Port de Bras: Tančete s elegancí baletky!

Při výběru sportu dnes můžeme narazit na zajímavý trend, který lze obecně nazvat „návrat tance“. Tento pohyb je starý snad jako lidstvo samo, je to pro člověka zcela přirozený způsob vyjádření emocí a nálad.

Oblíbenost sportů, jejichž jediným nebo jedním z několika pramenů je určitý druh tance, je markantní na příkladu zumby, která svým latinskoamerickým temperamentem, volností a nenuceností uchvacuje davy žen (i mužů) po celém světě. Nikdo se už nechce drilovat sestavy kroků a poskoků jako při aerobiku, zumba je skvělá zábava v rytmu žhavých rytmů, při kterých své boky rozvlní i tanečnice – začátečnice.

V hysterii, kterou v posledních měsících zumba vyvolává, však zcela zanikl příchod dalšího sportu, který z tance také vychází. „Nejedná se – jako v případě zumby – o  tance společenské, ale o klasický balet. Tento sport se nazývá Port de Bras a světlo světa spatřil v roce 2006 v Moskvě po setkání předního ruského choreografa Vladimira Snezhika a španělského trenéra fitness Julia Diegueze Papiho,” představuje nový sport Jiří Petráček, cvičitel Port de Bras.

Ruské baletní kořeny Port de Bras napovídají, že se jedná o pohyb ladný, něžný, ženský a noblesní, španělská krev druhého „otce zakladatele” zase slibuje, že se při tomto cvičení zdravě zapotíme, řádně protáhneme zakrnělé svalstvo a posílíme a zpevníme celé tělo, zejména paže, záda, pánev a břicho. „Po několika hodinách Port de Bras tak budeme mít lepší držení těla, chůze bude ladnější, stejně jako všechny stereotypní pohyby, zlepší se nám tělesná koordinace,” říká Jiří Petráček.

Port de Bras nevyžaduje žádné speciální pomůcky ani oblečení, je jen třeba se vnitřně naladit na pomalu plynoucí hudbu stylů Chill Out nebo Ethnic Ambients, které dotváří celkovou atmosféru. Oděv na Port de Bras je vhodné mít volnější, pohodlné legíny nebo sukni, triko s dlouhým rukávem zase dodá pohybu rukou eleganci. Ani obutí není nutné složitě řešit, nejlépe se tančí naboso nebo v měkkých baletních piškotech.

Port de Bras je druh sportu, který je vhodný pro všechny věkové kategorie, není nutné mít jakékoliv předchozí zkušenosti s tancem. Elegantní pohyby rukou, nohou a celého těla, které si při cvičení osvojíme, navíc můžeme využít pro protažení kdykoliv a kdekoliv během dne. Jde jednoduše o to, dokázat se oprostit od předsudků a uvolnit si svou mysl i duši. „Na Port de Bras se nemusíte nijak připravovat, přijďte jednoduše na hodinu a nechte se vést hudbou. Uvidíte, že už z první lekce budete odcházet ladnějším krokem a s otevřenější myslí,“ doplňuje Jiří Petráček z pražského Squashparku Cibulka.

2.6.2011 2:00| autor: Redakce
Více o tématu: Chill-outmoskvasporttanec

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist