vy, milé čtenářky? Už jste zažily takový vztah na pracovišti. U nás se k němu přiznalo hned několik redaktorek. Wow. :-)

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
16. 09. 2013 pepina . (reakcí: 0)
14. 09. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)
14. 09. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
13. 09. 2013 Sylfida .. (reakcí: 3)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

29. 03. 2017 Horoskop Kozoroh

Až příliš dlouho se zaobíráš tím, co potřebují druzí a na sebe tak trochu zapomínáš. Dopřej si dnešní den jen pro seb... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist