Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Speciál o hubnutí: Dieta Karla Lagerfelda

Speciál o hubnutí: Dieta Karla Lagerfelda

Speciál o hubnutí: Dieta Karla Lagerfelda

Magazín: Hubnutí | autor: Redakce | vydáno 18. 06. 2013

Dokonce i největšímu z módních návrhářů se v životě přihodilo, že už nevěděl, co si obléct. A to si Karl Lagerfeld, legendární kreativní ředitel módního domu Chanel na oblečení pochopitelně zakládá.

„Prostě jsem se najednou chtěl oblékat jinak, chtěl jsem nosit věci od Hedi Slimane,“ vzpomíná. Takové oblečení ovšem předváděli štíhlí modelové, zatímco on měl v té době 40 kg nadváhu. S pomocí diety, kterou mu „na tělo“ připravil dr. Jean-Claude Houdret, shodil za neuvěřitelně krátkou dobu 13 měsíců 42 kg. Není divu, že tato dieta se stala velmi populární, dodejme však, že co je připraveno na míru jednomu muži, rozhodně nemusí pasovat jako univerzálně platný recept.

Na tom, že dieta dr. Houderta Spoonlight, daleko známější jako Lagerfeldova dieta, je založená na snížení příjmu kalorií zkonzumovaných za den, by ještě nebylo nic špatného. Stravování podle této diety je ale hodně jednostranné – konzumuje se výhradně zeleně zbarvená zelenina a mléčné výrobky s nulovým obsahem tuku. Aby tělo nestrádalo, doporučuje dr. Houdret některé proteinové potravinové doplňky a vitamíny. Důležité je, že příjem kalorií se sníží na 800 – 1200 kcal denně.

Kdo někdy držel nízkokalorickou dietu, ví, jak je počítání kalorií a odvažování porcí otravné. Když to za vás ale udělá lékař nebo výživový poradce a připraví vám jídelníček na každý den, je to dieta nad jiné účinná. Ta, kterou držel slavný módní návrhář, je ovšem hodně drastická. Představte si, že vám ze všeho jídla zbude jen zelí, salát, špenát a jogurty s nulovým obsahem tuku, k tomu si smíte sem tam zobnout nějakou vitaminovou bobuli. To dlouhodobě vydrží opravdu jen silná povaha se železnou vůlí.

Léto je tady: Vyberte si plavky přesně pro vaší postavu

Léto je tady: Vyberte si plavky přesně pro vaší postavu

Vybrat si takové plavky, které vám budou slušet a navíc se v nich budete cítit dobře, je bez disk...

Diety modelek a slavných lidí ostatně často bývají značně kuriózní. Marlene Dietrich například nikdy žádnou dietu nedržela – jen prostě v pondělí nikdy nic nejedla, jen pila čistou vodu. Vypadá to jistě podivně, na druhou stranu takový pravidelný půst tělu vůbec neškodí – organismus se pročistí a určitě i váha se udržuje docela dobře.

Karl Lagerfeld i dr. Houdert všem, kdo by se pro jejich dietu chtěli rozhodnout, zodpovědně vzkazují – pokud takto chcete zhubnout víc než 5 kg, rozhodně tak čiňte pod dohledem lékaře. Rychlý úbytek váhy totiž může mít pro zdraví fatální následky, pokud tělu nejsou dodávány vitamíny a stopové prvky, které potřebuje.

Názor čtenářky:

Tuto dietu jsem vyzkoušela, ale byla jsem při ní opravdu neuvěřitelně unavená. Možná je to nedostatkem energetického příjmu, ale pro běžné fungování byla tato dieta naprosto nepoužitelná. 

Názor odborníka:

Ano, plně souhlasím se závěrem charakteristiky této diety. Každá nízkoenergetická dieta, kdy je energie ze stravy nižší než klidový energetický potenciál organismu, nebo podobně extrémní porušení principu vyváženosti stravy jsou rizikové. Měly by být proto jako nástroj léčby řízeny odborníkem – lékařem jako v tomto případě

Čeká vás svatba a máte pochybnosti? Víme, co s tím.

Čeká vás svatba a máte pochybnosti? Víme, co s tím.

Svatba. Pro někoho formalita, pro jiného životní událost. Ať už chystáte malou či velkou, může se...

Na naše zvídavé otázky ohledně diet odpovídá odborník na slovo vzatý:

Ing. Ivan Mach, CSc.


Od sedmdesátých let se věnuje odborné sportovní a dietologické publicistice. Je autorem mnoha titulů, překladů, odborných publikací a přednášek o výživě. Působí jako lektor řady vzdělávacích kurzů, je odborným garantem akreditovaného kurzu Nutris® (www.nutris.net) a přednáší výživu na 1. Lékařské fakultě UK a Masarykově univerzitě v Brně. Nyní působí jako sportovní dietolog, je prezidentem Aliance výživových poradců ČR a byl jmenován soudním znalcem v tomto oboru.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
18. 06. 2013 viki11 dieta (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Bourjois Tekutý korektor s výtažkem z ovoce Healthy Mix

Bourjois Tekutý korektor s výtažkem z ovoce Healthy Mix

Korektor pro sametově jemnou a zdravou pokožku!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 28. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

28. 02. 2017 Horoskop Kozoroh

Blíží se k tobě změna. Život, který se ti v posledních dnech zdál trošku v chaosu, se uklidní a ty s ním. Dopřej si č... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist