Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » 9 rad pro harmonický partnerský vztah

9 rad pro harmonický partnerský vztah

9 rad pro harmonický partnerský vztah

Magazín: Sex a vztahy | autor: redakce | vydáno 26. 11. 2008

Americká psycholožka Cherie Cartar-Scott, odbornice na partnerské vztahy, vydala knížku s názvem Pokud je láska hrou, pak musí mít svá pravidla. Kdybychom shrnuli obsah této knihy, dojdeme k následujícím zásadám, které jsou nezbytné či pomohou k tomu, aby i po řadě let partnerské vztahy neochably a nezanikly.


1. Především musíme milovat sami sebe. Jen ten člověk, který akceptuje své tělo a svou duši tak, jaké ve skutečnosti jsou, je schopen akceptovat i druhého člověka.

2. Musíme partnerský vztah skutečně chtít. Láska má naději jen tehdy, když jsme schopni přijmout partnera takového, jaký je a nesnažit se ho převychovávat, vnucovat mu své návyky, názory atd.

3. Láska nepadá z nebe, a tak i dva jedinci ještě nemusí vytvořit harmonickou dvojici ze dne na den. Partneři se musejí nějakou dobu poznávat, dívat se na život jinak, než když žili sami.

4. Během společného života se dozvídáme nejen mnoho věcí o partnerovi, ale také o sobě. Nesmíme takové poznatky podceňovat, ale snažit se tyto možnosti co nejvíce využívat pro další společný život a i osobní rozvoj.

5. Naprosto nenahraditelná je vzájemná komunikace. Otevřená a čestná výměna názorů - a tím i citů - je životním elixírem vzájemných vztahů.

6. Musíme být ochotni k jednání, přistupovat na kompromisy, které uspokojí nejen jednoho, ale i druhého partnera. Pokud jeden z nich na ně není ochoten přistoupit, ten druhý toho bude mít velice brzy plné zuby a nemusí to skončit dobře.

7. Musíme vzájemné vztahy pěstovat a nebrat jednání s partnerem jako samozřejmost. Věnovat vzájemným vztahům stále pozornost a nelitovat čas ani vynaložené úsilí. Jedině pak budeme bohatě odměněni.

8. Z mnoha partnerských vztahů pomalu ale jistě mizí dřívější zidealizované představy, ale i spontánnost, a tím bohužel i zamilovanost. Pokud chceme být s partnerem dlouho šťastni, tak se musíme vědomě snažit, aby se něco takového nestalo.

9. Když se člověk zamiluje, v euforii většinou ztrácí soudnost a často se chová nelogicky. Nic se mu ale nemůže stát, pokud si vzpomene na předcházející zásady a bude se jimi pokud možno řídit. Pak má velkou naději na šťastný život s partnerem.Zdroj: www.zbynekmlcoch.cz

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
02. 07. 2013 Domca19871 9 rád (reakcí: 0)
23. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
18. 02. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
12. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
26. 07. 2011 helenadon vztah (reakcí: 0)
24. 06. 2011 lijan 9 rad (reakcí: 0)
09. 05. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

Intenzivně hydratuje...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 17. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Býk

20. 02. 2017 Horoskop Býk

Máš doslova a do písmene štěstí ve svých rukou, cokoliv podnikneš, dovedeš k úspěchu. Nemusíš se bát ani náročných úk... Celý horoskop

Karta dne

Osm pentaklu
Nyní jsi v období, kdy můžeš dokázat a předvést, jaké talenty v tobě „dřímají“. Máš velkou příležitost dosáhnout úspěchu ve všech oblastech, o kterých máš pochybnosti ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist