Fitness poprask. Nová aplikace platí lidem za pohyb. Tohle musíš zkusit!

Pro všechny, kteří chtějí sportovat, ale chybí jim potřebná motivace, se našlo geniální řešení. Taky se občas nedokážeš přinutit obléct tepláky? Garantujeme ti, že teď už je nesvlečeš. Nová aplikace tě za spalování kalorií královsky odmění. Jako vážně!

Že čas jsou peníze? Houby. Pohyb jsou peníze! Nově vyvinutá fitness aplikace Sweatcoin se téměř okamžitě po spuštění stala naprostým hitem. Jen si představ, že za určitý počet kroků dostaneš dárek, nebo pomůžeš lidem v nouzi. Pecka, ne? Jestli jsi majitelem telefonu iPhone, je tahle bomba určená přesně pro tebe. A jak to všechno funguje?

Ani kapka potu nazmar

Sweatcoin je zatím k dispozici pouze ve Velké Británii. Stahuje se z virtuálního obchodu App Store, ale co nevidět se rozšíří do celého světa. Takže buď připravená! Pointa tohoto skvělého nápadu je, že za každých tisíc kroků se ti na účet připíše jedna mince (1 SWC). Jestli máš splněno, na to samozřejmě dohlédne GPS. Ta se oblafnout nedá! Když se ti penízky trochu nastřádají, stačí jen mrknout do Sweatcoin Shop a vyměnit je za něco podle svého gusta. Co je v nabídce? Samé lepší věci…

Odměna jak hrom

Podle počtu mincí, což logicky závisí na tom, jak se budeš činit, můžeš dostat kvalitní sportovní oblečení. Od bot až po trička! Hodit se budou určitě i ultra chytré hodiny Apple Watch, které měří tréninky, sledují fyzickou aktivitu a povzbuzují nositele ke zdravým návykům. Když už jsme u toho, i takový běžecký pás a další náčiní se dá „vydřít“. A to zdaleka není všechno.

Toužíš po novém modelu telefonu, který má logo ve tvaru nakousnutého jablka? I ten za poctivé tréninky lze dostat „zadara“. To se vyplatí! Na své si rovněž přijdou milovníci masáží. Poukazů na tyto služby je tam požehnaně.

Své „nasportované“ jmění se ale dá věnovat i dalším uživatelům nebo některé z charitativních organizací. Dobrých skutků není přece nikdy dost. Nezní to přímo božsky? Ten, kdo tento projekt vymyslel, si zaslouží metál. Mimochodem, kdo ho má vlastně na triku?

Začalo to jedné žhavé noci

Anglický podnikatel a investor do fitness služeb Anton Derlyatka se snaží motivovat společnost k lepším sportovním výkonům. Stejný cíl má i ruský podnikatel Oleg Fomenko. Slovo dalo slovo a věci se daly do pohybu. Co je v moderní době základ všeho? Aplikace! A přesně toho se oba zakladatelé Sweatcoin drželi.

„Celá záležitost je vytvořena tak, aby lidé pochopili, že pohyb je neskutečně cenný,“ říká Oleg Fomenko. Tak my to věděli vždycky, ale tohle je úplně jiný úhel pohledu, že? A bacha, prsty téhle novinky brzy dosáhnou ještě dál. Až k tvému šéfovi!

Každý bonus se počítá

Tvůrci už rozhodili sítě a svůj „vynález“ nabídli celkem čtyřem firmám v Londýně. Jako možnost odměn pro zaměstnance! Navíc ho „vytunili“ o další pozitiva. Kromě výše zmíněných výhod pracující mohou získat dny volna nebo dotace na zdravou stravu. Jít se projít a nachodit si dovolenou? To chceš! Předpokládá se, že s mincemi Sweatcoin se brzy bude platit i ve zdravotních pojišťovnách. Klube se z toho nová měna, která brzy zavítá i k nám!

Ráda bys tuhle appku vyzkoušela na vlastní kůži, ale nechceš čekat, až k nám dorazí? Pro ty, kteří nejsou z Velké Británie, existuje jakási zkušební verze. Mrknout můžeš na stránky, které mají v názvu Sweatcoin (zadej do vyhledávače). Pak stačí řídit se instrukcemi a využívat svůj pohyb na maximum!

Co ty na to, myslíš, že platit někomu za pohyb je bláznovství? Ještě než odpovíš, musíme ti říct, že jsou i mnohem šílenější věci, za které jsou lidé ochotní pustit peníze! Co třeba aplikace na pronajmutí klidu a ticha? Ta existuje taky!

Tak co, necháš se odměnit za kroky, nebo se budeš potit zadarmo čistě pro svůj pocit? Napiš nám svůj názor do diskuze! A pokud nejsi trénovaná, dej si pozor, sport dokáže bý pěkně nebezpečný, mrkni do galerky

Foto zdroj: shutterstock.com, facebook.com, pinterest.com

11.8.2016 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist