Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Zákony férové hádky

Zákony férové hádky

Zákony férové hádky

Magazín: Sex a vztahy | autor: Zeko | vydáno 01. 11. 2010

Nezáleží na tom, jak dokonalý váš vztah je. Žádné dvě bytosti spolu nemohou souhlasit na sto procent a vždy. Hádka je běžnou součástí vztahu, stejně jako bouřka v přírodním cyklu. Je ale dobré vědět, jak se hádat férově...

Hádejte se vždy jen o samotě

Každá hádka by měla vždy zůstat jen mezi vámi. To znamená, že byste se nikdy neměli hádat před přáteli, rodinou a samozřejmě NIKDY před vašimi dětmi, pokud je máte. Někdy může být těžké a nepohodlné někam se přesunout, ale uvědomte si, že nikdo na vaši hádku není zvědavý a nejen děti se vás mohou začít bát.

Neodcházejte od tématu

Kolikrát jste už v hádce o tom, kdo zase neumyl nádobí, vytáhla zničehonic jeho minulý pátek, kdy byl s kolegy na kalbě. To není férový postup a nikam to nevede. Pokud se hádáte o nádobí, hádejte se skutečně pouze o nádobí a o ničem jiném.

Minulost nechte minulostí

Vaše hádky by měly být pouze o aktuálních problémech. To, o čem jste se hádali před měsícem nemusíte rozebírat znovu. Ničemu tím neprospějete, jen tím hádku zase prodloužíte. Protože v rozčilení zapomenete i na kompromis nebo usmíření z toho minulého měsíce, a problém je zas na světe. Zůstaňte v přítomnosti.

Neřvěte

Neměli byste na sebe řvát jako zvířata. Hádka dospělých lidí by se měla vést co nejvíce v klidu, ať se děje co se děje. Všichni si zasloužíme, aby se s námi mluvilo civilizovaně.

Nenadávejte

Řeknete si, „no to je jasný“, ale ve skutečnosti má většina lidí tendenci používat nadávky během hádky. Nejde jen o používání vyloženě sprostých slov. Někdy si neuvědomujeme, že i slova jako „líny“, „neschopný“ atd. jsou také nadávky se všemi důsledky. Co jednou vyslovíte, už nevezmete zpět, takže si dobře rozmyslete, co skutečně chcete říct.

Nezačínejte věty slovem „TY“

Snažte se, aby většina vašich vět začínala slovem „Já“ nikoli „Ty“. Například, místo toho, abyste řekla: „Neměl bys trávit tolik času v práci.“ Řekněte „Mám pocit, že spolu nesdílíme dostatek času.“ Jinými slovy, snažte se namísto výčitky vyjádřit své pocity, obavy a trápení a požádejte o pomoc.

Dodržujte řád

Nikdy druhého nepřerušujte, když vám říká svůj postoj, pocit nebo názor. Není to slušné a nikam to nevede. Každý má nárok říct své i když s tím zrovna nesouhlasíte. Je to základní projev úcty, kterou by k sobě měli chovat všichni lidé, natož životní partneři.

Přijměte nesouhlas

Nemusíte vždy souhlasit. Naučte se to. Nechcete přeci partnera, který by byl jako kývací plyšový pejsek. Každý máte své názory, a tak je to dobře.

Po hádce

Dusné ticho je hloupá manipulace a tajná zbraň žen. Opět to není fér. Naopak, měli byste být s partnerem blízko a sdílet svoje pocity. Dospělý vztah se pozná podle schopnosti mluvit spolu i když je právě problém.

Závěr

Nejhloupější věc, kterou můžete udělat, je držte problémy v sobě. Bojujte raději dřív a častěji, než pozdě a ve velké „bombě“ najednou. To je zlaté pravidlo fungujícího vztahu. Vždy mějte na paměti, že toho druhého milujete a chcete s ním být i po hádce. Zkuste každou hádku zakončit nějakým řešením nebo alespoň společným závěrem. Bez toho se vše brzy vrátí, jako zombie.

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
07. 06. 2012 juicy hadka (reakcí: 0)
16. 05. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
22. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
16. 07. 2011 helenadon hádka (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Gliss Kur Šampón Ultimate Color

Gliss Kur Šampón Ultimate Color

Pro zářivý lesk vlasů...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 05. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

05. 12. 2016 Horoskop Lev

Rozhodla ses pro radikální úklid. Začneš šuplíky v dětských stolech a nakonec budeš kmitat po domě jako fretka. Rodin... Celý horoskop

Karta dne

Sedm pohárů
Zpráva, která k tobě přichází, tě velmi nemile překvapí. Budeš postavena přes složité a náročné rozhodování. Nic neuspěchej, dopřej si dostatek času na odpověď a pořád...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist