Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Vědecky vysvětleno: Proč muži milují blondýnky a další záhady

Vědecky vysvětleno: Proč muži milují blondýnky a další záhady

Vědecky vysvětleno: Proč muži milují blondýnky a další záhady

Magazín: Sex a vztahy | autor: Nataša Slánská | vydáno 03. 12. 2010

Evoluční teorie nepopisuje jen přechod od opiček k homo sapiens. Vysvětluje i zdánlivě záhadné chování dnešních mužů. Přečtěte si, k jakým závěrům dospěl londýnský psycholog Dr. Satoshi Kanazawa.

Mužská krize středního věku je mýtus

Krize středního věku podle Kanazawy muže nepostihuje. Její znaky prý na nich pozorujeme jen proto, že krizí trpí jejich manželky, což je samozřejmě vystavuje stresu. Žena okolo padesáti let prochází menopauzou, přestává být plodnou, zatímco muž je nadále schopen předávat svou genetickou informaci roztouženým samičkám. Proto často chytá druhou mízu a najde si mladší milenku. V té chvíli už prý nemůže být o krizi ani řeč!

Blonďaté lokny symbolizují mládí

Dr. Kanazawa zaznamenal, že vlasy dívek v průběhu let tmavnou. "Světlovláskám se v dospělosti často mění barva vlasů a muži to podvědomě vnímají. Blonďaté vlasy jsou proto symbolem mládí, a pokud muž pálí za blondýnkami, znamená to, že v podvědomí touží po mladé a zdravé samičce," vysvětlil Kanazawa.

Politici jsou nevěrní od přírody

Čím je muž úspěšnější v kariéře, tím těžší bývá udržet ho v monogamním svazku. Touží totiž předat své geny většímu počtu partnerek, aby byla společnost obohacena o řadu chytrých a úspěšných dětí. Nemějte proto našim politikům všechny ty aféry a rozvody za zlé a radostně vítejte každého jejich obohacujícího potomka.

Hezkým lidem se rodí dcery

Tuto teorii dokonce potvrdil dlouhodobý průzkum, v němž páry, které byly náhodnými dotázanými označeni za tělesně atraktivní, ve většině případů splodily holčičky. Podle Kanazawy je to logické - když přijde na reprodukci, fyzická krása je důležitá zejména pro dívky. Hezká holka má větší šanci najít partnera než ošklivá, zatímco u muže záleží spíš na velikosti konta a postavení. Geny krásy tak u mužů nenacházejí moc uplatnění a stěhují se raději do holčiček.

Harašení neznamená sexismus

Tohle je zajímavá teorie: pokud muž na pracovišti sexuálně obtěžuje ženskou kolegyni, nečiní tak proto, že ji považuje za "pouhou ženskou" a nevidí na ní nic jiného než prsa a sexy nožky. Právě naopak: muži jsou podle Kanazawy naprogramováni v pracovním prostředí soutěžit. Obtěžováním kolegyň se podvědomě snaží dokázat svou sílu - harašení je tak pouhou zbraní k odstranění konkurence a cestě vzhůru. Takže dámy, pokud vás někdo z kolegů obtěžuje, vězte, že ve vás nevidí jen potenciál milostného styku, ale v první řadě nebezpečnou sokyni!

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
04. 07. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
23. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
09. 07. 2011 helenadon blondýna (reakcí: 0)
27. 06. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
24. 06. 2011 hela Blond (reakcí: 0)
07. 06. 2011 Baal_Zebub Ale říkal to pan doktor! (reakcí: 0)
05. 03. 2011 jitkaji . (reakcí: 0)
03. 12. 2010 jaaaa chlap (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Intenzivní regenerační krém na ruce s jablečným a makadamiovým olejem 100 ml

Intenzivní regenerační krém na ruce s jablečným a makadamiovým olejem 100 ml

Přeneste se alespoň na chvíli do prosluněného jabloňového sadu.

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 26. 09. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

27. 09. 2016 Horoskop Kozoroh

Starý přítel tě požádá o schůzku. Neodmítej, potřebuje jen tvou radu a vhled nezasvěcené osoby. Setkání bude nakonec ... Celý horoskop

Karta dne

Osm pentaklu
Dařit se ti bude nejen v zaměstnání, ale také ve studiu a vzdělávání obecně. Pokud stále ještě váháš, jestli využít nabídku na rekvalifikaci, neváhej a pusť se do toho...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Zatoč s depkou i bývalkou tvého chlapa an...

Nový týden, který právě startuje, je skvělý, co říkáš? Sváteční den uprostřed týdne se vždycky hodí. Ten den nemá cen...

Celý článek

Módní policie

TOPlist