Největší průšvihy pražských fitek, aneb dělají nám to naschvál?

Při našem putování po pražských fitcentrech jsme zažili věci, které nejde označit jinak, než pokus o atentát na zákazníka. Dávno už nás nemůže překvapit šatna dvakrát dva metry, kam se má vejít třicet lidí, nebo sprchy, za které by se styděli i na studentských kolejích. Na druhou stranu nápisy typu „nemočte ve sprchách“ nebo „při převlékání vás sledují kamery“ jsou i pro nás pořád silné kafe.

Vybrali jsme nejhorší příklady fitek podle kategorií, podle kterých je obvykle hodnotíme. Nestrefovali jsme se přitom do nevhodných prostor nebo nemoderního zařízení. Ne každé fitko může splňovat nejvyšší požadavky luxusu. Zaměřili jsme se jen na věci, které lze snadno vychytat bez větších nákladů, jako je pozitivní přístup nebo čistota. Právě pohodová atmosféra totiž dokáže udělat ze cvičení luxusní zážitek, i když jinak zázemí nestojí za nic.

Obsluha
Jestli si myslíte, že by o vás jako o zákazníka mělo být postaráno s největší možnou péčí, v mnoha fitkách vás rychle vyvedou z omylu. Kupodivu nejvíce naštvaná a neochotná obsluha bývá ve velkých sportovních centrech, jako je síť BBC nebo Fanatic na Náměstí Míru. Se skoro vražedným přístupem jsme se setkali i u Fitness Millenium na Evropské, kde nám paní „za pultem“ dala jasně na srozuměnou, že její náplní práce není odpovídat na hloupé dotazy typu „Kde je tady šatna?“.

Velice nepříjemné bylo i setkání s obsluhou ve Sportingu Apis v Řepích, při které jsme se vážně obávali toho, že nám pán vybírající vstupné rovnou jednu natáhne. Pokud ovšem máme vybrat šampióna této kategorie, s přehledem vede YMCA na Praze 1, kde dvě slečny vydávající se za obsluhu očividně dělají všechno proto, abyste se příště už nevrátili. Jejich techniky odrazení zákazníka jsou přitom natolik vypracované, že cvičení možná vzdáte už před první návštěvou. Což by bylo škoda, protože jinak se v YMCE cvičí celkem dobře.

Šatny
O šatnách jsme toho v našich recenzích napsali už tolik, že nás samotné překvapuje, že nás to ještě baví. Přitom naše požadavky nejsou nijak přemrštěné – stačilo by dostatek prostoru na nadechnutí, čistota a pár skříněk. Pokud pomineme onen stále proklínaný nedostatek místa, největším průšvihem je právě čistota. Například v již zmiňovaném Apisu by se pohodlně cítil jen milovník malých domácích škůdců – přes šatnu si tu totiž křížem krážem pochodovali mravenci.

Sprchy a záchody
Pokud něco provozovatelé fitek zanedbávají více než prostory v šatnách, je to bezesporu sociální zařízení. Nespočetněkrát jsme se již setkali s pocitem, že člověk by ze sprchy odešel o mnoho špinavější, než do ní po hodinovém cvičení vlezl, a k tomu by si musel odnést ještě nějakou ošklivou nemoc. Například záchody ve fitku Visla v Bohnicích vám připomenou toalety ze základních škol, zavřené do velkých plechových krabic. V tomto případě jsou ovšem ještě „vylepšeny“ o vrzající dveře, spoustu rzi a špíny, jednoduše jak z hororové scény.
[[related]]
Ceny

Vstupné na cvičení často zůstává pro mnohé sportovce nejdůležitějším kritériem, zda si dané fitko ke sportování vybrat či nikoliv. Pokud si ve fitku můžete i zaplavat, dojít na masáž či do solárka, jednoduše zde s klidem strávit celý den, není se čemu divit, že vstupné vyletí do závratných výšin. To je příklad zejména klubového řetězce Worldclass nebo fitka I’m Fit ve Vysočanech, kde se běžnému smrtelníkovi protočí při placení členství v řádech tisíců panenky.

Připraveno ve spolupráci s Kamdofitka.cz

22.3.2012 4:00| autor: Kamdofitka.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist