Skvělé cvičení, které ti pomůže k vysněné postavě. Vyzkoušeno!

Slyšíš-li slovíčka fitko, posilovna nebo trenér, okamžitě ti běhá mráz po zádech, ale přesto bys strašně ráda nějaké to kilo zhubla, nebo se alespoň trochu vyrýsovala a zpevnila? Nebaví tě nebo nemáš čas na chození do fitness centra? Pak právě to tebe je vhodné cvičení s neoblomnou trenérkou jménem Jillian Michaels!

Kdo je vůbec Jillian Michaels?

Jillian je americká populární fitness trenérka, která si sama zažila období, kdy byla velmi silná a příliš se nehýbala. V době, kdy nastoupila na univerzitu, se začala zajímat o zdravý životní styl a fitness.

V současné době je Jillian uznávanou fitness trenérkou, která sálá energií, její programy na formování postavy jsou sestaveny tak, aby cíleně působily na problematické partie. Její osobitý a někdy hodně přísný přístup uchvátil již miliony lidí po celém světě včetně celebrit. 

O co jde?

Jillian má na svém kontě různé programy, z nichž nejznámější je 30 day shred. Tento program je sestaven tak, aby co nejvíce zatočil s přebytečnými kilogramy. Je připraven tak, aby v těle vyvolal zmatek, tak aby si tělo dlouhodobě nezvyklo na stereotypní aktivitu. Cílem je zapojit co nejvíce svalů.

Program je poskládán z různých cviků, které se pravidelně mění. Takto nastartovaný metabolismus rychle spaluje tuky a to není vše! Při pomto cvičení nehubneš pouze při dané aktivitě, ale ještě několik hodin po ní! A nejúžasnější na tom je, že celé cvičení ti zabere pouhých 30 minut denně!

Program je vhodný pro úplné začátečníky i pokročilé. S Jillian cvičí dvě dívky, které předvádí lehčí a těžší verzi jednotlivých cviků. Proto pokud s cvičením teprve začínáš, tak se vůbec nemusíš bát. Pravda, z počátku se hodně zapotíš a zřejmě i zadýcháš. Nicméně s každým dnem se budeš cítit lépe, v mnohem lepší kondici a tvé kilogramy poletí dolů. 

Jillian Michaels na své hodině

Jak cvičit?

Při pohledu na videa tě jistě napadne, že tohle vážně nedáš. Neboj se, začátek je vždycky těžký a u Jillian to platí dvojnásob. Při jejích cvičeních si naplno užiješ jejího povzbuzování i křičení, což je ta nejlepší motivace. Mnoho lidí nevěří, ale plno žen po celém světě má skvělé výsledky právě díky Jillian. 

Program 30 day shred tvoří tři levely, z nichž každý se cvičí po dobu deseti dní. Deset dní 1 level, deset dní 2 level a deset dní 3 level. Ke cvičení budeš zajisté potřebovat činky. Záleží jenom na tobě, na jakou zátěž se cítíš, ale obecně se doporučuje váha od 0,5 – 2,0 kg. Můžeš začít cvičit s lehčí a postupně si zátěž navýšit. 

A výsledky?

Každá jsme jiná, a proto se těžko určuje, kolik kilo nebo kolik centimetrů shodíš. V každém případě Jillian slibuje celkové zpevnění těla a hlavně výrazný úbytek centimetrů!  A jak potvrzují i naše čtenářky, tak slibovaný výsledek se skutečně dostaví. 

Jana (24) souhlasí: „Začala jsem cvičit, až když jsem přestala kojit a výsledky jsou parádní. Zhubla jsem za měsíc 3 kila, ale 5 cm přes břicho, a to je úžasný.“

Rovněž sedmadvacetiletá Alice přidává svoji zkušenost: „Když jsem Jillian objevila, strašně jsem se jejími programy nadchla. Nebyla jsem tlustá, ale měla jsem pár kilo navíc a vypadala jsem spíše tak oplácaně. 30 day shred byl neuvěřitelný. Střídalo se u mě nadšení s vážnou nenávistí Jillian 😀 Ale ona je vážně skvělá, je třeba nepřestávat. Prvních malých změn jsem se začala všímat po pár dnech, cítila jsem se pevnější. Když jsem dokončila  jejích 30 dní a cítila jsem se pevnější, hubenější a krásnější. Zhubla jsem 4 kila a k tomu ubyly nějaké ty centimetry, nejvíce přes břicho, zadek ale i stehna.“

Jak takové cvičení vypadá, se můžeš podívat ve videu:

A co ty? Máš s Jillian nějaké zkušenosti? A co si o jejím cvičení myslíš? Máš nějaké fígle, jak zhubnout? Napiš nám do diskuze!

Foto: shutterstock.com, profimedia.cz

23.11.2016 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist