9 bizarních porodních rekordů, které jen tak někdo nepřekoná

Porodit dítě je dar, ale žádná sranda! Matka příroda to má sice v hodně věcech ošetřené, ale i mistr tesař se někdy utne. Mrkni s námi na nejšílenější porodní rekordy historie. Nebudeš věřit, čeho všeho byli lékaři svědky!

rekordy-porody-1100x618.png Zdroj: Shutterstock

Medicína je sice pořád lepší a lepší, ovšem na některé zázraky je pořád krátká. Jak jinak si vysvětlit, že se narodí děťátko ženě, která už se pomalu chystá do důchodu, nebo z lůna vyjde cvalík, nad jehož váhou odborníci kroutí hlavou? Tady jsou největší šílenosti zrození!

Nejtěžší přírůstek

Místo činu Anglie. Jednadvacetiletá Jade Packer porodila přirozenou cestou Georgea Josepha Kinga. Klouček vypadal, že už se nějaký ten pátek ze života raduje  – měl sedm kilo! To ale muselo sakra bolet. No, umíš si něco takového představit?

A pozor, bylo i hůř. Podle Guinessovy knihy rekordů jednoznačně vede Kanaďanka Anna Bates. V roce 1897 přivedla na svět miminko, které vážilo 10,8 kilo a měřilo 78 centimetrů. Přichystaný obleček do porodnice mu navlékli patrně jen na kotníčky. Tak velká nadílka nebyla v plánu!

Nejlehčí přírůstek

Nejmenší drobeček vůbec se narodil na Floridě. Holčička vážila 283 gramů a v děloze se zabydlela na pouhé tři měsíce. Díky péči lékařů to s ní dobře dopadlo, ale bylo to dost na hraně, chuděra. Zatím v téhle kategorii nemá protivníka. Nedivíme se…

Nejstarší rodička

Tohle prvenství by určitě nikomu normálnímu radost neudělalo. Má ho na triku Španělka Carmen Bousada, která zemřela v roce 2009. Tři roky předtím porodila, a to, drž se, v 67 letech, dvojčata. Umělé oplodnění dokáže vážně divy! Proč s mateřstvím otálela tak dlouho? Prý čekala, až zemře její matka, aby na takové radosti měla více času. OMG!

Mimochodem, v současnosti jsou rodičky starší a starší a lékaři se už teď děsí, jakým pozdním ročníkům a žadatelkám o miminko ve svých ordinacích otevírají dveře!

Přečti si také:

Nejmladší rodička

Slečna z Peru, co ještě nezačala chodit ani do školy, se stala matkou. V pěti letech! Hodně silné kafe. Rodiče dívenku přivedli k lékaři kvůli neobvykle zvětšujícímu se břichu. Mysleli si, že má nádor. Lina Medina a její syn Gerardo přečkali kupodivu celé těhotenství i porod ve zdraví. Všechny samozřejmě zajímalo, kdo je otec, jenže to se nikdy nezjistilo. Její dítě si až tak do deseti let myslelo, že jsou sourozenci.

Nejdelší porod

Kontrakce jsou učiněná muka. O tom Joanna Krzysztonek z Polska fakt něco ví. V porodních bolestech trpěla 75 dní. Celou dobu měla nohy nahoře, aby snížila tlak na dělohu. Kvůli zdravotním komplikacím bohužel přišla o jedno ze tří ratolestí. Takhle nějak musí vypadat peklo!

Nejkratší porod

V Texasu to šlo ráz na ráz. Lauren Perkins porodila šesterčata, což není ta nejlepší informace. Celá akce trvala čtyři minuty! Asistovalo při ní celkem 35 lékařů a sester. Požehnání přišlo o deset týdnů dřív, než mělo. Tomu se říká „bez zbytečných průtahů“…

Nejproduktivnější matka

Kolik žena může mít potomků? Ať hádáš, kolik chceš, ještě svůj odhad alespoň ztrojnásob. Jako vážně! Nejvyšší úředně zaznamenaný počet dětí jedné matky v historii je 69. Manželka ruského rolníka se s tím v 18. století nepárala. 27 porodů, šestnáctkrát dvojčata, sedmkrát trojčata a čtyřikrát čtyřčata. Myslíš, že dneska už by to nešlo? Nejplodnější mamkou současnosti je Leontina Albin z Chile. Ta se do porodnice na sál podívala už 58krát.

Nejproduktivnější otec

Není nad rodinnou firmu! Sultán z Maroka Mulaj Isamail žijící v letech 1646 -1727 měl 888 dětí. Z 540 synů si vytvořil speciální vojenský pluk. Není nad to, když se na příbuzenstvo můžeš spolehnout ve všech směrech. Byl to ale kanec, co? Tohle snad překonat ani nejde, takže borec na konec!

Nejvtipnější narozeniny

Bůh má asi občas náladu dělat si z někoho legraci. Jealyn Valencia ze San Diega porodila dvojčata. Dělí je od sebe pouhé dvě minuty, ale zvláštní je, že každé přišlo na svět v jiný den a jiný rok. Holčička minutu před půlnocí roku 2015 a chlapec první minutu Nového roku 2016. To prostě nevymyslíš…

No, některé rekordy fakt nic moc, my ocenily jen ten rychlý. Ale zase to, co přijde potom, to stojí za všechno trápení. Mrkni na video:

 

3.2.2023 7:00| autor: Lucie Feiková | zdroj: Guinnessova kniha rekordů

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist