Jak to vidí Lasice: Pasti chlapů, do kterých se nenech chytit – 1. část

Muži dávají různá prohlášení, kterým ženy věří a podle kterých se řídí a pak s hrůzou zjišťují, že je to docela jinak. Chlapi je někdy říkají s čirým kalkulem, jindy tomu třeba i sami věří. A protože je pastí mnoho, tak zatím dávám první várku.

img_0136-1100x618.png Zdroj: archiv autorka Nikola

Past č. 1: Sex na prvním rande je v pohodě

Jste na prvním rande, jiskří to mezi vámi a chlap se tě „nenápadně“ pokouší dostat do postele. Snažíš se odolávat, ale po řečičkách typu „vždyť to vidím, že mě chceš, tak nehraj hry“, „nevěděl jsem, že jsi tak staromódní“ nebo „tak pojď jenom na chvilku nahoru, vždyť o nic nejde“, povolíš a hned první večer se s ním vyspíš. Není výjimkou, že se z jedné noci stane vztah, ale to už jsi jeho a že jdeš s chlapem hned první večer, se mu z hlavy jen tak nedostane. Že zrovna s ním to bylo jiné a že jsi to nikdy před tím neudělala, ti těžko uvěří. A mnohým mužům toto šrotuje v hlavě ještě dlouho. Jsou pak zbytečně žárliví nebo kousaví. Sex na prvním rande celkově nedoporučuji (sorry, chlapi), ale o tom zase jindy.

Past č. 2: Chci hodnou holku

Tvrdí, že chtějí hodnou holku a když ji mají, zdrhnou za nějakou potvorou, která je stojí spoustu času i peněz a typická hodná holka to není určitě. Spousta žen sežere i s navijákem prohlášení o hodné ženušce, která nikam nechodí, o všechno se stará a „nezlobí“. Tyhle ženy jsou snem žárlivějších chlapů nebo těch, kteří si prošli komplikovaným vztahem. Žena tomu uvěří, odevzdá se muži a ve vztahu zakotví do té míry, že se přestane vídat s kamarádkami, nemá koníčky, jen sedí doma a stará se o domácnost a rodinu. Muž má to, co si přál, ale jaksi se nudí, a tak si začne zábavu hledat často jinde nebo si jí přestane vážit. Chlapi jsou celoživotní lovci, a pokud jsi příliš jistá a málo zajímavá, je tohle další past, do které se můžeš chytit.

Past č. 3: Líbíš se mi i neupravená

Prosím tě, mně se líbíš tak, jak jsi, nemusíš chodit každý měsíc ke kadeřnici. Vždyť jdeme jenom na oběd, to se nemusíš tak módit. Na co kupovat oblečení na doma, stačí to staré triko, v tom jsi sexy.“ Chlapi to v danou chvíli myslí upřímně (nebo se jim to nechce dotovat), jenže si neuvědomují, jak moc mají různé kosmetické zásahy i oblečení vliv na naše vzezření a že to často nejsou jen vyhozené peníze, jak se domnívají. Je pravda, že ženu vnímají jako celek, a tudíž nevidí přínos jednotlivých kroků, které absolvujeme. Na vynaložený čas i peníze na „údržbu“ se pak dívají jako na nadbytečné. Navíc, jinak tě ve starém triku vnímá, když jsi nová a neokoukaná, a jinak po letech. Pak očumuje kdejakou „zmalovanou couru“. Chlapi potřebují vizuální přitažlivost, takže ať říkají, co chtějí, na vzhledu jim záleží.

Past č. 4: Nemám rád, když se ženská pořádně nenají

Říkají, že s holkou, která jí jenom „králičí stravu“, je to nebaví. Chtějí nějakou, která si dá svíčkovou se šesti a nedělá fóry s dietou. Když jsi byla sama, stravovala ses střídmě, ale teď si k televizi děláte obložené mísy, nabízí ti zmrzlinky a další pochutiny a vyloženě tě nacpává a pochvaluje si, jak je to fajn. Všechna sranda končí, když ti naroste zadek nebo se udělá špíček na břiše. Žrát a nepřibrat je největším snem většiny žen, ale muži si asi myslí, že je to naše realita. Chtějí, abychom se s nimi ládovaly po večerech, ale zkuste něco přibrat…

Past č. 5: Nikdy tě nepodvedu

Nikdy tě nepodvedu bych zařadila do rubriky s názvem „sliby chyby“. Další z kolikrát upřímných prohlášení v prvotní fázi vztahu, kdy muž k ženě chová už hlubší city a její přitažlivost a „novota“ jsou pro něj stále na velmi vysoké úrovni. Ostatní ženské ho v tuhle chvíli třeba opravdu nezajímají a má oči jen pro tebe. Jenže tento stav nebývá vždy nekonečný a tato prohlášení pod zvednutou hladinou hormonů bych brala s rezervou. Až se mu začnou zapalovat lýtka, těžko za tebou přijde s odvoláním: „Hele zlatíčko, jak jsem říkal, že tě nikdy nepodvedu, tak to chci vzít zpátky, protože mám chuť ojet kolegyni v práci.“ Tím tě v žádném případě nenabádám k nějakému stíhačství, viz můj článek „Důvěřuj a nikdy neprověřuj!“

Pokračování příště…

Tak jak to je?

Potřebuješ pomoct se vztahem nebo nevíš, jak se seznámit? Rezervuj si konzultaci na www.vztahova-inzenyrka.cz Sleduj Facebook: Jak to vidí Lasice nebo můj Instagram: Lasice88.

22.5.2020 2:00| autor: Nikola Smekalova

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist