4 zaručené tipy, jak spalovat více tuku

Sice poctivě cvičíte, ale některé problémové partie rezignují a odmítají se vytvarovat do vašich vysněných křivek? Nezoufejte! Máme pro vás několik tipů, jak pálit a hlavně spálit tuk ještě rychleji! Jak a čím obohatit svůj cvičební program, aby byl co nejvíce efektivní?

Stehna, bříško, zadeček? Právě tam mnoho žen nejvíce trápí zásoba podkožního tuku, který se ne a ne vzdát svého úložiště! Co s tím? Do svého cvičení zařaďte tyto čtyři zlepšováky. A budete se divit, jak to zabírá!

Tip první: Posilovací start!

Velice důležité je zamyslet se nad tím, čím vlastně začínáte vaši pravidelnou fyzickou aktivitu. Můžeme vás ujistit, že naplánovat si pořadí určitých činností je stejně tak důležité, jako protahování na konci každého tréninku. Chcete přece co nejlepší výsledky, nebo snad ne?

Je dokázáno, že sportovci, kteří začínají nejprve s posilováním a až poté si jdou zaběhat nebo třeba zajezdit na kole, spálí mnohem víc tuku než ti ostatní. Navíc, posilování jako takové je náročné, co si budeme povídat, i proto je lepší si ho „odbýt“ hned ze začátku, kdy je ještě sil na rozdávání.

Tip druhý: Výtah mimo provoz! 

Kdy naposledy jste dobrovolně vyšli, nebo dokonce vyběhli schodiště? Že to děláte jen tehdy, když výtah z nějakého důvodu nefunguje? Chyba! Nevíte, o co přicházíte! Běh do schodů zařazují do svého programu i někteří sportovci na profesionální úrovni. A ne náhodou! Pokud chcete dosáhnout maximální účinnosti, vybíhejte schody po dvou. Tento zátěžový test zocelí jak vaše nohy, tak i břišní svaly. A tuk? Ten se bude spalovat raz, dva! Nic jiného mu totiž ani nezbývá!

článek

Tip třetí: Dřepy pro skvostné pozadí! 

Své hýžďové svaly můžete zpevňovat i tím nejpřirozenějším pohybem. Tím je chůze. Nejlepší v tomto případě je chodit do kopce. (Doporučuje se sklon 4 procenta.) Ovšem kdo má dnes čas na to, aby chodil někde po horách? Taky to není váš případ? Nezoufejte, všechno má svoje řešení. Chodit můžete i v kanceláři.

Stoupněte si tak, abyste měli nohy roztažené na šíři ramen a provádějte podřepy – jako když si chcete sednout na židli. Při stoupání nahoru ještě pořádně zatněte svaly na hýždích. Takových 30 dřepů dvakrát denně dokáže zázraky!

Tip čtvrtý: Tempo? Na maximum! 

Asi se shodneme na tom, že každá věc se má dělat buď pořádně, nebo raději vůbec. U formování postavy to platí dvojnásob. Proto zkuste překonat sami sebe a svoje tempo zvýšit na maximum. (Vhodný je intervalový trénink, kdy se fyzická aktivita střídá s odpočinkovými relacemi, které netrvají déle než 3 až 5 minut). Proč?

Čím intenzivnější cvičení, tím více zvyšujete hladinu hormonů, které fungují jako podpora pro spalování kalorií. Ke všemu pořádně nastartujete metabolismus a to znamená jediné. Výdej energie bude trvat ještě nějakou chvíli, co svůj trénink ukončíte. Co to znamená? Kalorie se budou spalovat, i když už nejste v posilovně. A to je fajn představa, ne?

Fitness berličky. Ano či ne?

Pokud vám vrtá hlavou, že se v těchto čtyřech radách neobjevilo nic o L-Carnitinu a dalších doplňcích stravy, které mají urychlovat spalování tuků, má to jeden jediný důvod. Tyto „berličky“ je vhodné zařadit do svého cvičebního režimu až poté, co už nějakou dobu hubnete. Pomohou vám ve fázi, kdy si tělo na cvičení zvykne a nespaluje tak jako ze začátku. Proto se nedoporučuje spoléhat na ně hned první den vaší „transformace“.

Máte ještě nějaké rady a tipy, jak s tuky pořádně zatočit? Podělte se o ně s námi v diskuzi! 

Foto zdroj: profimedia.cz

24.6.2014 10:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist