Femina.cz » Magazín » Krása » 7 věcí, které zničí váš úsměv

7 věcí, které zničí váš úsměv

7 věcí, které zničí váš úsměv

Váš úsměv je vaší vizitkou, tak si ho určitě chcete udržet zářivý. Takže si pravidelně čistíte zuby, používáte bělící proužky, chodíte dvakrát ročně k zubaři, jenže pořád to není úplně ono? Tak to možná nevíte o faktorech, které můžou pro vaše zuby znamenat hotovou pohromu!

Iontové nápoje
V posledním desetiletí, patří nápoje pro sport neboli iontové nápoje, ke stále populárnějším, a přitom nejsou vůbec vhodné pro váš chrup. Vědecký výzkum Akademie všeobecné stomatologie v USA prokázal, že hladina Ph a vysoké množství kyselých látek můžou pěkně poškodit zubní sklovinu.

Balená voda
Obyčejná voda z vodovodu obsahuje fluór, který je pro naše zuby velmi potřebný. Jenže balená voda obsahuje ještě méně fluóru než je doporučené denní množství pro udržení zdraví ústní dutiny. Studie také prokázaly, že nejlepší je opravdu voda z vodovodu, kde máte fluóru dostatek.

Tablety na hubnutí
I přesto, že tabletky na hubnutí se vám mohou zdát jako nejrychlejší způsob, jak trochu přiškrtit váš pas, můžou vést k nemoci dásní a zubnímu kazu. Stejně jako mnoho léků na předpis, tak i tablety na hubnutí snižují tvorbu slin, čímž způsobují sucho v ústech, a tím vás dostávají do rizika nemoci dásní. Zkrátka vyvážená strava a cvičení jsou nejbezpečnější způsob, jak zhubnout a ochránit si váš úsměv.Cigarety
Kouření vám kromě zbarvení vašich zubů na žluto, chraplavého hlasu a těžko zbavitelného zlozvyku, zanechá i mnoho dalších nepříjemných problémů. Co se ale zubů týče, tak dehet z tabáku tvoří lepkavý film na zubech, který skrývá bakterie. A tyto bakterie právě podporují výrobu kyseliny a vytvářejí dráždivé toxiny, které způsobují onemocnění dásní a zubní kazy. A jestli se potřebujete tohoto zlozvyku zbavit, podivejte se na článek Zbavte se kouření jednou pro vždy!

Víno
Konzumentky vína pozor: pravidelnou konzumací vína si můžete poškodit sklovinu zubů, a nezáleží na tom, jestli pijete červené nebo bílé víno. Tím vás však nechceme odrazovat od občasného popíjení vína se svým drahým, na které jste zvyklé. ;-)

Puberta
Hormonální změny, ke kterým dochází v průběhu puberty, způsobují nejenom akné, ale i zduření dásní, které se tak stávají mnohem více citlivé. Dokonce se může projevit i infekce nebo se také mohou objevit vřídky v ústech. V tomto období je proto dobré častěji měnit zubní kartáčky a nitě. Doporučuje se také používat ústní vodu stejně často, jako si čistíte zuby. A jestli se chcete dopracovat k zářivě bílým zubům, přečtěte si článek Jak si udržet bílý úsměv?

Citrusy a kyselé potraviny
Citróny, grapefruity a různé citrusové šťávy působí na zubní sklovinu stejně jako nealkoholické nápoje. Obsahují kyseliny, které způsobují narušení zubní skloviny a oslabení chrupu. Takže pokud už jste někde zaslechla, že byste si po kyselém jídle neměla hned čistit zuby, ale zhruba hodinku počkat, je to pravda! To se týká i snídaně, ke které si dáte ovocný džus. Vaši sklovinu totiž naleptá kyselost ovoce a zubním kartáčkem byste zubům jenom ublížila.

Podívejte se také na článek: Slazená voda, tichý sladký zabiják!

 

Připraveno ve spolupráci s diva.sk

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
22. 10. 2014 kativas ... (reakcí: 0)
07. 08. 2014 glady ... (reakcí: 0)
06. 08. 2014 martinnatr dobrý (reakcí: 0)
16. 02. 2013 lidka2 + (reakcí: 0)
06. 02. 2013 krockovapavla :) (reakcí: 0)
10. 10. 2011 Nomi =/ (reakcí: 0)
04. 07. 2011 doublefantasy zajímavé (reakcí: 0)
11. 03. 2011 agad Voda (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

30. 03. 2017 Horoskop Ryby

Dnes tě to bude táhnout do přírody. Udělej si příjemnou procházku, načerpáš sílu na další dny. Užívej si první sluneč... Celý horoskop

Karta dne

Císařovna
Jsi připravená na to, abys mohla výrazně zlepšit svůj dosavadní život, může se stát mnohem lepším a veselejším. Neboj se přijmout nabídku od své kamarádky či nadřízené...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist