Vysvědčení je tady aneb Jak ho ustát s noblesou

Konec školního roku je tady. A i když se děti na prázdniny fakt těší, z vysvědčení mohou mít opravdu vítr. Mrkněte na naše tipy, díky kterým rázem budete vědět, jak reagovat na zrovna neukázkové vysvědčení vašich dítek.

Za výsledky dětí může do jisté míry také rodič, tedy vy

Možná se vám to nebude zdát jako příliš pravdivé, ale bohužel pro vás je to tak. Je-li vaše dítko na prvním stupni a potřebuje dostatek času na učení, vysvětlení učiva nebo zopakování toho předešlého, je nutné, abyste si našli nějakou tu hodinku pro dítě a jeho školní povinnosti. Ze začátku školního docházky je více než potřebné, věnovat čas  tomu, abyste dětem předali dobré základy, naučili je disciplíny a také jim vštěpili dobrý způsob učení.

„Moje mamka si vždycky našla čas na učení se mnou a mým bráchou. Od první třídy se s námi učila, řešila s námi domácí úkoly, naváděla nás k tomu, jak máme postupovat k výsledku, no zkrátka se nám na 100% věnovala. Během toho nás, ale také naučila samostatnosti a já jí mohu jen poděkovat, protože jsem díky tomuto přístupu neměla se školou, a ani teď v profesním životě žádný problém. Mé mamince patří velké díky a já jí chci nejen tímto způsobem poděkovat.“ Elena, podnikatelka

„Můj syn si vzal ženskou, která sice svým půvabem vyniká nad ostatními, ale jinak to nestojí za řeč. Neustále rozhazuje těžce vydělané peníze, sama nepracuje a dětem se vůbec nevěnuje. Mají Martinku ve třetí třídě a se školou od prvopočátku bojuje. Učivo nemá pořádně zažité, špatně čte a já jen doufám, že jí výuka se mnou prospěje. Během prázdnin bude u nás, tak se budeme muset i trochu učit.“ Ludmila, 47 let, učitelka.

článek

Pokud se zajímáte, víte, jaké vysvědčení děti donesou

V případě, že patříte mezi rodiče, jež chodí pravidelně na rodičáky, jistě máte přehled a počítáte s jasnými výsledky. Tím pádem jste nejen vy, ale především dítka v klidu. Sami dobře víte, kde má váš školák mezery, tudíž se pak nesmíte divit, jaké známky se budou skvět na konečném vysvědčení.

Když samé jedničky nejsou na pořadu dne

Není třeba, abyste děti kvůli špatným známkám ponižovali, kárali je nebo se jím naopak vysmívali. Sami se zeptejte sebe, zda jste byli dětem nápomocní, pouhé slovní nucení k učení není dostačující.

Hned, jak uvidíte nedostačující vysvědčení, spolkněte všechny výčitky a nadávky a naopak podejte dítku pomocnou ruku se slovy, že následující rok to společnými silami zvládnete. Buďte dítěti oporou, kterou v tuto chvíli potřebuje. Nezapomeňte rovněž na to, že ne všechny děti jsou předurčeni k tomu, aby měly samé jedničky. Ty samy osobě nejsou nijak důležité, protože špičkové známky nezaručí vždy hvězdnou kariéru, což víme všichni.

Zavzpomínejte dnes spolu s námi a napište nám do diskuze, jaká vysvědčení jste domů nosili vy, a jak na to reagovali vaši rodiče…

Foto zdroj: profimedia.cz

30.6.2014 8:00| autor: Lenka Zelnitiusová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist