Jak to vidí Lasice: Proč má hezký chlap ošklivku?

Někoho potkáš, strašně se ti líbí a chceš se samozřejmě líbit i ty jemu. Něco o něm víš (případně si zjistíš) a začneš se stylizovat do partnerky, kterou by si (podle tebe) představoval. Ubereš z přirozenosti a děláš všechno tak, jak si myslíš, že je žádoucí. Jenže neuspěješ a on si najde jinou, mnohem méně atraktivnější. Proč?

jak-to-vidi-lasice-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Krása vychází zevnitř a vidí to i muži

Ze začátku se zdá, že to funguje, ale postupem času to začne haprovat. Nikdo si totiž nedokáže dlouhodobě udržet pózu a časem se tvoje pravé já projeví. Po nějaké době tě partner může vnímat jako jinou osobu a je to pro něj matoucí. Snad jako bys hrála nějaké hry a on ti přestává rozumět.

Buď sama sebou

Co kdyby tě měl rád právě takovou, jaká jsi, kdyby měl šanci vidět pravou tvář? Ona totiž přirozenost a uvolněnost je pro ostatní lidi úžasně přitažlivá. Souvisí to se sebevědomím. Pokud si nevěříš v tom, kdo jsi a musíš se někomu chováním přizpůsobovat, zrazuješ tím sama sebe a dostáváš se do neustálého stresu, co a jak dělat, aby ses zalíbila. Prosím nezaměňujme ale přirozenost se „slepičím“ chováním.

Krása vychází z nás samotných

Každý ve svém okolí máme nějaký pár, u kterého si říkáme, jak je on hezký a má k sobě „ošklivku“ – a nechápeme (samozřejmě to platí i opačně). Odpověď hledejme v jejich sebevědomí. Ona „ošklivka“ to může mít v hlavě srovnané, je spokojená sama se sebou, a tudíž si i dostatečně věří na to být partnerkou „fešáka“. K tomu samozřejmě nemůžu opomenout hloubku nitra a pro ostatní na první pohled neviditelné kvality.

Čtěte také:

Sebevědomí vychází zevnitř a nesouvisí tolik se vzhledem, jak by se mohlo zdát. Naše chyby a nedostatky jsou někdy jen v naší hlavě a tam je to o práci „uvnitř“. I když je pravdou to, že jak vypadáme navenek, nám v sebevědomí určitě přidává, nebo naopak ubírá. Moje rada proto zní: udržuj se nepřetržitě v co nejlepší kondici! To jsi určitě chtěla slyšet.

Pečuj o sebe, ale nešil

Není nic lepšího pro sebedůvěru než pravidelný sport, rozumná strava a celková péče o zevnějšek. Ale! Když zrovna nejsi ve formě, nemysli na to, kde co přetéká a snaž se, ať se ve svém těle (a duchu) cítíš co nejlépe a nic neřeš. Takové to, že si u sexu nesundáš tričko, a ještě musíš mít zhasnuto, je větší zabiják než jeden přebývající faldík.

Pracuj na sobě neustále

Svůj protějšek získáváme různými kvalitami – naším zevnějškem, vlastnostmi, charismatem. Časem se některé zhoršují, a některé naopak zlepšují. Pracujme ale na udržení nebo zlepšení všech – náš partner si nás přece vybral jako celek, právě tak jako my jeho. I když je pravdou, že nic netrvá věčně, naše snaha být lepším by ale neměla utichat. I kvůli němu – ale hlavně kvůli sobě.

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist