Nová teorie šokuje svět. Sport štíhlou linii nezaručí ani omylem!

Pokud sis až dosud myslela, že náročné tréninky, běh a záhul ve fitku ti přinesou dokonalou postavu, tak to tě nová teorie pěkně vyvede z míry. Ta totiž tvrdí, že je to přesně naopak! Měli bychom teď všichni pověsit tepláky na hřebík a svalit se na gauč? Opravdu je sportování k ničemu?

Sport a pohyb. Potěšení nebo závazek, díky kterému se lidé udržují ve formě. Podle posledního průzkumu se maká hlavně v lednu (po vánočních dobrotách) a těsně před příchodem plavkové sezóny. Proto se právě v těchto dnech hojně navštěvují fitcentra, městské parky se prohýbají pod návalem běžců a na silnicích se to hemží cyklisty. Všichni spalují kalorie o sto šest! Patříš mezi ně? Tak bacha, prý je to marná snaha…

Nehuntuj se, zhubneš

Odborníci z uznávané Harvardské univerzity přišli s vskutku zvláštní teorií. Ta straší zapřisáhlé vyznavače pohybu ve snech, zatímco ti nesportovně založení ji naopak vítají s otevřenou náručí a provolávají jí slávu. Hlavní pointa? Účinky sportu na hubnutí jsou údajně přeceňované, a čím větší dril, tím menší šance na božskou figuru.

Ten, kdo je fyzicky aktivní, má mnohem větší hlad a sní i více jídla,“ říká Steven Gortmaker ze zmiňované univerzity. Vědec tím nepřímo naznačuje, že když člověk po tvrdém cvičení přijde s jazykem na vestě domů, hned po příchodu zakotví u ledničky a vyplení její zásoby.

Nic proti ničemu, ale fakt se někdo s létem na krku a po fitku bude cpát chlebíčky a vším, co mu přijde pod ruku? Toť otázka… Odborník každopádně má radu, jak shodit kila a bez zbytečné námahy. Jeho zaručený recept je tady!

Všeho s mírou, potu zvlášť

Steven Gortmaker je toho názoru, že nejefektivnější způsob hubnutí je pohyb v mírnějším tempu půl hodiny denně. Nedochází k velkému výdeji energie, proto nehrozí extrémní příjem jídla. Jestli je na tomhle tvrzení něco pravdy, pak stačí nechat klíče od auta na věšáku a vydat se do práce pěšky, no ne?

Pravidelné ranní procházky ti zaručí vysněnou velikost kalhot a nemusíš se trápit na posilovacích strojích a ani běhat desítky kilometrů. Nezní to až moc růžově? Vlastně to má jednu velkou podmínku…

Hlavně žádné nervy

Ať už jde o chůzi nebo jiný pohyb, nesmíš z něj být v nervu a musí tě to bavit. To je alfa i omega úspěchu! Při stresu se totiž do těla začne uvolňovat nechvalně známý hormon kortizol, který brzdí spalování tuků. Takže ať děláš, co děláš, hlavně s úsměvem a v klidu, jinak je to marná snaha, která přijde vniveč!

Důležité je také nastartovat metabolismus pomocí správných potravin. Takový ovocný koktejl „před akcí“ (namíchaný třeba z kiwi, ananasu a papáji) dokáže zázraky. Tahle receptura obsahuje spoustu enzymů, které nakopnou spalování kalorií. No a je to! Chce to mírné tempo, ovocný drink a titul královny pláže máš v kapse!

Co si o tom myslíš? Může to být pravda, že hodně cvičení rovná se nadbytek jídla a žádný efekt? Každopádně my jsme za jedno s tím, že když už se sportuje, mělo by to být v pohodě a bez stresu. Občas to ale není jen tak, zachovat chladnou hlavu. Mrkni na video, kde je hodně vtipná přehlídka…

Foto: shutterstock.com

28.6.2016 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist