Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Pár rad, jak se naučit flirtovat!

Pár rad, jak se naučit flirtovat!

Pár rad, jak se naučit flirtovat!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Elen | vydáno 30. 11. 2010

Flirtování není zase taková věda, ale faktem je, že stydlivější, nebo zkrátka méně otevření lidé s tím mají trochu problém. Přitom nejde jen o hledání partnera, ale i seznámování se s novými lidmi a navazování přátelství.

Když se řekne flirtování, rozhodně to neznamená postavit se na náměstí v sexy oblečku a pokřikovat na lidi okolo, abych upoutala. Flirtování je spíše o nenápadných náznacích, kdy vysíláme do okolí kladné signály, a je pak na tom druhém, zda na signál zareaguje nebo ho ani nepostřehne.

Kluci, chlapy, muži – zkrátka všichni jsou lovci a neradi se octnou na něčí udici. Pokud jim dáte jasně najevo, že hodláte hodně rychle navinout vlasec, začnou se mrskat jak o život a jednoduše uplavou. Musíte na to jít nenápadně, balící triky nesmí vypadat příliš lacině.

K flirtování pak můžete zvolit různá místa. Například čekáte ve frontě u pokladny nebo v kantýně, a před vámi stojí pěkný kluk, kterému zatím koukáte jen na záda, a už se vám v mysli odehrávají hříšné myšlenky? Jenže než byste ho oslovila a zakoktala něco nejapného, raději myšlenky odeženete. Nechcete se ztrapnit. Stejně, co byste mu asi tak měla říct? Tak třeba tohle!

Jak  začít konverzaci:

Otázkou
Rozhodnete-li se pro otázku, dobře si ji předem promyslete. Jestliže nechcete začít a rovnou ukončit hovor odpovědí "ano, ne, nevím", je dobré vymyslet něco originálnějšího, nač se ptát. Objekt zájmu, pokud není vyloženě nekňuba, by vám měl souvislou větou odpovědět. Možná to bude trochu stupidní otázka, jako třeba: "S čím budete vařit ty těstoviny?", ale první cílený krok byl učiněn.

Komentářem
S komentářem nemusíte uspět. Opět záleží na tom, co řeknete. Pokud nakvašeně za jeho zády zahučíte: "Jak dlouho tu ještě budu trčet", nebude mít nejmenší chuť s vámi načínat jakýkoliv rozhovor. Ideální je vymyslet něco vtipného, to ale nemusí zabrat vždy - na druhou stranu si tak ověříte, jestli má smysl pro humor. Jestli je to suchar, nepomůže ani šlápnout mu na nohu. Aby si byl jistý, že promlouváte právě k němu, směřujte komentář přímo k jeho osobě.

Komplimentem
Ač si pochvalu nechá líbit snad každý, je těžké přijít k někomu úplně neznámému a zavolat "Jů, ty máš perfektní tričko!". S komplimenty je lepší počkat, až po úspěšném navázání hovoru. Vybraný objekt by to nemusel správně pochopit a zaťuká si pouze na čelo.

První krok ale nemusí být jen nutně na vás. Divy udělá i upřímný úsměv, který dotyčného povzbudí, aby rozhovor začal on. Hlavně ze sebe nedělejte netykavku.

Přátelé díky flirtování?

Flirtování ale ani neznamená, že sháníte partnera za každou cenu. Pomůže vám seznámit se s novými zajímavými lidmi, kteří váš zájem ocení. Ti, co říkají, že nikdy neflirtují, mají k tomu jediný důvod - myslí si, že to prostě nedokážou. Ale každý se může naučit, jak flirtovat. Flirtování je založeno na vašich pozitivních vlastnostech. Může to být váš nakažlivý smích nebo vyprávění skvělých historek... Klidně se zeptejte svých kamarádů, co na vás mají rádi, a to pak využijte k flirtování.

Flirtovat můžete všude, kde jsou lidé - ve frontě, v tramvaji, v prádelně, v obchodě. V divadle můžete flirtovat třeba o přestávce u sklenky minerálky. Snad neexistuje místo, kde by to nešlo. Zubní čekárna, výtah, jezdící schody v metru - všude jsou lidé, se kterými se dá seznámit. Můžete třeba mluvit o kvalitě sněhu na horách, o gauči v čekárně, který chce vyměnit... Využijte i flirtovací pomocníky - vzít svého psa na procházku má stejný účinek jako tričko s výstřihem, co si vezmete do klubu.

Zkuste přestat myslet na to, co si o vás druzí pomyslí. Neschovávejte se za ostatní, buďte přirozená. Vezměte iniciativu do svých rukou – ostatní jsou taky lidi a většinou se stydí stejně jako vy!

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
21. 08. 2016 .krstn. flirttt (reakcí: 0)
23. 03. 2012 Alma .... (reakcí: 0)
28. 02. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
23. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
16. 07. 2011 helenadon flirt (reakcí: 0)
27. 06. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
19. 03. 2011 stepanecka Myslím, že tohodle... (reakcí: 1)
06. 03. 2011 Reesie Flirtování (reakcí: 0)
05. 03. 2011 jitkaji . (reakcí: 0)
01. 03. 2011 Karunka flirtování (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

24. 03. 2017 Horoskop Vodnář

Spousta věcí se odehrála úplně jinak, než by sis přála a ty máš teď možná pocit zrady nebo neúspěchu, ale nemusíš mít... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist