Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » 9 rad pro harmonický partnerský vztah

9 rad pro harmonický partnerský vztah

9 rad pro harmonický partnerský vztah

Magazín: Sex a vztahy | autor: redakce | vydáno 26. 11. 2008

Americká psycholožka Cherie Cartar-Scott, odbornice na partnerské vztahy, vydala knížku s názvem Pokud je láska hrou, pak musí mít svá pravidla. Kdybychom shrnuli obsah této knihy, dojdeme k následujícím zásadám, které jsou nezbytné či pomohou k tomu, aby i po řadě let partnerské vztahy neochably a nezanikly.


1. Především musíme milovat sami sebe. Jen ten člověk, který akceptuje své tělo a svou duši tak, jaké ve skutečnosti jsou, je schopen akceptovat i druhého člověka.

2. Musíme partnerský vztah skutečně chtít. Láska má naději jen tehdy, když jsme schopni přijmout partnera takového, jaký je a nesnažit se ho převychovávat, vnucovat mu své návyky, názory atd.

3. Láska nepadá z nebe, a tak i dva jedinci ještě nemusí vytvořit harmonickou dvojici ze dne na den. Partneři se musejí nějakou dobu poznávat, dívat se na život jinak, než když žili sami.

4. Během společného života se dozvídáme nejen mnoho věcí o partnerovi, ale také o sobě. Nesmíme takové poznatky podceňovat, ale snažit se tyto možnosti co nejvíce využívat pro další společný život a i osobní rozvoj.

5. Naprosto nenahraditelná je vzájemná komunikace. Otevřená a čestná výměna názorů - a tím i citů - je životním elixírem vzájemných vztahů.

6. Musíme být ochotni k jednání, přistupovat na kompromisy, které uspokojí nejen jednoho, ale i druhého partnera. Pokud jeden z nich na ně není ochoten přistoupit, ten druhý toho bude mít velice brzy plné zuby a nemusí to skončit dobře.

7. Musíme vzájemné vztahy pěstovat a nebrat jednání s partnerem jako samozřejmost. Věnovat vzájemným vztahům stále pozornost a nelitovat čas ani vynaložené úsilí. Jedině pak budeme bohatě odměněni.

8. Z mnoha partnerských vztahů pomalu ale jistě mizí dřívější zidealizované představy, ale i spontánnost, a tím bohužel i zamilovanost. Pokud chceme být s partnerem dlouho šťastni, tak se musíme vědomě snažit, aby se něco takového nestalo.

9. Když se člověk zamiluje, v euforii většinou ztrácí soudnost a často se chová nelogicky. Nic se mu ale nemůže stát, pokud si vzpomene na předcházející zásady a bude se jimi pokud možno řídit. Pak má velkou naději na šťastný život s partnerem.Zdroj: www.zbynekmlcoch.cz

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
02. 07. 2013 Domca19871 9 rád (reakcí: 0)
23. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
18. 02. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
12. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
26. 07. 2011 helenadon vztah (reakcí: 0)
24. 06. 2011 lijan 9 rad (reakcí: 0)
09. 05. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream je vyživující, hydratační a regenerační pleťový krém vyrobený ze Shea neboli Karité másla.

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 27. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

27. 10. 2016 Horoskop Ryby

Neboj se dnes v práci prosadit a navrhnout vlastní řešení problému. Přestaň se schovávat ve stínu, tvé nápady jsou sk... Celý horoskop

Karta dne

Pět mečů
Situace, kterou jsi právě řešila, nedopadne přesně podle tvých představ. Ve skrytu duše jsi věřila, že se problém vyřeší a ty ho jednou provždy zameteš pod koberec. Ne...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist