Příběh čtenářky: Zhroutil se mi život a já nevím jak dál

Občas se každý z nás cítí pod psa a prožívá období, kdy je všechno špatně. Horší je, když nemáme už ani sílu něco změnit, a u sebe někoho, kdo by nám podal pomocnou ruku. Celkové vyhoření, partnerská krize a ztráta svých blízkých dohnala i naši čtenářku Soňu (42 let) do bodu, kdy už neví jak dál. Přečti si její příběh, třeba najdeš nějaké řešení, jak ze začarovaného kruhu ven a poradíš jí.

pribeh-ctenarky-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Nespokojená v práci

„Větu, o tom, jak je někdo na dně, jsem už slyšela mnohokrát, ale nikdy jsem si nedokázala představit, jaké to je,“ vzpomíná Soňa. „Respektive jsem vždy zastávala názor, že problémy jsou tu od toho, aby se řešily, a že se vším se dá vždy něco dělat. Ale teď, když se cítím na dně já, už o tom tolik přesvědčená nejsem. Zkrátka došla jsem do bodu, kdy na mě nepadá jedna věc, ale hned několik a já se poprvé za život cítím bezradná. Začalo to tím, že jsem před třemi lety změnila zaměstnání.

Před tím jsem pracovala osm let na tom samém místě a potřebovala změnu. Jenže v práci, kam jsem nastoupila, si na mě zasedl šéf a já tam vydržela jen rok, takže jsem se opět začala poohlížet po jiném místě, ale vystřídala jsem ještě dvě, než jsem pevně zakotvila. Ale popravdě ani tady nejsem spokojená. Pracuji jako účetní, a samotná práce mi nevadí, jenže mám asi smůlu na lidi nebo jsem sama tak nesnesitelná, že s nikým nevyjdu. Nevím, manžel mi říká, že problém je ve mně. A to je další potíž, kterou řeším.

Čtěte také:

Necítím se jako žena

Moje manželství rozhodně není procházka růžovým sadem, ale na druhou stranu to ani není taková tragédie, jak slyším od svých rozvedených kamarádek. Milan nepije, nebije mě a relativně se umí i postarat o různé věci, a snaží se i v domácnosti. Fungujeme jako rodina na jedničku. V létě jezdíme k moři a v zimě na hory. Naše dcery, které jsou ve věku osm a pět let, nás hodně spojují a myslím, že se jim manžel věnuje dostatečně. Takže proč si vlastně stěžuji?

Protože si vedle něj nepřipadám už jako žena. Jasně, tak není mi už dvacet, ale ještě pořád podle mě vypadám nějak k světu. Ale manžel mě jako ženu přehlíží, nevidí to, když se hezky obleču, dojdu si ke kadeřníkovi nebo koupím nějaké svůdné prádlo. Vlastně mě nevnímá už ani jako člověka. Spíše prostě jako někoho, s kým musí spolupracovat. A to na projektu s názvem rodina. Bavíme se jen o tom, co koupíme holkám, na jaký sport je přihlásit, kam o víkendu na výlet a jestli si můžeme dovolit dražší dovolenou. Ale nikdy se mě nezeptá, jak se mám. Nikdy mě nepohladí nebo neobejme. Snad ani nemusím říkat, že náš sexuální život je opravdu bída. Spíme spolu sporadicky a o žádné vášni nemůže být řeč.

Smrt mých rodičů mě zdrtila

A aby toho nebylo málo, před rokem mi umřela maminka a jsou to dva měsíce, kdy jsem pochovala i tatínka. Poslední dobou cítím divný tlak na prsou, a jsem pořád vyčerpaná. Vyšetření nepotvrdilo žádnou vážnou nemoc, ale já se i tak bojím. Mám pocit, že něco ve mně brzy exploduje. Nemůžu spát a když konečně zaberu, tak se vzbudím celá zpocená. Jen mé dcery mě trochu drží nad vodou, ale jinak si připadám, jako bych ten život prohrála, jako by pro mě už skončil. Do toho se mi rozjely deprese. Nejsou sice nějak velké, ale občas mám tak silnou apatii, že mě za celý den nepotěší vůbec nic a večery probrečím.

Sháním pomoc

Kamarádka mi poradila, ať chodím na terapie, že prý mi určitě pomohou. A tak jsem začala a mám za sebou dvě sezení, ale nejsem si jistá, jestli jsou pro mě. Naopak se cítím ještě hůře, protože se vytahují kostlivci ze skříně. Podle kámošky mám vytrvat, že jde o uzdravující proces. Ráda bych jí věřila, ale přemýšlím, jestli si nemám nechat předepsat antidepresiva a na nějaké rozebírání se vykašlat. Nevím, co dělat, nechci se takhle cítit, podle mě jsem ještě mladá a nějakou tu radost ze života chci ještě zažít,“ uzavírá své vyprávění Soňa.

Myslíš, že Soňa své problémy přeceňuje, nebo by s tím měla začít okamžitě něco dělat, než propadne depresím ještě více? Napiš do komentáře svůj názor, třeba tím Soňu nakopneš k tomu, aby vše vyřešila a přestala se trápit.

Foto: Shutterstock.com

11.5.2022 4:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist