Podvádí mě s nejlepší přítelkyní

Připadám si jako hrdinka béčkového romantického filmu. I když jsem zrovna po takové roli vskutku netoužila, bohužel jsem se musela stát hlavní aktérkou právě já. Nejsem v tom sama, já vím, ale přeci jen je moje trápení vždycky o trošku palčivější než sousedovo. Právě teď prožívám velkou životní krizi.

S manželem jsme měli svatbu hned po skončení vysoké školy – po téměř sedmiletém vztahu. Byli jsme pro sebe jako stvořeni, alespoň mně to tak připadalo. Mohli jsme podniknout cokoliv a vždycky jsme se u toho oba dva bavili. Měli jsme hodně společného, a řekla bych, že stále máme. Hlavně stejný vkus na přátele a kamarády.

S partou z vysoké školy jezdíme každý rok na zimní i letní dovolenou. Nezabránilo nám v tom ani to, že jsme se většinou rozrostli o děti. Brali jsme je všude s sebou a program jsme jim přizpůsobovali. Byla jsem ráda, že v téhle fajn partě je i má nejlepší kamarádka Lenka. Známe se snad odnepaměti.

Letos jsme společně vyrazili na prodloužený víkend na hory. A co čert nechtěl, můj muž si vymknul kotník. Hned první den tedy zůstal v hotelovém pokoji. Ani ho to moc netrápilo, obložil se novinami a rozhodl se odpočívat do zásoby. Druhý den ulehla i Lenka s pořádnou angínou.

My ostatní jsme dál jezdili na výlety, chodili na pěší výšlapy. Na lyžování bylo málo sněhu. Celkově jsme si ty dny hezky užívali. Večer jsme se vraceli utrmácení a vydovádění. Třetí den už jsme ale byli poměrně dost unavení. Proto jsme se rozhodli zkrátit plánovaný výlet na polovinu s tím, že si odpočineme v hotelu a uspořádáme turnaj v šipkách a kulečníku.

[[related]]

Těšila jsem se na manžela, na výpravách mi přeci jen chyběl. Hnala jsem tedy napřed. Na pokoji visela cedulka Nerušit. Potutelně jsem se usmála a do společného pokoje jsem se vkradla po špičkách. V ložnici jsem zůstala stát jako opařená. Můj muž si tam totiž užíval s Lenkou. Pochroumaný kotník ani Lenčina angína jim vůbec nevadily.

Jak potichu jsem přišla, tak tiše jsem za sebou zavřela dveře. Děti jsem odvedla rovnou do restaurace s vysvětlením, že v pokoji se právě uklízí. Ti dva za námi za chvíli přišli. Celí říční a rozpačití se zajímali, jak to, že jsme zkrátili výlet. Nemohla jsem se na svého manžela ani podívat. A na Lenku jakbysmet.

Dnes je to pět týdnů, co vím o zradě své přítelkyně a svého muže. Dlouhých pět týdnů čekám, jestli se muž přizná nebo Lenka prořekne. Celou tu dobu přemýšlím, co mám dělat dál. Jedno je jisté, s manželem už nemám chuť se milovat a vlastně asi ani být. Na druhou stranu si to bez něj vůbec nedokážu představit. Nevím, jestli mu mám říct, co jsem viděla. Já vlastně vůbec nevím, co mám dělat.

Foto zdroj: profimedia.cz

11.4.2013 12:00| autor: Tereza
Více o tématu: krizeTéma filmvýlety

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist